Ženy jsou druhé o skóre, mužům patří čtvrté místo kvůli menšímu počtu odehraných zápasů. Stačí jedině a obě družstva mohou vévodit po víkendu svým soutěžím. Je ale zapotřebí získat plný počet bodů. Obě družstva budou v utkáních velkými favority, navíc hrají proti soupeřům ze spodku tabulek, kteří zahájili letošní sezonu špatně.

I toho jsou si realizační týmy vědomy a chtějí dát v utkáních prostor širším kádrům. „Máme ho hotový. Řešíme nějaké posty a určitě o víkendu něco vyzkoušíme. Tým rozšíříme a měly by si zahrát všechny hráčky,“ podotýká asistent trenéra žen Vít Gattnar. „Dáme šanci širší soupisce. Budou hrát i hráči ročníku 2002, aby se ukázali. Na oba dva dny chceme vytížit ty, kteří doposud dostali méně prostoru a vyzkoušet je v ostrých zápasech,“ přidává se k němu za muže vedoucí týmu Tomáš Večeřa.

Ženy disponují druhým nejlepším útokem v soutěži. Pouze o gól je lepší Kutná Hora. I tak ale Gattnar po každém zápase říká, že jeho svěřenkyním hra v útočném pásmu drhne. „Vstřelené góly jsou jedna věc a předvedená hra druhá. Ve předu nejsme tak nebezpeční, jak bychom měli být. Hra v něm je hodně kostrbatá a branky nejsou z úplně připravených akcí, jak si představujeme. Tým má potenciál předvést daleko lepší výsledky,“ podotýká asistent trenéra žen.

Nadcházející dva duely by měly ženský tým připravit na ten další, ve kterém se velmi pravděpodobně utkají o první místo s dalším doposud stoprocentním týmem Black Angels. „O tomto víkendu se budeme hodně zaměřovat na presink a hru s balónem. Uvidíme jak moc je na ně budeme používat. Naše hra je všeobecně podobná. Hrajeme pořád stejně,“ uzavírá Gattnar.

Muži jedou nejprve do Jablonce, aby se následně představili doma. Také od nich se čeká, že si o víkendu připíšou šest bodů. Poslední dva zápasy v jejich podání přinesly gólové hody a dramatické bitvy do posledních sekund. Pro všechny dobrý test jejich nervových soustav a dle všeho by tento trend měl pokračovat i nadále. „Myslím si, že bude padat hodně gólů na obou stranách. Doufám, že víc od nás, ale uvidíme,“ říká Večeřa

Program víkendu

Sobota 9. října

Ženy
17:00
Prague Tigers – Ústí nad Labem

Muži
17:30
Jablonec – Prague Tigers

Neděle 10. října

Ženy
16:00
Prague Tigers – Česká Lípa

Muži
18:00
Prague Tigers - Semily