Souboj dvou celků, které mají vysoké ambice do sezony, postrádal krásu a atraktivitu, na čemž se shodli oba trenéři v komentářích po zápase. Prague Tigers se zkraje druhé třetiny dostali do vedení a klíčový náskok mohla zařídit Eliška Mrázková, která se po návratu z trestné lavice ocitla v úniku, nicméně ji brankářka Liberce vychytala a vzápětí přišly dvě rozhodující trefy Severočešek.

Domácí dlouho drželi jednobrankový náskok, a když Anna Kabeláková využila přesilovku, zdálo se, že je rozhodnuto. Při hře bez brankářky ale ještě snížila Nikola Červená a zbývalo dost času na vyrovnání a vynucení si prodloužení. Liberec si už však těsné vedení pohlídal a postoupil do osmifinále. Pro Prague Tigers účinkování v letošním ročníku Poháru Českého poháru skončilo.

O pár hodin později se oba týmy utkaly znovu, akorát v mužské kategorii a Liberec přijel do Prahy s rezervním týmem. Namlsaní muži, kteří v sobotu deklasovali Mladou Boleslav 19:3, toužili po dalším vítězství. Nicméně tentokrát se pořádně nadřeli. Sice se dostali do vedení, avšak soupeř dokázal bleskově srovnat a od začátku druhé třetiny byl pořád o krok napřed a Prague Tigers museli neustále dotahovat.

Neustále dotahovali

„Soupeř byl o trochu kvalitnější než v prvním zápase. To je jasné. Hráli úplně jiný styl. Ze začátku jsme se s tím trošku prali a nebyli jsme schopni dát gól. Ve chvíli, kdy jsme museli dotahovat, tak se hrálo hůř,“ uznal jeden z hrdinů zápasu Tomáš Navrátil. Liberečtí se navíc dostali o vedení o dvě branky a dlouho drželi Prague Tigers v šachu.

Svěřenci trenéra Petra Pánka měli urputný tlak v závěrečném dějství. Na Severočeších bylo vidět, že chtějí náskok uhlídat za každou cenu a skvěle zachytal brankář Daniel Kupec. Po střele Zbyška Pitáka ho zachránila tyč. Prague Tigers šli do rizika, odvolali gólmana a snad nejméně povedený pokud z hole Navrátila skončil k překvapení všech až v bráně. „Střela byla hrozná a původně jsem ani nechtěl střílet. Viděl jsem ale, že gólman není úplně přesunutý. Míček propadl do brány a to je důležité,“ popsal celou situaci šťastný střelec branky v čase 59:46, který si celkově v zápase připsal tři body.

Šlo se tak do prodloužení, ve kterém si nejlepší možnou tečku za působením v Prague Tigers přichystal Andrej Svatoš. V polovině prodloužení napřáhl z poloviny hřiště a poslal nekompromisně míček pod břevno. „Doufal jsem ve výhru za tři body, ale když už to vyšlo takhle, tak jsem rád, že jsem mohl dát rozhodující gól. Naštěstí to tam spadlo,“ ulevil si odcházející Svatoš a rozloučil se stylově. Od následujícího víkendu bude hrát v superligových Black Angels.

Ustáli tlak a vyhráli

Plnohodnotnou výhru chtěl i Navrátil. Také on chtěl všechny body, ale byl rád za výhru v prodloužení. „Bod jsme ztratili. Vzhledem ke kvalitě týmu a soupeřů v divizi si myslím, že bychom měli porážet každého. Na druhou stranu můžeme být rádi, že máme alespoň dva,“ prohlásil mladý hráč, který do Prague Tigers přišel z Tatranu.

Pánkovi svěřenci už ve druhém kole prošli náročnou zkouškou a sám trenér byl rád, že mu duel s Libercem ukázal, na čem zapracovat do budoucna. „Oproti prvnímu zápasu byl druhý rozhodně psychicky náročnější ani ne tak soupeřem, jako spíš rozhodčími. Tím spíš jsme si ale za průběh sami, protože se nesmíme nechat ovlivnit, což se stalo. Ke konci zápasu jsme ale ustáli tlak, který byl vyvinutý soupeřem, rozhodčími nebo výsledkem a dovedli jsme utkání do vítězného konce,“ uzavřel Navrátil.

O víkendu zahájili sezonu také junioři, kteří v prvním hracím dnu vybojovali jednu výhru a prohru. Zatímco v duelu s Olympem zaspali polovinu zápasu a marně se snažili v té druhé smazat pětigólové manko, tak proti Falconu zažili stejně hektický závěr jako muži s tím rozdílem, že výhru 5:4 vystřelil čtrnáct sekund před koncem Jakub Vaněk.