Rezerva starších žáků nastoupila do turnaje tentokrát ve výraznějším počtů hráčů, což se ihned projevilo na hře. Dvě formace tvořeny jednou starší pětkou a druhou z řad mladších žáků sice zaspaly začátek, ale ještě do poločasu stihli rychle otočit nejproduktivnější hráč turnaje Štěpán Pospíšil a Martin Feix, který se kvůli vyléčené zlomenině ruky představil tentokrát v poli místo v brance.

„Ruka v zápěstí bolí, ale hůl se mi držela lehce, takže v tom nebyl problém,“ konstatoval střelec druhého gólu. Po změně stran přidal další dvě trefy v rychlém sledu Lukovics a o výhře nad Mělníkem bylo rozhodnuto. Turnaj ovlivnila neúčast Falconů a tak se záhy šlo na Black Angels, se kterými rezerva starších žáků vybojovala v Říčanech naposledy cennou remízu.

Tentokrát ale soupeři chyběli jejich nejlepší hráči, což se projevilo na konečném výsledku 6:1. O polovinu branek se postaral i nyní Štěpán Pospíšil. „Bylo nás podstatně víc. Měli jsme lepší útok. Víc jsme si nahrávali a kombinovali jsme ve středu hřiště,“ těšilo věkově stále ještě mladšího žáka.

Vzhledem k ostatním výsledkům bylo jasné, že před duelem s Říčany už rezerva postoupila o koš výš. I proto šel Pospíšil do obrany a nakonec měl prsty i v klíčové improvizované standardní situaci, kdy přenechal míček Kryštofovi Průšovi a ten k překvapení všech rozhodl přízemní střelou k tyči o výhře 3:2. Sám Pospíšil po turnaji váhal, na jakém postu se cítí lépe. „Nevím, co mi vyhovuje, jestli se mi hraje lépe v obraně nebo v útoku. Myslím si, že v tom není úplně rozdíl a výkonnostně jsme na tom stejně,“ přemítal Pospíšil po konci turnaje.

Áčko starších žáků hrálo v Kobylisích. Zcela suverénně znovu prošlo skupinou z prvního místa a mělo nadějné rozehrané i finále. Přetahovanou s Falconem ale nakonec rozhodl soupeř v posledních osmi minutách utkání. Na svěřence Romana Janeby, tak zbyly opět “pouze“ stříbrné medaile.

Po dvou debaklech si výrazně spravili chuť junioři, alespoň v utkání s Traverzou, kterou porazili 8:2. Podle trenéra Milana Horta jeho svěřenci oproti předchozím dvěma utkáním pozorněji bránili. Velkým pozitivem byl i gól Martina Hejperta, který se prosadil v prvním florbalovém zápase vůbec. Inkasované dvě branky přišly až za stavu 8:0. Mladíci se začali tlačit více do útoku, ale zapomínali se vracet a tak přišly dva góly Traverzy.

Proti Kobylisům stihli Prague Tigers zareagovat na trestné střílení soupeře a po gólu Michala Nováka už vše vypadalo, že si připíšou druhou výhru, Vikingové ale dokázali zkraje závěrečné části zápas znovu otočit na svou stranu a jednobrankové vedení si pohlídali do konečného hvizdu. „Z čeho mám největší radost, že za obě utkání jsme dostali pouze pět gólů, z toho jeden z nájezdu.. Kluci pozorně bránili, zblokovali spoustu střel, akorát nám něco chybělo dopředu ve druhém duelu,“ uvedl trenér Hort.

Jeho žena Dana strávila celý víkend s elévy. Nejprve v sobotu s Bílými v Králově Dovře, kam nedorazil Beroun a tak na ně čekaly dva duely. Přestřelku s Rakovníkem mladé naděje zvládly a zvítězily 8:7, následně ale prohrály s domácím týmem 4:9. Výborně se prezentovali nováčci Tomáš Macůrek s Lukášem Daníčkem, který se ihned zapsal mezi střelce. „Neskutečně překvapili, rychle se zorientovali na hřišti a zvládli výborně obranu,“ chválila koučka mladých Tygříků.

Jejich Oranžoví vrstevníci si podmanili setkání pěti celků na Základní škole U Obory a podle slov Hortové čtyřikrát brutálně vyhráli. „Hráli jsme s týmy, které mají děti začínající s florbalem. Kluci si vyzkoušeli spoustu věcí,“ konstatovala trenérka. Její svěřenci inkasovali ve čtyřech zápasech tři góly. 

Dva zápasy čekaly i elévky na ZŠ Campanus. Postupně se utkaly s Mladou Boleslaví, a pražskou Dvojkou. Protože kvůli původnímu plánu chybělo Kladno, tak si děvčata zahrála čtyři zápasy. Odvety se stejnými týmy se byly formou přátelských utkání. 

Výsledky

Junioři – 2. liga

Prague Tigers – Traverza Chodov 8:2 (2:0, 5:1, 1:1)
Prague Tigers – Kobylisy 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Starší žáci – Liga – 3. koš

Prague Tigers – Start98 Kunratice 8:4 (4:2)
Prague Tigers – Wizards orange 7:0 (2:0)
Prague Tigers – Falcon black 9:5 (4:4)

Starší žáci – Přebor – 2. koš

Prague Tigers B – Mělník 4:2 (2:1)
Prague Tigers B – Black Angels C 6:1 (4:0)
Prague Tigers B – Říčany B 3:2 (1:1)

Elévové – Liga 3+1 – 6. koš

Prague Tigers – Rakovník :-)
Prague Tigers – Králův Dvůr :-(