Kde se vzala myšlenka uspořádat virtuální zápasy?
V minulém roce se tento formát celkem osvědčil v rámci superligy mužů a extraligy žen, takže jsem si po nucené stopce soutěží pohrával s myšlenkou, že bychom ho mohli aplikovat v divizních zápasech a zkusit sílu protivníků i jinak než na palubovce.

Co si od toho slibujete?
Hlavním cílem je vzbudit ve všech lidech soutěživost a zájem o svůj klub. Všichni nyní potřebují nějaký pozitivní impuls, díky kterému na pár chvil utečou od každodenních starostí dnešní velmi těžké doby. Věřím, že budeme mít mohutnou podporu a budeme zase řádit. Akorát přejdeme ze hřiště do virtuálního prostoru na internetu. Dresy zůstanou suché a ve skříních na rozdíl těm propocených v taškách.

Už máte nějakou odezvu od soupeřů?
Kontaktoval jsem soupeře, které máme naplánované podle termínové listiny v následujícím hracím víkendu. Jedná se o FBŠ Všestary a Floorball Club Falcon. Oba soupeři berou tuto výzvu jako příjemné zpestření a těšíme se s nimi na pořádný ostrý souboj plný srdíček a naštvaných emotikon. Ať vyhraje ten, kdo získá větší slávu publika.

Jak dlouho virtuální zápasy potrvají?
Potrvají po nezbytně nutnou dobu, dokud budeme mít stopku na trénování a hraní soutěžních utkání. Zápasy budou kopírovat termínovou listinu, pouze oba víkendové duely rozprostřeme do celého týdne. První z nich bude trvat od soboty do středy a druhý následně od čtvrtka do neděle. Vše bude vždy popsáno pod příspěvkem, kterým budeme na dané střetnutí upozorňovat. Zároveň jsem si vědom toho, že předchozí zápasy proti Semilům a Mladé Boleslavi byla vynechána, proto kontaktuji soupeře a vložíme utkání v době, kdy bude volný termín k dispozici.

Budou probíhat zápasy s všemi soupeři, se kterými měli Prague Tigers hrát nebo jenom vybrané týmy?
Soupeři budou pouze z divize. Zatím neplánujeme žádné přípravné duely s dalšími celky, ale určitě se tomu nebudeme bránit. Velkou sílu ukázala základna Panthers Praha v Národní lize, takže kdo ví.

Budou se virtuální duely týkat jenom mužů nebo i žen?
Ošemetná otázka, po které půjdu dát hlavu do oprátky. Zatím se budou týkat pouze mužského áčka, aby si utkání navzájem nepřekážela. Někdy se totiž zápasy kryjí a bylo by to kontraproduktivní.

Proč vlastně tohle neproběhlo už na jaře?
Upřímně, na to nebyla nálada, myšlenky ani chuť. Rozhořčení z rozhodnutí Výkonného výboru Českého florbalu ještě ve mne zůstane hodně dlouho a možná napořád. Z mého pohledu se jednalo o obrovský faul pro celé hnutí.

Restart je však zatím v nedohlednu, co když se pauza protáhne na delší dobu, než na kterou jsou všichni ochotni si připustit. Co poté?
Pauza se dala očekávat a počítali jsme s ní. Hráče jsme upozorňovali a je pouze na nich, aby se udržovali v kondici a byli připraveni naskočit do zápasů. Pokud by se liga opravdu spustila, tak si myslím, že nejdříve až po vánočních svátcích, tedy doufejme. Uvidíme, co přinese budoucnost …