Ženy zvládly minulý víkend přímý souboj o první místo. Nyní je čeká další test, který prověří jejich aktuální formu. Po Black Angels se totiž o víkendu střetnou se třetím Libercem, jenž ještě na loni na jaře hrál extraligu.

Náročný program a sled těžších protivníků kvituje i trenér Vladimír Jambor. „Určitě jsme rádi. Chceme odehrát co nejvíce kvalitních zápasů, protože jenom ty nás posouvají dál,“ podotýká kouč Prague Tigers. Po třízápasové pauze se do branky vrací brankářská jednička Martina Pilšáková.

Duelem s Turnovem zahajují ženy sérii šesti domácích utkání, ve kterých po severočeském duu přivítají dále Plzeň, Texas, Spartu a Nové Strašecí. „Hrajeme v prostředí, které známe. Nemusíme nikam cestovat. Program můžeme uzpůsobit důležitosti jednotlivého utkáni,“ říká Jambor.

Tigers tak mají v domácím prostředí v Nehvizdech skvělou možnost upevnit svou pozici v první lize, a pokud zvládnou všechny vítězně, tak je reálná šance, že po základní části skončí na předních příčkách, ne-li přímo na té nejvyšší. Jambor se ale snaží tento fakt nepřeceňovat. „Roli to hraje, ale neřekl bych, že zas tak velkou. Každé utkání je jiné a začíná se od nuly,“ uvědomuje si. Spíš než vlastní hřiště bude podle něj hrát roli aktuální rozpoložení.

Turnov zahájil sezonu šňůrou čtyř zápasů venku, kde vyhrál v regionálních soubojích s Ústím a Českou Lípou. Od předních celků přišly ale větší debakly. V Plzni 3:14 nebo naposled s Libercem 0:13. Právě rýmu z pod Ještědu mají ženy Prague Tigers co vracet. Ve druhém kole Poháru Českého poháru prohrály 3:4. Tehdy se ale hrálo pouze 3x15 minut.

Program víkendu

1. liga žen – 8. a 9. kolo

  Sobota 30. 10.
  15:00
  Prague Tigers – Turnov

  Neděle 31. 10.
  16:30
  Prague Tigers – Liberec