Tři výhry a remíza. Celkem získaných deset bodů ve čtyřech zápasech a konečné první místo. Taková je bilance žen po základní skupině Poháru Českého florbalu. K celkovému vítězství na domácí půdě byla klíčová remíza 3:3 s Vinohrady v sobotním programu. „Zápas byl vyrovnaný. Šlo v něm o to, kdo udělá chyby. Pár jsme se jich dopustily a dostaly jsme góly, to se stává. Naštěstí jsme dokázaly taky nějaké dát. Místy jsme byly lepší, takže škoda, že jich nepadlo víc. Proti Vinohradům je ale remíza dobrý výsledek,“ zhodnotila utkání Jana Prokšanová.

Remíza při sobotním večeru se ukázala jako klíčová, neboť Vinohrady totiž překvapivě zaváhaly na úvod se Spartou, které podlehly 5:7. Cenný případný bodový zisk by nasměroval Prague Tigers za triumfem ve skupině. Kýžená remíza se však rodila těžko. Svěřenkyně Vladimíra Jambora totiž s pražským rivalem od začátku prohrávaly a neustále musely dotahovat. Ve třetí třetině měly dokonce dvoubrankové manko, nicméně i to se jim podařilo smazat. „Nic extra jsme si neříkaly. Věděly jsme, že jsme schopné dát gól. Hrál se celkem otevřený zápas a šlo jenom o to, kdy nám tam nějaký spadne. Žádná panika nebyla,“ řekla k zápasu jedna z nejzkušenějších hráček na soupisce. Sama přiznala, že zaváhání Sokola se Spartou ji, stejně jako zbytek týmu, překvapilo.

Ženy si jinak se zbylými soupeři poradily bez problémů. Deklasovaly jak Benešov 18:2, tak i Slavii 11:0. Na závěr celého víkendu pak svedly boj o první místo, a ačkoliv Sparta dvě třetiny kladla odpor, tak ve třetí už Prague Tigers potvrdili roli favorita a zvítězili 6:4. Za celý víkend se nejvíce dařilo Elišce Mrázkové, která zaznamenala 13 kanadských bodů (8+5) a v kanadském bodování je průběžně druhá. V elitní dvacítce se pak nachází dvě nové tváře v týmu – Petra Šebestová na šestém místě s bilancí 6+3 a pak také šestnáctá Nikola Bursová, jež přišla na hostování z Vinohrad a ve čtyřech duelech nastřádala sedm bodů (5+2).

Překvapení se neudálo jen v Nehvizdech, ale také na ostatních halách, kde se pohár hrál. Shodou okolností totéž předpovídala i po sobotním duelu Prokšanová, že se tak může stát a došlo na její slova. Například v Plzni, kde si místní Slavia vyšlápla na extraligovou Boleslav 2:1 nebo v Ústí. Tam ovládli nečekaně skupinu Black Angels, kteří neztratili ani bod a porazili i favorizovaný Liberec 5:2. Což znamenalo, že Severočešky skončily na druhém místě a stanou se příštím soupeřem žen ve 2. kole poháru. „Může to být paradoxně složitější zápas,“ tušila 28letá hráčka Prague Tigers. Už je známo i datum. Hrát se bude v neděli 19. září v Liberci.