Po více než dvou letech povede elitní tým mužů někdo jiný. Trenérský tandem Vorlíček – Klečka se totiž rozpadl. Na vině ale rozhodně nejsou neuspokojivé výsledky či neshody v týmu, avšak přesun mladšího z obou koučů Davida Vorlíčka na západ Čech, kam se odstěhoval za novými výzvami. „Byl to pro nás šok, když nám David na lednové schůzce oznámil, že existuje varianta jeho konce u našeho elitního týmu mužů. Po definitivním rozhodnutí se řešili různé varianty, které by zajistily chod družstva minimálně do konce aktuálního ročníku, což vlastně ani nebylo potřeba, protože i tato sezóna byla ukončena kvůli neutěšené situaci s covidem,“ stojí v prohlášení manažera Tomáše Večeři.

David Vorlíček přišel do týmu v lednu 2019 na závěr sezóny a dokončil ji ještě coby asistent Vladimíra Jambora. V následujících dvou letech už působil u A-týmu jako hlavní kouč a jeho rukopis byl znát. Do kádru zařadil převážně mladé florbalisty, kteří si pod jeho vedením zahráli v mládežnických kategoriích. „Čekalo se, koho do týmu přilákáme. Od toho se pak vyvíjelo jeho složení a dát hráče dohromady, aby vše fungovalo. Pro mě to složité určitě nebylo. Myslím, že mám dar vybrat a poskládat výbornou partu a družstvo. Pokud mám volné ruce, a ty jsem v Tigers měl. Za pomoci Pavla a Tomáše bylo vše ještě lehčí,“ vybavuje si začátky u týmu David Vorlíček.

Skončili před branami Národní ligy

Čtyřiačtyřicetiletý kouč odřídil na střídačce Prague Tigers za uplynulé dva roky celkem 37 zápasů, z toho z 26 odcházel vítězně. „Cesta byla těžká! Můj první mužský tým v kariéře, takže jsem se musel přeorientovat na jiný styl komunikace. Ne moc srandičky jako s dětmi, ale více vážného postoje,“ přemítá v hlavě Vorlíček. Od sezóny 2019/20 byl už po jeho boku i asistent Pavel Klečka. „Jen jsem pomáhal poskládat a doladit tým, aby si typově kluci sedli v jednotlivých pětkách,“ prozrazuje skromně Klečka. Jeho bilance je 23 výher a 7 porážek. On sám si dává ještě čas na rozmyšlenou ohledně jeho definitivního rozhodnutí ohledně působení u týmu. Jak sám přiznává, tak v jeho případě je největším problémem časová náročnost.

Vorlíček s Klečkou společně usilovali, aby tým dovedli do kýžené Národní ligy. Dvakrát jim cestu zhatil covid. Zvláště loni na jaře byla koncovka hodně trpká. Po postupu přes Teplice zbývalo totiž přejít přes posledního soupeře. „Začátek nebyl moc dobrý, od září do Vánoc jsme nehráli to, co jsme chtěli. V polovině sezóny se udělalo pár změn. Pak už nebyl nikdo lepší než my. Nejlepší fyzicky, dravostí, chutí vyhrát, a hlavně byla v týmu pohoda a klid. Cesta byla nakonec fantastická. Myslím, že to bylo s Pavlem dobře nastavené,“ vzpomíná Vorlíček. „Konec sezóny byla velká jízda, ale kvůli covidu s hořkou tečkou,“ přidává se Klečka.

Davidovi i Pavlovi bych chtěl poděkovat za uplynulé dva roky, které byly pro náš elitní mužský tým úspěšné. Podařilo se nám ujít velký kus cesty, kdy se podařilo stabilizovat kádr, který se víceméně celý vyměnil. Našly se vazby a utvořila se dobrá parta, která táhne za jeden provaz. Dalším faktorem, který se během dvou let zásadně změnil, je vnímání mužského týmu uvnitř klubu. Zvláště při spanilé jízdě v minulé sezóně byla vidět v očích našich fanoušků radost z předvedené hry a hrdost. Atmosféra v zápasech s Teplicemi byla neskutečná a tyto zážitky nám už nikdo nevymaže. Neviditelný nepřítel v podobě covidu nám nepřál, ale bereme to jako výzvu do následujících ročníků, kdy budeme chtít ukázat, že tyto výsledky nebyly náhodné,“ říká na adresu obou Večeřa, jehož hlavním úkolem pro nejbližší dny a týdny je najít adekvátní a kvalitní náhradu na střídačku A-týmu.

Nyní už je totiž čas na další etapu a výzvu. Tým mužů převezme někdo jiný. Jméno je zatím neznámé. Jednání s novým trenérem probíhají a věříme, že již brzy oznámíme nového nástupce, který povede v následujícím ročníku naše elitní mužstvo, a budeme pokračovat v rozdělané práci. Věřím také, že si budeme florbalu vážit ještě víc než dříve a budeme vděční za to, že můžeme, upřesňuje aktuální situaci manažer a vedoucí A-týmu. Nový trenér bude mít stejný úkol jako jeho předchůdce. Dostat Prague Tigers konečně do vyšší soutěže.