Mladší žáci na Barrandově se museli obejít bez několika opor a se spoustou elévů v sestavě, kteří tak získali hodně cenné zkušenosti. Na střídačku se postavil alternující kouč Jakub Pražák. Nicméně i pod jeho vedením si vedli zdatně. Po celý turnaj sice hráli spíš defenzivně. Zvolená taktika ale slavila úspěch. Nakonec z toho byly dvě výhry a dvě prohry. „Zvolili jsme 2-1-2. Vyčkávali jsme na soupeře na půlce a zavírali jsme ho, když chtěl jít do výběhu,“ uvedl David Hiblbauer, který táhl tým zejména střelecky. On sám se snažil ostatní povzbuzovat a motivovat.

Mladší žáci White na úvod prohráli se Spartou, následovala výhra nad Bohemians. „S nimi bylo klíčové, že jsme zůstali v klidu a nezmatkovali jsme. Oni byli vynervovaní a stříleli z každých pozic. My jsme tahali čas a uhráli zápas srdíčkem,“ komentoval vítězný duel Hiblbauer. Následoval asi nejpovedenější zápas proti Mladé Boleslavi. V závěrečném střetnutí s Panthers už došly klukům síly a vysoko ho prohrály.

„Nutno dodat, že se rozhodně neztratili. Plnili si své úkoly na křídlech v útoku, i když ve finální fázi bylo znát, že možná i nervozita a fyzický handicap hrál svou roli. Přesto je tahle zkušenost k nezaplacení. Kluci se snažili plnit to, co jsme si před zápasem i během něj domluvili,“ řekl trenér Jakub Pražák, jehož překvapila zejména hra obránců a jejich rozehrávku pod tlakem. „Takhle jistou defenzivu po celou dobu všech zápasů jsem nezažil ani na zápasech mužů. Opravdu smekám,“ prohlásil kouč jinak působící hlavně u přípravky.

Předseda na střídačce

Bez trenéra Romana Janeby se museli obejít následně v neděli i dorostenci. Na střídačku se tak představil nejvyšší představitel klubu Bohuslav Novák, který si rovněž jejich výkon pochvaloval. „Kluci byli skvělí. První zápas nádhera a druhý, kdyby ve druhé půlce nepřestali stačit fyzicky, tak mohli mít šest bodů, jen ročník 2006 musí ještě dorůst a zrychlit,“ všiml si předseda Prague Tigers.

Také junioři museli postrádat hlavního kouče a tak i oni sehráli dva duely pod vedením Jakuba Pražáka. V Králově Dvoře vybojovali důležitých šest bodů. Zejména vítězství proti Kobylisům bylo hodně cenné. Svou branku zamknul Omar Hammami. Klíčové bylo, že ačkoliv se Tigers ocitli pod těžkou palbou soupeře, tak jeho tlak ustáli. Hráči se navzájem uklidňovali, řekli si důležité detaily ve hře, co dělat, a čeho se naopak vyvarovat. V závěrečné části přežili i oslabení a dvakrát je zachránila branková konstrukce. Ačkoliv pouze ve čtyřech, tak přišel rozhodující zásah z hole Ševčíka.

Zvýšení hlasu zabralo

Ve druhém utkání s Traverzou přišla ledová sprcha v podobě vedoucího gólu soupeře. Z něj se ale dokázali junioři oklepat i po důrazném proslovu trenéra. „Vůbec jsem nebyl s výkonem spokojený. O přestávce jsem musel hodně zvýšit hlas a kluky upozornit na to, že takhle dál hrát nemůžeme. Hlavně jsem připomněl fakt, že pokud bychom s tímhle soupeřem ztratili body, naše první výborná výhra by přišla naprosto vniveč,“ pronesl trenér Jakub Pražák.

Jeho slova si nejstarší kategorie vzala k srdci a za 82 sekund otočila vývoj utkání. Nakonec v prostředním dějství zaznamenala pět branek a to ještě Flek promarnil trestné střílení. Jeho pokus zastavila tyčka. Rozjetí Tigers přidali v závěrečné části tři góly. Traverza už se zmohla jen na kosmetické snížení.

O minulém víkendu se předvedl i tým elévů Orange, na něž čekal elitní koš a výrazně oslabená sestava. Ve čtyřech duelech si připsali nakonec výhru, remízu a dvě prohry. Výsledky byly velmi těsné s minimálním rozdílem. „Musím kluky pochválit za bojovnost. Dbali jsme na poctivou obranu, což nás stálo mnoho sil. Soupeři byli rychlí a každou naši chybku a ne

přesnost hned trestali rychlým protiútokem nebo tvrdou střelou,“ sdělila trenérka Dana Hortová. Celý realizační tým byl s předvedenou hrou spokojen. Nejmladší naděje totiž umí na hřišti vykouzlit spoustu krásných opravdu florbalových situací, snaží se o spolupráci, a když to všechno vyjde včetně úspěšného zakončení, odchází hráči na střídačku s blaženým pocitem. Právem pak sklízí od nás trenérů pochvalu.

V neděli se pak elévové White předvedli ve čtvrtém koši. Zde ubyl opět jeden tým, na co si už bohužel zvykli, tudíž odehráli jen tři zápasy místo čtyř. Díky gólové smršti Vašíka Černého a opětovné poctivé obraně se podařilo všechny soupeře porazit a vybojovat další postup do vyššího koše. Gólově se ale neprosadil jen Vašík, což je dobře. Gólman Nikolas si připsal i jedno čisté konto.