Jak moc byl osmifinálový duel v poháru proti Bohemians pro tebe specifický?
Tím, že jsem hrála proti svým bývalým spoluhráčkám, byl pro mě trochu jiný, než kdybychom se utkaly s někým jiným. Víc jsem chtěla, abychom vyhrály nebo je minimálně potrápily.

Což se podařilo tak napůl. Kdo jiný než ty by měl srovnávat oba týmy. V čem byly největší rozdíly?
I díky tomu jsme s nimi v některých fázích zápasu dokázaly hrát celkem vyrovnaně. Je škoda, že se nám nepodařilo dát víc gólů, protože pár dobrých šancí jsme rozhodně měly. Bohemians měli letos špatný vstup do ligové sezóny. Mají v kádru spoustu juniorek, které se teprve oťukávají, což na jejich hře bylo znát. O výsledku zápasu rozhodla hlavně dvojice Poláková-Bočanová, které dlouhodobě dávají nejvíce gólů a na které v Bohemce spoléhají.

Právě toto zkušené duo se starty v reprezentaci nakonec svými brankami vytvořilo konečný rozdíl mezi oběma týmy. Ty jsi s nimi měla tu čest nějakou dobu trénovat. V čem tkví jejich výjimečnost, že bylo tak těžké je uhlídat?
Áďa Bočanová má přehled o hře a dokáže připravit dobrou přihrávku. Háňa (Poláková) je trochu jiný typ hráče - rychlá, důrazná v soubojích a dokáže se prosadit. Obě spolu navíc hrají hodně dlouho, takže o sobě na hřišti ví. Což je jejich další velká výhoda.

Zpět k zápasu. Bohemians začali mít převahu i díky tvému vyloučení zkraje druhé třetiny. Jak teď vidíš s odstupem času svůj prohřešek, který se posléze ukázal jako zlomový a nastartoval soupeře k vítězství?
Asi pořád stejně, že byl zbytečný. Byla jsem na půlce v souboji s Áďou. Chtěla jsme trefit míček, což se nepovedlo, místo toho přišla sekera a vyloučení.

Soudě podle slov sama uznáváš, že se jednalo o správně posouzené vyloučení. Co se ti honilo hlavou ve chvíli, kdy ses vracela zpět z trestné lavice?
Že jsem podělala zápas. V tu chvíli jsem byla sama na sebe strašně naštvaná a čekala, jestli dostanu vynadáno hned, nebo až po zápase. Samozřejmě jsem doufala, že utkání ještě otočíme. Ony ale přidaly celkem rychle další góly a uklidnily se.

Zmínila jsi, že jsi čekala reakci. Přišla nějaká?
Po zápase jsme si k tomu něco řekli, nikdo mi ale hlavu neutrhl. Víc si mě za to doma dobírala sestra, která se taky dřív věnovala florbalu. Každopádně se do budoucna budu snažit podobných faulů vyvarovat.

Jak znám sourozence, tak to musela být určitě štiplavá poznámka. Zajímavé je, že jak v utkání s Panthers Nikola Hamerníková, tak nyní ty proti Bohemians jste se nechaly vyloučit v zápase proti bývalým klubům. Mohlo by se jednat přemíru snahy, shodu náhod, lehkou nervozitu, nebo jak si to vysvětluješ?
Spíš si myslím, že jde o shodu náhod. Jesus (Nikola Hamerníková) tenkrát sebrala míček rukou ze vzduchu. Obě situace byly úplně odlišné.

Už dříve jsi zmínila, že Bohemians měli letos enormně špatný vstup do extraligové sezóny. Jak jsi ho vnímala?
Jejich výsledky jsem sledovala, a i když tam nejsem, tak doufám, že se jim do budoucna bude dařit líp.

Přeci jenom ještě na jaře si za Bohemians "dýchala", když to tak řeknu, protože i na svém profilu si burcovala ostatní, aby pro ženy v zelenobílém hlasovali ve virtuálním superfinále. Takže, co si na výsledky říkala?
Neřekla bych dýchala. Loni už jsem za ně přeci jen moc neodehrála. Byla jsem ale pořád součástí týmu, takže jsem alespoň virtuálně musela chtít vyhrát. Největší ztráta je pro ně letos asi prohra s Mladou Boleslaví. Viděla jsem třetí třetinu toho zápasu a Boleslav jako nováček extraligy výsledek doslova ubojovala. Se Židenicemi hrají Bohemians špatně už několik let a ukázalo se to i letos. Brno se navíc v minulé sezóně hodně zvedlo.

Bylo i z tvého pohledu tedy logickým vyústěním odvolání Tomáše Grigara z pozice hlavního trenéra nebo tě to spíš překvapilo?
To rozhodnutí mě spíš překvapilo i s ohledem na to, že zatím nemají náhradu.

Z jakého důvodu?
Přijde mi zvláštní odvolat trenéra po dvou nepovedených zápasech. Ale je to čistě můj názor. Nerada bych tohle nějak víc hodnotila. Časem se ukáže, jestli to byl krok správným směrem.

Ani mně nepřísluší tento krok nijak komentovat. Co mě ale zajímá. Když jsi ještě v květnu podporovala Bohemians. Co to, že ses na konci léta potažmo na startu sezóny objevila Prague Tigers?
Vlastně ani nevím, všechno se to tak nějak seběhlo. Věděla jsem, že v A-týmu Bohemians další sezónu začínat nechci. Po loňské letní přípravě jsem zůstala jen v širším kádru, z čehož jsem byla nejdřív celkem zklamaná. Nakonec mi to ale strašně pomohlo si všechno kolem florbalu srovnat v hlavě. Už v minulém ročníku jsem většinu zápasů odehrála za jejich béčko a plánovala se naplno přesunout tam. Pak se ale ozval Vláďa Jambor, přišla jsem se podívat na trénink a rozhodla se hrát tady.

Co přesně tě přesvědčilo, že jsi rázem chtěla hrát za Tigers první ligu místo plánované druhé za rezervu Bohemians?
V Tigers jsem znala Kamilu Husarčíkovou a věděla od ní, že je zde skvělá parta, což se mi hned potvrdilo. Navíc je tu spousta dobrých hráček, takže cítím chuť se zlepšovat a vybojovat si mezi nimi svoje místo.

Loni jsi hrála spíš za rezervní tým a při pohledu na tvou dosavadní kariéru dochází často nejen ke změnám týmů, ale i soutěží. Připadáš si v tomhle směru jako na houpačce?
Vidíš, ani mi nepřijde, že bych týmy měnila nějak často. Vlastně poprvé jsem pořádně přestoupila až sem do Prague Tigers. Vždycky to bylo spíš tak, že se někdo s někým spojil a já tím pádem přešla pod jiný tým. Není podstatné, jakou soutěž člověk hraje, mnohem důležitější je mít kolem sebe dobrý kolektiv a hrát pro radost.

Což teď podle tvých slov okolo sebe máš. Když jsem si prohlížel tvé statistiky. tak ještě za juniorky jsi dávala klidně dva nebo tři góly za zápas a v dospělé kategorii vždy po jednom a spíš jako šafránu. Čím si to vysvětluješ?
To je bohužel pravda, ale žádné vysvětlení pro to nemám. Asi nejsem typ střelce. Pokud by se nějaké vysvětlení našlo, tak sem s ním, ráda si nechám poradit. Každopádně doufám, že nějaké góly časem přijdou, protože jako od útočníka se to ode mě přeci jen očekává.

Jeden z těch gólů mezi dospělými jsi dala i Janě Vyrobíkové, se kterou ses setkala právě letos v Tigers. Co jste si řekly, když jste se viděly a najednou se ze soupeřek staly spoluhráčky?
Ten gól si pamatuji, protože byl první extraligový, každopádně vůbec nevnímám, že bychom někdy byly soupeřky. Už je to navíc celkem dávno.