Letní příprava

Kluci se připravovali na novou výzvu pod vedením kondiční trenéra Libora Kuczi. Jejím vrcholem bylo týdenní soustředění v Kutné Hoře, kde jsme našli opravdu výborné tréninkové podmínky s vynikajícím zázemím a servisem. Z tohoto důvodu jedeme letos opět se starší mládeží do Kutné Hory. Tréninky probíhaly třikrát týdně kombinovaně s venkovními tréninky a posilovnou. Jak už to bývá někdo vzal přípravu opravdu zodpovědně a odchodil ji podle našich představ a někomu tvrdá práce úplně nevoněla. Kluci poznali, co znamená příprava na vyšší úrovni. O vyvržení obsahu žaludku kolikrát nebylo nouze. Pro nás to byl signál, že někdo je schopný vystoupit z komfortní zóny a někdo si raději uleví. V Kutné Hoře jsme hlavně ladili herní část na první vrchol sezóny, kterou byla kvalifikace.

Kvalifikace

Z mého pohledu nejpovedenější část sezóny, kdy jsme těžili z natěšení na soutěž. Podle toho vypadala tréninková morálka a celkové nastavení kluků k florbalu. Kluci si chtěli ukázat, že mají na vyšší level florbalu. Ve skupině jsme měli Black Angels, Mladou Boleslav a Štíry z Českých Budějovic. V úvodním hracím víkendu jsme získali čtyři body, ale klidně jich mohlo být více, když jsme porazili Budějovice a prohráli v prodloužení s BA.  V dalším průběhu kvalifikace jsme získali pouze tři body za druhou výhru s Budějovicemi. Odehráli jsme zajímavé pasáže s Boleslaví a nejslabší výkon jsme podali bohužel v rozhodujícím utkání o postup s BA. V konečném součtu z toho bylo třetí místo ve skupině a zařazení do nově vzniklé soutěže

První liga

Ze začátku soutěže jsme ještě těžili z předchozího laufu a nastavení týmu, i když se nám herně úplně nedařilo, tak jsme byli schopni soupeře porazit nadšením a útočnou silou. Postupem času s uvadající tréninkovou morálkou odeznívala zmíněná euforie a začaly přicházet porážky. Citelně s námi zamávalo dvojutkání s Panthers, kdy jsme dvakrát po sobě ztratili dobře rozehrané utkání. Sérii proher jsme zastavili v Kobyliském azylu, kdy jsme dokázali porazit SLAVII Plzeň. Poté byly naše výkony jak na houpačce. Jednou to na vítězství stačilo podruhé ne. Nakonec z toho bylo páté místo po základní části.

Play off

Jako soupeře si nás vzali Black Angels, se kterými jsme se potkali v kvalifikaci. O náboj bylo tedy postaráno. V prvním utkání jsme zaspali první třetinu, kdy nám opět trvalo, než jsme si zvykli na vyšší tempo zápasu. Bohužel ztrátu se nám nepodařilo smazat, ale na druhou stranu jsme si ukázali, že se se soupeřem dá hrát. To se ukázalo ve druhém utkání, kdy jsme padesát minut utkání směřovali za vítězstvím, ale jak už to u této party bylo zvykem, tak nám začala pracovat hlava a z utkání jsme udělali zbytečně drama. Nakonec se šťastným koncem pro naše barvy. Rozhodovat se tedy mělo v třetím zápase. Do utkání jsme vstoupili bohužel stejně jako do prvního zápasu této série. Několik jednoduchých branek nás postavilo před těžký úkol s utkáním něco udělat. I když se objevila v utkání pasáž, kdy jsme se mohli vrátit do zápasu, tak k tomu vždy něco chybělo. V celkovém součtu z toho byla prohra a konec jedné etapy.

Okem trenéra V. Jambora:

Tuhle sezónu z klubového hlediska nemohu hodnotit jinak než pozitivně. Nabrali jsme mnoho cenných zkušeností, které teď musíme vyhodnotit a přenést do celkového klubového nastavení práce s mládeží, aby tréninkový proces směřoval k výchově hráčů, kteří budou svoji práci zúročovat na nejvyšší úrovni v juniorské a poté mužské soutěži. Na nás v klubu je, abychom vytvořili takové podmínky, kde budou vyrůstat komplexní hráči a morálně zdraví jedinci.

Když se vrátím ke klukům, tak i pro ně tato sezóna byla v mnoha aspektech něčím novým a podle toho to také vypadalo. Přeci jen je rozdíl hrát turnajový systém nebo jedno utkání 3x20. Hrát téměř každý víkend, dojíždět za soupeři atd…

Tohle všechno přineslo i jistá úskalí v pořádcích fungování kabiny, se kterými se kluci museli naučit pracovat. Pevně věřím, že nabrané zkušenosti kluci zúročí v další životní etapě, kdy se budou potkávat s různými formami práce v kolektivu, respektu k ostatním nebo dodržováním určitých pravidel. V neposlední řadě doufám, že většina kluků bude pokračovat v mužské struktuře klubu, tak aby vynaložené úsilí všech lidí, kteří se podíleli na výchově kluků bylo zúročeno.

Děkuji všem za podporu a přeji v nelehké době především pevné zdraví a pozitivní mysl. Využijte získaný čas k osobnímu rozvoji a brzy na viděnou při florbale.