Minulý víkend byl nádhernou reklamou na florbal. Ve dvou utkáních padlo neskutečných 52 branek, což je nejlepší pozvánka na páté finále, které bylo z kapacitních a organizačních důvodů přesunuto do centra Prahy na Vinohrady. „Chceme všem fanouškům nabídnout kvalitní zážitek. Už na posledním utkání předchozí série se Slavií přišlo více lidí, než byla povolená kapacita a stáli všude, kde se dalo,“ vysvětluje důvody přesunu Tomáš Večeřa

Mnozí sice argumentovali tím, že v Čakovicích jsou Tigers doma, nicméně povrch a zejména kapacita ale hrají ve prospěch Vinohrad. „Někdo může namítat, že jsme přišli o výhodu vlastního prostředí, ale my to tak nevnímáme. Jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát a musíme být hladovější než soupeř,“ podotýká Večeřa.

Večer se bude hrát o hodně. Vítěz dostane místenku do Národní ligy a skončí mu sezona, zklamaný a poražený zamíří do nevyzpytatelné baráže. „Kluci mají na dosah historický úspěch, což je dle mého pádný důvod přijít v sobotu na Vinohrady. Žádný jiný šlágr se v Praze hrát nebude. Já i kluci věříme, že všichni lidé v klubu i mimo klub vnímají důležitost být v sobotu v hledišti. Potřebujeme je tam mít a potřebujeme je slyšet!“ apeluje Večeřa. Z Kadaně navíc dorazí mohutná podpora fanoušků, takže se pořádná bitva může odehrávat nejen na hřišti, ale i v hledišti.

Oba celky se prezentují útočnou hrou, což o minulém víkendu předvedly dokonale. V pátém zápase by se už mohly ale chyby vymstít a tak velkým tématem bude, jak k poslednímu zápasu Tigers i Kati přistoupí. „Rád bych všem řekl, že se budeme chtít prezentovat dobrou prací dozadu i to, že budeme padat do střel, ale zatím si o tom mohou oba realizační týmy jenom zdát,“ uzavírá Večeřa.

FOTO: Petra Kundratová Baláčková