Definitivní zlom v zápase nastal s příchodem 45. minuty. Turnov na začátku závěrečného dějství snížil na 2:4 z jeho pohledu a mohl s utkáním ještě něco udělat. V klíčové pasáži ale přišly dva slepené góly Šebestové, jež zkompletovala hattrick, a Bursové. O vítězi utkání tak bylo jasno. Ke konci pečetily výhru Prague Tigers ještě trefy Dvořákové a čerstvé posily v obraně Plánkové.

Důvody zlepšené hry v závěrečných šestnácti minutách jsou zřejmé. Prague Tigers si do té doby zkoušeli další herní prvky, které by se jim mohly v dalším průběhu sezony hodit. „Řekli jsme si, že budeme dělat nové věci, jako například, aby beci víc procházeli do středu a pokračovali do útoku. Jak jsme tak zkoušely, tak je u nás zvykem, že hrajeme podle soupeře a ne podle nás,“ vysvětlila Kateřina Hamplová, která si ze zápasu odnesla tři body za trio asistencí, které rozprostřela do všech třetin.

Tigers jinak dominovali po celý zápas. Turnov se ve druhé třetině dostával jen stěží k ohrožení Pilšákové. Šusterová se Šebestovou zajistily klidnější vedení, nicméně zlomit soupeře se podařilo až v závěrečném dějství. „Začaly jsme víc hrát spolu a řešit lépe situace. Trochu se změnila sestava a možná i tohle pomohlo,“ přemítala Hamplová. Té se proti severočeskému celku daří náramně. V sobotu z toho byly tři asistence, v únoru 2020 se ale na výhře 14:3 podílela čtyřmi brankami a dvěma gólovými přihrávkami. Tehdy tak zaznamenala zatím doposud nejlepší představení v dresu Prague Tigers.

Už v neděli přijede do Nehvizd Liberec, přemožitel z poháru a aktuálně třetí tým ligy. Ženy mají jednoznačnou motivaci mu zářijovou porážku vrátit, ačkoliv Hamplová proti němu nastoupí poprvé. „Upřímně nevím, jak hraje, ale myslím, že to bude v našich hlavách. Když máme silnějšího soupeře, tak se kousneme a držíme s ním tempo a tuším, že to bude v pohodě,“ konstatovala 22letá hráčka. Co se týče souboje proti severočeskému celku, tak visí otazník nad startem Michaely Neubergerové, která si ze souboje s Turnovem odnesla poraněné koleno.

Prague Tigers – Turnov 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)
Branky
: 13., 39. a 45. Šebestová, 4. Zimina, 33. Šusterová, 45. Bursová, 54. Dvořáková – 9. Hančová, 42. Kyselová. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Rozhodčí: Recht, Fišer. Diváci: 22.