Oba trenéři se po zápase shodli, že zápas postrádal kvalitu a odehrál se v nižším tempu. Nicméně i tak se hráčky Prague Tigers po celých 60 minut prezentovaly výbornou defenzivou, včas se vracely do svých pozic a domácí se jen těžko dostávaly před branku. „Máme kvalitní hráčky, útok. Hrály jsme na dvě obrany a všechny byly v tempu. Ve třetí třetině jsme se vařily, ale Vinohrady už působily demotivovaně a netlačily ani nenapadaly,“ všimla si Mariia Zimina, která se vrátila zpět do týmu po delší pauze způsobené pracovními povinnostmi a tygří dres bude oblékat do prosince.

Když se k precizní defenzivě přidal efektivní útok, bylo z toho rázem příjemné vedení na straně Prague Tigers. Hráčky a zejména ty defenzivní si v zápase připsaly mnoho zblokovaných střel. „Útok věří obraně a opačně. Tým se posunul někam jinam, co se týče kvality. Přístup a soustředění se rok od roku zlepšuje a to i po fyzické stránce,“ poznamenala Zimina, která se představila právě na beku, kde s florbalem začínala. Postupně si vyzkoušela zbylé pozice, aby se zase vrátila na pozici obránkyně. „Trenéři potřebovali jistotu v obraně a potřebovali ji nějak zajistit a taky nemáme moc obránkyň,“ žertovala po vítězné premiéře vůbec nejzkušenější hráčka na soupisce.

Hráčky Tigers přidaly v polovině zápasu čtvrtou branku a osudu utkání bylo de facto rozhodnuto. „Hodně pomáhá, když na začátku vstřelíme dva, tři góly a pak jsme v klidu. Musíme je dávat, abychom se uklidnily a pak se nám hraje lépe,“ konstaovala Zimina Vinohrady se čím dál tím hůře dostávaly před jistou Pilšákovou. Slovenskou brankářku překonala akorát Reischlová z nařízeného trestného střílení. To bylo ale ze strany Sokolek vše. Poté se sice prosadily ještě jednou, dezorientovaná Dobisíková ale poslala míček do vlastní brány.

Tečku za celým utkáním napsala kapitánka Lamblová, která převzala v létě na soustředění pásku právě od Ziminy, která připustila, že si lámala hlavu nad tím, jak se jí bez ní bude hrát. „Hodně pomáhala. Člověk má na hřišti zodpovědnost za tým. Trošku jsme se bála, jak to bude vypadat bez ní, ale můj výkon nebyl naštěstí ovlivněn,“ ulevila si Zimina.

Vinohrady – Prague Tigers 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)
Branky: 50. Reischlová – 8. Horáková, 9. Mrázková, 13. Prokšanová, 31. Šusterová, 54. Dobisíková (vl.), 58. Lamblová. Bez vyloučení: Rozhodčí: Recht, Fišer. Diváci: 38.