Tou nejzásadnější je, že od nové sezony si oba stávající kouči prohodili role. Nyní bude hlavním koučem Vít Gattnar. Vladimír Jambor bude nadále působit u týmu, ale v září bude chybět a na střídačku se postaví poprvé až v říjnu. Tým se přes léto zaměřil zejména na defenzivní činnost. „Zařadili jsme do ní trochu jiné prvky než loni,“ poodkrývá částečně Gattnar.

První testem jeho svěřenkyň bude Kutna Hora, kterou 25letý kouč jako prvního protivníka kvituje. „Prezentuje se tvrdší hrou, což jsem přesně po holkách v létě chtěl, aby hrály tvrději. Očekávám, že některé věci z přípravy se projeví už v utkáních a soupeři je pocítí,“ říká kouč žen.

Kostra týmu zůstala víceméně stejná, přesto se v něm objevilo pět nových tváří. „Věřím, že všechny pro nás budou posilami a že my jim ukážeme, že si vybraly správný tým,“ tuší Gattnar. Podařilo se obsadit zejména citlivé místo gólmanky. „To byl základ a hlavní cíl,“ prohlašuje trenér. Už v Poháru Českého florbalu se mezi třemi tyčemi objevila zkušená Martina Gécová, jež odchytala celou skupinu a v ní si připsala i dvě čistá konta. V minulosti dlouhá léta chytala extraligu v týmu Elite Praha. Dalšími akvizicemi jsou například Karolína Chvátalová, Alena Urbanová či Petra Němcová.

Ženy budou chtít v sezoně navázat jednak na minulou sezonu, kdy ovládly základní část první ligy a následně došly v play-off až do semifinále, a také na letní přípravu. Na Czech Open vybojovaly bronzové medaile, když se jim konečnou stalo opět semifinále, kde prohrály s pozdějším vítězem z Vinohrad po nájezdech. O úspěšném a suverénním počínání v základní skupině poháru už byla řeč.