Téměř polovinu zápasu se odehrávala v Kutné Hoře vyrovnaná partie. Poté ale přišly tři zásahy z holí Prokšanové, Hamerníkové i Mrázkové a utkání se naklonilo výrazně na stranu Tygřic. Které se uklidnily a od té chvíle měly zápas plně pod kontrolou. „Oproti minulému roku jsme se víc srovnaly do obrany a jsme zodpovědnější, co se návratů týče,“ podotkla obránkyně Laura Voštiarová. Ve dvaceti letech nejmladší hráčka Prague Tigers v této sezoně.

Kutná Hora měla po celý zápas potíže z vysokou nátlakovou hru soupeře a produkovala mnoho chyb v rozehrávce. „Máme za úkol presovat, co nejvíc to půjde, a když to jde, tak hned na soupeřky zatlačit, abychom je stresovali nebo dohnali k chybě či ztrátě míčku,“ vysvětlovala Voštiarová.

Stejně jako na Vinohradech, tak i v Kutné Hoře měly ženy zápas pod kontrolou. Ač se to děje čím dál častěji, tak stále některé hráčky byly jednostranným vývojem utkání lehce zaskočené. „Na druhou stranu na to kvalitativně máme, takže bychom neměli být tak udivené. Do zápasu ale nastoupíme, že se nevěříme a pak jsme mile překvapené,“ řekl benjamínek v kádru Prague Tigers.

Jedinou kaňkou se tak z víkendových duelů může zdát, že Kutná Hora skórovala dvakrát záhy poté, co inkasovala a ve třetím případě vstřelila gól do dvou minut po trefě Prague Tigers. „Vždycky usneme na vavřínech, když dáme branku a tohle nás vždy posadí na zadek. Soustředění a koncentraci musíme udržet po celý zápas a nemyslet si, že díky dvěma trefám vyhrajeme,“ nabádala Voštiarová. Středočešky se tak dvakrát lacino dostaly na dostřel Tygřicím, nicméně jejich snaha stejně přišla vniveč.

Po čtyřech kolech mají Prague Tigers stoprocentní bilanci, plný počet bodů a mohou se pyšnit druhým nejproduktivnějším útokem. O gól vstřelil pouze jejich poslední soupeř z Kutné Hory. „Odmakali jsme letní přípravu, jak jsme se v ní soustředili, kolik času a energie jsme ji věnovali, když se nehrálo a snad z toho budeme těžit po celou sezonu včetně play-off,“ uzavřela Voštiarová.