Jarní smutek je pryč. Teď už jsou všichni natěšeni na novou sezónu, v níž by rádi do jednoho splnili cíl v podobě postupu do Národní ligy, jenž v uplynulém ročníku zastavil až koronavirus, který zavítal do Česka a už v něm zůstal. Ke kýžené vyšší soutěži by mělo pomoci i okteto nových tváří přicházejících do Prague Tigers.

Hostování z Tatranu se letos změnilo v přestup u Šimona Fišera a 19letý bek už tak patří mezi Tygry. „Zodpovědný defenzivní obránce. Z naší strany byl velký zájem, aby u nás zůstal. Očekáváme, že letos přidá i branky,“ říká na jeho adresu trenér David Vorlíček. Ze Střešovic přichází i bývalý kapitán tamějšího juniorského týmu, který se dostal i do širšího výběru reprezentace do 19 let. „Tady není asi o čem moc mluvit. Kvalitní hráč zapadající do mozaiky k hráčům, kteří už působí v Tigers z tohoto klubu,“ komentoval nejčerstvější příchod do týmu 43letý kouč. „Doufám, že branek bude jak máku v kilovém balení. Možná ozdoba divize,“ předpovídá Vorlíček.

Další dva mladí hráči pochází ze Sparty. Duo Vilém Kavan a Petr Tlapa si vyzkoušeli v pražském klubu nejvyšší juniorskou soutěž. Do dospělého florbalu, pokud nepočítáme malé výjimky v pohárových zápasech, ale pořádně nakouknou až v Tigers. „Velmi kvalitní hráč na postu centra nebo pravého křídla. Myslím, že hodně přispěje brankovým přídělem a i koukatelným florbalem,“ očekává od Kavana Vorlíček, který je rád, že tentokrát s ním dorazil i Tlapa, o něhož stál už loni. „Jeho spojení a dlouhé hraní s Kavanem ve Spartě slibuje velkou kvalitu v útoku,“ prohlašuje kouč, který se na pozici hlavního trenéra těší na druhou kompletní sezónu na střídačce.

 Prvotřídní sniper

Velká očekávání jsou i od Ivana Petra, který mezi Tygry přišel z Olympu. „Náhrada za Rulíška, jemuž u nás skončilo hostování. Rozený střelec. Velmi dobré udržení balónku na holi. Tady snad budou branky samozřejmě největším předpokladem v každém utkání,“ přeje si trenér Tigers. A má proč. Třicetiletý útočník zřejmě před příchodem do pražského týmu navštívil i bájnou řeckou horu, neboť v posledních třech sezónách nastřílel v 58 utkáních základní části divize neuvěřitelných 146 branek a měl v průměru více jak 2,5 gólu na zápas.

Po dekádě opět spolu

Shledání po deseti letech. I tak by se dal shrnout příchod Ondřeje Blažka, který se s Vorlíčkem coby trenérem potkal v roce 2010 v Kladně jako starší žák. „Tady jsme rádi, že Ondra hraje v obraně i útoku na levé straně, kde jsme měli problémy. Myslím, že se jedná o velmi dobrého hráče na obou postech a pro nás je potřebný. Jsem rád, že se mi ozval a chce nám pomoci,“ prozradil Vorlíček, jak došlo k přestupu 22letého florbalisty, který má zkušenosti se všemi celostátními soutěžemi včetně té nejvyšší, kde si připsal jedenáct startů, ale ani v jednom z nich nebodoval.

Po ročním angažmá ve Slavii se do Prague Tigers vrací muž s helmou Dominik Řečník. „Člen brankářské trojice, který by měl být posilou do branky i trenérská pomoc při tréninku pro brankáře,“ konstatuje kouč Tygrů. Dalšími posilami jsou ještě Jan Štědrý (Butchis) a Radek Šindelář (Pardubice), kteří budou v obou případech hostovat do konce sezóny.

Mnoho příchodů si vyžádalo zároveň i změny směrem ven z týmu. Po roce se do svých mateřských klubů vrací Řádek s Rulíškem. Na hostování byl poslán Zahumenský. Veber přerušil aktivní kariéru a zbylí tři - Novák, Hála a Navrátil odešlí za florbalem jinam.

Změny v týmu

Příchody

Dominik Řečník (Slavia Praha)
Vilém Kavan
Petr Tlapa (oba Sparta Praha)
Ivan Petr (Olymp)
Radek Šindelář (Pardubice)
Ondřej Blažek (Kladno)
Zbyšek Piták (Tatran Střešovice)
Jan Štědrý (Butchis Team)

Odchody

Vojtěch Řádek (Falcon Floorball Club)
Tomáš Zahumenský (FbC Engineers)
Lukáš Veber – přerušil kariéru
František Slovák (Slavia Praha)
Filip Rulíšek (Black Angels)
David Novák
Jan Hála (FA Mladá Boleslav)
David Navrátil (Panthers Praha)