Novou sezonu zahájili jako první ženy. V domácím prostředí v Nehvizdech přivítaly Kutnou Horu. V roli favoritek sice splnily roli favoritek, ale na premiérové tři body se pořádně nadřely. Důvodem byl pětiminutová pasáž ve druhé třetině, kdy hostující celek otočil utkání na svou stranu. „Stalo se to, co nás trápilo v loňské sezoně. Nastal krátký výpadek v hlavách, kdy holky vypnuly. Loni jsme s tím měli velké problémy, letos hned v prvním zápase jsme se s tím potkaly znova.“ odůvodňoval ztrátu vedení trenér Vít Gattnar.

Jeho svěřenkyně ale zapnuly včas a ještě třemi góly do konce prostředního dějství se vrátily do vedení. Rozhodnutí ale přišlo až v závěrečném dějství, kdy se dvakrát trefila Petra Šusterová, čímž zkompletovala hattrick a Prague Tigers si nakonec dokráčeli pro výhru 7:5. „Jsem strašně rád za takový vstup do ligy, protože hned v prvním kole jsme si dokázali, že musíme chtít hrát. Když u toho postrádáme náboj, tak soupeře lehce pouštíme do hry a zbytečně se nám zápasy komplikují,“ uvedl Gattnar. Také nastínil, že v nadcházejících zápasech se bude sestava často měnit a k její ustálení dojde až za hodně dlouho.

Prague Tigers – Kutná Hora 7:5 (2:1, 3:3, 2:1)
Branky
: 16., 43. a 52. Šusterová, 2. a 36. Horáková, 31. Chvátalová, 36. Viktorová – 19. Trpišovská, 24. Beranová, 27. Miksová, 29. Dubská, 44. Labudová. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Rozhodčí: Prokop, Nechutný.

Muži se těšili na vysněnou premiéru v Národní lize. Po třetí nejvyšší soutěži dlouho toužili a nyní se jejich sen stal skutečností. Avšak vstup do nové sezony byl v jejich podání hodně rozpačitý. Produktivitu táhl Martin Hort, který se podílel hned na čtyřech ze šesti branek Prague Tigers. V prostřední části se domácím podařilo smazat manko, nicméně Benešov využil svých zkušeností a dovedl utkání do vítězného konce.

„Rozhodly přesilovky. Soupeř proměnil dvě, my jednu,“ řekl Hort. Právě využitou početní výhodou se hosté dostali zkraje zápasu do vedení. Michal Vojtíšek tím odstartoval své představení a vyučoval Prague Tigers v zakončení. Benešov následně potrestal i Mochanovo vyloučení na začátku závěrečného dějství, čímž se v zápase opět nastartoval.  Hort sice ještě dal čtvrtým kanadským bodem Prague Tigers naději, když nahrál Adamovi Novákovi, který snižoval na 5:6. Hosté si už ale vedení pohlídali a tečku za utkáním udělal hráč zápasu na straně Benešova Vojtíšek, když proměnil trestné střílení.

„Zápas nám ukázal, že můžeme hrát s každým. I když jsme byli v oslabené sestavě a hráli na dvě lajny, tak jsme se vyrovnali. Mohli jsme vyhrát a měli jsme šance, abychom strhli zápas na naší stranu. V Národní lize můžeme hrát i s lepšími týmy a můžeme bojovat o vyšší příčky,“ mínil i přes prohru Hort.  Oproti divizi viděl v Národní lize největší rozdíl zejména v zakončení. „Když měl soupeř větší šanci, tak ji proměnil. Jakmile jsme Benešov k něčemu pustili, tak byl nekompromisní,“ přiznal Hort. „Prague Tigers jsou mladí, běhaví, šikovní, ale v Národní lize se hraje rychlejší a tvrdší florbal,“ řekl na adresu nováčka Vojtíšek.

Prague Tigers - SK Florbal Benešov 6:8

Branky: 19. a 32. Hort, 38. Heřmanský, 39. Kučera, 50. Novák, 56. Řádek - 17., 50. a 59. Michal Vojtíšek, 18. Pavlíček, 19. Poláček, 44. Balík, 47. Miloš Vojtíšek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Rozhodčí: Leibl-Gaberdén. Diváci: 32.