Ihned po skončení uplynulé sezóny jsme se shodli na tom, že je do toho potřeba rázně šlápnout a být připraveni ve všech směrech. Po chvilkovém odpočinku se sešel víceméně nový tým, který se poznával na ovále i posilovně pod vedením našeho kondičního trenéra Libora Kuczy. Příprava byla koncipována na tři tréninky týdně a dle slov hráčů byla i jedna z nejkvalitnějších, protože se z ní těžilo celou sezónu.

Během samotné přípravy přišlo na řadu sestavování zcela nového týmu, který se sice skládal pomaleji, ale o to rychleji si sedl. Vytvořila se skvělá parta, která za každé situace držela při sobě. Někteří hráči to zabalili, protože se se neztotožnili s našimi představami nebo je zastavilo zranění. Po odjetí přípravy na ovále se přeslo do VT-gymu v Kbelích, kde si mnohdy hráči sáhli na své dno. Třetí fáze se odehrávala v hale s hokejkou. Odehrálo se pár přípravných zápasů, které nám ukázali kvality jednotlivých hráčů i jejich chování v určitých situacích. Pomalu jsme získávali jistotu toho, kdo by mohl být v konečné širší sestavě na sezónu. Čvrtá a konečná fáze se odehrála na konci srpna, kdy jsme bvyjeli na Slovensko. Slovak Open nám vystavil stopku ve čtvrtfinále turnajové družstvo Králova Dvora. Ihned poté následoval turnaj v Kutné Hoře, kde naše hra pomalu dostávala svoji tvář a kluci se postupně poznávali o lideské i herní stránce. Myslíme si, že nejkvalitnější přípravné utkání bylo odehráno s mužstvem Chomutova. Tým z první ligy jsme hodně potrápili a vyzkoušeli si, že hrát se dá opravdu s každým. Po tomto turnaji, kdy jsme vybojovali konečné čtvrté místo přišlo zúžení kádru.

Tým vstoupil do sezóny s jasným cílem a to postup do Národní flrobalové ligy. První zápasy však ukázaly, že to lehká cesta rozhodně nebude. Každý zápas byl jako na houpačce a výsledkově to bylo znát. Byla cítit herní nepohoda u některých klíčových hráčů a to se promítalo i do pohody v celém týmu. Po první polovině soutěže jsme měli na kontě čtyři prohry a sedm výher, což znamenalo páté místo v tabulce a tedy nepostupovou pozici. Mužstvo potřebovalo nějaký impuls, proto jsme se rozhodli udělat velké změny v sestavě, kde nezůstal kámen na kameni. Byl to velký risk, který se v konečném součtu vyplatil. Do týmu ještě přišly dvě posily, které nás dokázaly dostatečně zkvalitnit. První posilou byl šutér Filip Rulíšek z Black Angels a nový brankář Tomáš Hlava. Do sestavy jsme také začali zapracovávat juniory, kteří se svými výkony hlásili o větší ice-time. Hlavně Vojtěch Řádek, Miloslav Stránský a po čase David Koudelka, nám ukázali, že si zaslouží být v mužském áčku. Byli do mužstva týmem přijati velmi dobře a věříme, že s námi budou pokračovat i v té nadcházející. V dalším utkání s Kolínem jsme tedy nastoupili v zcela nové sestavě, ale v těžkém a velmi důležitém zápase jsme po dominantní výkonu brali tři body. Herní pohodu jsme potvrdili hned v dalším utkání s Hradcem Králové a nečekaná jízda začala. V kabině byla cítit pohoda a tým šel od vítězství k vítězství. S Pavlem jsme dostali i pár poklon od trenérů soupeře. Ano, kluci hráli opravdu výborně a když se k tomu přidaly i využité přesilovky, byla to paráda. Díky šňůře jedenácti vítězství v řadě jsme na konci základní části přeskočili FBC Hradec Králové i FBC Panthers Liberec a zaslouženě skončili na prvním místě.

Ze všech pěti divizí, což znamená šedesát týmů jsme skončili na pomyslném třetím místě. S jistotou tedy můžeme říci, že naše divize byla nejtěžší, protože do druhého kola play-up postoupily všechny celky z naší divize. Vyřazovací boje jsou vždy jiná soutěž, která je náročná jak fyzicky, ale hlavně psychicky. V prvním kole nás čekal celek Florbal Teplice. Tým jsme neznali, proto se Tomáš Večeřa vydal zdokumentovat do Teplic místní derby. Velmi nám to pomohlo k vytvoření správné taktiky. Tým Teplic se ukázal jako velice nepříjemný tým. V prvním domácím utkání jsme sice zvítězili, ale opravdu bylo co zlepšovat. Druhé domácí utkání bylo od začátku až do konce v naší režii a radovali jsme se z vysokého vítězství. To nám ve třetím zápase soupeř bohužel vrchovatě oplatil a tím i skončila naše třináctizápasová šňůra bez porážky. Ve čtvrtém dramatickém utkání na žhavé teplické půdě jsme sérii dokázali ukončit hlavně díky skvělému týmovému výkonu a podpoře neskutečných fanoušků! Poté jsme se těšili na druhé kolo play-up, kde měl být našim soupeřem FBC Panthers Liberec, ale bohužel do soutěže zasáhla vyšší moc a díky pandemii koronaviru byla celá soutěž ukončena. Poté český florbal vydal bez předchozí komunikace tiskové prohlášení, že nikdo nesestupuje a nepostupuje, což je ze sportovního hlediska špatná cesta. Bohužel tímto zásahem byla naše snaha zcela zmařena a veškerá dřina kluků přišla vniveč. Snad se rozhodne od stolu jinak, ale nespoléháme na to. Každopádně víme, že jsme měli rozhodně na víc!

Chtěli bychom s Pavlem přesto moc poděkovat klukům za skvělou sezónu, poctivou práci na hřišti i mimo něj. Je nám to oběma moc líto, ale život jde dál a my s Pavlem doufáme, že budou všichni pokračovat v příští sezóně dál i s Tomášem Večeřou, bez kterého by to něšlo a kterému patří velký dík za skvělý servis, který pro áčko celou sezónu vytvářel.

Ještě jednou velké díky našim skvělým fanouškům, panu Milanu Svatošovi za fotodokumentaci a všem, kteří jste sledovali naši cestu uplynulým ročníkem a menší nebo vetší měrou jste nám pomáhali. Dále patří velké díky vedení za volnou ruku při výběru hráčů, důvěru a podporu v celém ročníku. Doufáme, že jsme důvěru dokázali splatit zlepšujícími výkony v průběhu celé sezóny.

David Vorlíček & Pavel Klečka