Konečné skóre vypovídá o tom, že se hrála spíš házená než florbal. Nicméně zápas se musel líbit všem, kteří zavítali v neděli večer do čakovické haly, tedy až na gólmany a trenéry. Utkání se přitom neslo do poloviny jasně ve znamení dominance Tigers. „Zápas, který jsme odehráli, má dvě strany - na jedné jsme rádi, že jsme získali tři body a přidali dost gólů, ale osobně jsem s našim herním projevem nebyl až tak ztotožněný. Byl to takový florbal nahoru dolu,“ komentoval střízlivě Šimon Masár. Proti Severočechům zaznamenal pouze jednu branku a dvě asistence, nicméně i ta mu udržela vedoucí pozici mezi střelci.

Vyhlášený kanonýr byl jeden z mála, který z konečného skóre neměl přes výhru moc radost. „Raději vyhraji 1:0 než 18:12, vzhledem k tomu, že tyto přestřelky moc nemusím, tak doufám, že jich moc nebude. Na Slovensku padalo hodně gólů, ale určitě ne tolik do našich sítě,“ podotkl dvacetiletý hráč.


„Můj pohled je ten, že čím víc gólů padne, tím víc hráči přestanou nad hrou uvažovat a dojde k individuálním chybám. Ve střetnutí jsme jich měli víc jako jindy a tím, že jsme věděli, že soupeř to moc do obrany neřeší, tak jsme se přizpůsobili jeho hře a nevraceli se taky. Věřím, že se tohle v dalších střetnutí opakovat nebude,“ uvažoval nad přestřelkou Masár.

Hosté kontrovali z rychlých brejků, které hodně štvaly kouče Pánka. „Tolik přečíslení tři na jednoho jsem viděl naposledy v žácích,“ uvedl trenér Prague Tigers. Produktivitu samozřejmě chválil. „Soupeř dokázal napadat, ale když jsme přehráli jeho prvotní tlak, tak jsme si už vytvořili šance, které jsme proměnili,“ dodal Masár. Panteři vstřelili polovinu gólů v poslední čtvrthodině zápasu, kdy stahovali manko na konečný rozdíl šesti branek.

Liberec přijel do Prahy s ostřílenými hráči z extraligy. Matador Vaníček se postavil do branky a útok táhne Veselý, nicméně toho zastínil proti Prague Tigers čtyřgólový Sekyra. Za domácí zažil povedený zápas Heřmanský, který se s bilancí 4+2 stal nejproduktivnějším hráčem zápasu.

Prague Tigers – Panthers Liberec 18:12 (7:2, 6:3, 5:7)

Branky: 5., 28., 31. a 45. Heřmanský, 4. a 19. Mochan, 10. a 46. Piták, 11. a 24. Kavan, 15. a 41. Tůma, 30. a 48. Navrátil, 45. a 53. Tlapa, 15. Masár, 47. Boušek – 8., 9., 43. a 55. Sekyra, 23. a 48. Neuman, 36. a 50. Hůza, 31. Veselý, 46. Munzar, 52. Král, 59. Hiadlovský. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2. Rozhodčí: Laštovička, Žofka. Diváci: 51.