Dlouho vyrovnané utkání se zlomilo na stranu Prague Tigers na přelomu druhé a třetí části. Klíčovým okamžikem se ukázal gól na 3:1 ze 38. minuty. „Black Angels měli předtím několik velkých šancí, takže nás určitě uklidnilo, že jsme před přestávkou znovu odskočily na dvoubrankový rozdíl,“ prohlásila s úlevou mladá dvacetiletá puška Eliška Horáková, jež se na třetí brance hostujícího družstva podílela asistencí.

Od tohoto okamžiky Tygřice vládly na hřišti a v závěrečné části přidaly čtyři branky, z toho jednu v oslabení. Trenér Vladimír Jambor konstatoval, že Black Angels odpadli, jinak měl pro soupeře slova chvály. „Poklona k jejich fyzickému pojetí hry, měli jsme problém s jeho presinkem,“ řekl 33letý kouč.

Výhra se ale jinak rodila těžce, což po zápase potvrdila i hráčka utkání na straně Tigers Horáková. „Vstup do zápasu se nám moc nepovedl a soupeřky do toho naopak vlétly po hlavě. Postupem času se ale naše hra zlepšila, začaly jsme vyhrávat osobní souboje a díky tomu jsme se dostávaly do šancí, které se nám dařilo proměňovat,“ shrnula utkání autorka dvou branek v zápase.

Připomínky směrem dopředu

I přes vítězství měli oba trenéři k výkonu svých svěřenkyň spoustu výhrad. „Hra má ještě k ideálu daleko,“ komentoval utkání asistent trenéra Vít Gattnar. Tigers dlouho těžko hledali cestu, jak překonat Natálii Churáčkovou v brance Black Angels. Ani dvě branky v rychlém sledu jim nepomohly. „Vedením jsme se paradoxně ukolébali, v naší hře se nic nezměnilo,“ mrzelo Jambora, který s Gattnarem sáhli v polovině utkání po oddechovém času. „Potřebovali jsme dodat hráčkám impuls, hra totiž nevypadala dobře,“ vysvětlil Jambor.

Kouč žen si pochvaloval efektivitu v zakončení. Z 19 střel skončilo hned sedm v brance a o pět z nich se postaralo duo Elišek Horáková s Mrázkovou, to bylo ale jediné, s čím mohl být realizační tým spokojen. „Směrem dopředu zatím marně hledáme věci z tréninku, které bychom chtěli vidět ve hře a v zápasech,“ apeloval Jambor po výhře nad Black Angels.

Už v neděli se Prague Tigers střetnou s Novým Strašecím, které na úvod deklasovalo Spartu 10:2. Jednoznačný výsledek potvrdil postavení obou týmů z loňské sezóny, kdy Středočešky hrály na špici druhé ligy, zatímco Pražanky se pohybovaly ve spodku tabulky. „Do zápasu musíme vstoupit víc odhodlaně, koncentrovaně a dát si pozor na jejich nebezpečné hráčky,“ upozorňoval Jambor před utkáním ve Stochově, které začíná už poměrně brzy v 10:40.