Jedno eso vedle druhého. Prague Tigers posílili významně na všech postech a po loňské sezóně, kterou jako nováček dotáhli na třetí místo po základní části a následně nešťastně vypadli v prvním kole play off, myslí letos na vyšší příčky. Důkazem toho je příchod sedmi velmi kvalitních posil.

Nejvíce z nich přišlo z Mladé Boleslavi. Kvarteto Eliška Horáková, Eliška Mrázková, Kristýna Zelená a Kristýna Viktorová se shoduje na přestupu v několika bodech: tréninky či přístup trenéra Vladimíra Jambora, lokalita či jiné povinnosti spojené v Praze, ale hlavně získané reference od Martiny Lamblové či Pavlíny Nejedlé, které všem spoluhráčkám ukázaly cestu kam jít, když se stejným směrem vydaly už o rok dříve.

Stejně tak se všechny čtyři shodnou, co od nového působiště očekávají. Kvalitní tréninky, moderní a profesionální přístup. „Předpokládám, že navážeme na super letní přípravu a soustředění, udržíme nastavenou kvalitu a tempo tréninků. Také doufám, že se nám bude dařit plnit cíle, které jsme si stanovili a hlavně, že se budeme florbalem bavit,“ zmiňuje Eliška Horáková. „Přeji si, aby nám florbal dělal radost a abychom tuto sezónu dotáhli do vítězného konce,“ navazuje na ní Mrázková. V úspěšnou tečku v nadcházejícím ligovém ročníku věří i Zelená, která z dosud absolvovaných tréninků cítí v týmu velký potenciál. „Také se těším na nový a přátelský kolektiv,“ dodává Viktorová.

Gólové mašiny i zkušenosti

Svá očekávání od jednotlivých hráček nastínil i kouč Jambor. „Od Elišek si slibujeme přínos kvality směrem do útočné fáze a zvýšeni efektivity v proměňování šancí,“ říká trenér žen. Aby také ne. Vždyť obě v loňské sezóně patřily mezi pět nejproduktivnějších hráček první ligy. Mrázková s 52 body (29+23) obsadila třetí místo po základní části, pátá Horáková za svou spoluhráčkou zaostala o šest bodů, k 26 gólům přidala 20 asistencí. U dvou Kristýn si kouč cení jiných vlastností a aspektů důležitých pro tým. „Co se týče Viktorové, získáváme spolehlivého obránce. Zelená do naší hry přináší důraz a určitě bude trápit soupeře svými útočnými výpady,“ tuší Jambor.

Další dvě nové tváře přidají zejména zkušenosti z extraligy. Z Bohemians přicházející Michaela Neubergerová si v nejvyšší soutěži připsala 72 startů. „Dříč, se kterým získáváme důraz na naší stranu,“ říká na její adresu Jambor. V případě Nikole Hamerníkové, která minulou sezónu odehrála v Panthers, s 21 extraligovými zápasy na kontě, se jedná o univerzální hráčku, jež trenérovi podle jeho slov přináší větší variabilitu ve skládání sestavy.  

Po pěti letech zpátky

Nejen v poli, ale také v brankovišti došlo k posílení. Jasná jednička loňské sezóny dostala konkurenci. Velký návrat po pěti letech nastal u Jany Vyrobíkové, která se vrací z Vinohrad, kde nakoukla i do extraligy. „Potřebovala jsem změnu. Vytrhnout trochu z komfortní zóny. Něco, co by mě ještě třeba vybičovalo k nějakým výkonům,“ komentuje svůj příchod ostřílená gólmanka, jež se hned blýskla dvěma vychytanými čistými konty v základní skupině poháru. „Určitě potěší, ale nejednalo se o náročné zápasy, které by mě nějak prověřily. Až sezóna teprve ukáže, jak moc budu prospěšná týmu,“ je si vědoma Vyrobíková.


„S jejím příchodem získáváme kvalitu do brankoviště, kde momentálně máme velice nadstandardní brankářky na první ligu,“ uvědomuje si Jambor a statistiky mu dávají za pravdu, neboť v minulém ročníku Vyrobíková ovládla pořadí mezi gólmankami. Pilšáková skončila těsně pod medailovými pozicemi na čtvrtém místě.

Velký počet příchodů znamená i pohyby uvnitř kádru. Martinou Lamblovou, jež byla jednou ze stěžejních postav ohledně přestupů boleslavského kvarteta, čekají příjemné povinnosti spojené s mateřstvím. Další hráčky Gabriela Lálová, Lucie Strašíková, Pavlína Nejedlá, Lucie Köhlerová a Kristýna Balcárková byly přeřazeny do rezervního týmu, který letos bude hrát o stupínek nižší soutěž než áčko 2. ligu žen.

Změny v týmu

Příchody

Eliška Mrázková
Eliška Horáková
Kristýna Viktorová
Kristýna Zelena (všechny Mladá Boleslav)
Michaela Neubergerová (FbŠ Bohemians Praha)
Nikola Hamerníková (Panthers Praha)
Jana Vyrobíková (Vinohrady)

Odchody

Martina Lamblová – mateřství
Gabriela Lálová
Lucie Strašíková
Pavlína Nejedlá
Lucie Köhlerová
Kristýna Balcárková (všechny B-tým)