Ahoj Davide, předně přijmi velkou gratulaci k úspěchu na Prague Games. Dvě medaile z jednoho turnaje, to se jen tak každému nepoštěstí.

Ahoj. Díky! Sice jsem získal dvě medaile, ale tak se to brát úplně nedá, protože s kategorií B18 jsem byl jen na finále jako náhradník. Takže tu druhou spíš beru jako takovou odměnu za povedený a odmakaný turnaj.

Jaké jsou Tvoje bezprostřední pocity?

Tak pro mě prostě něco neskutečného. Když vynechám B-playoff na Gothia cupu, kde jsme došli 2 roky za sebou do finálového dne, tak to pro mne bylo poprvé, co jsem ve florbale získal medaili na velkém turnaji a zažil atmosféru finálového večera.

Na Prague Games ses představil v týmu Bohemians Praha. Jak k tomu vůbec došlo?

S družstvem Bohemians jsem v kontaktu již delší dobu a vyzkoušel jsem si několik tréninků. Domluvili jsme se, že by bylo nejlepší si zkusit s klukama zahrát při normálních zápasech a Prague Games byla ideální možnost.

Jaké očekávání si od angažmá měl? Naplnila se Tvá očekávání?

Rozhodně jsem to nečekal. Když jsme si povídali s klukama na přátelském utkání před Prague Games, tak jsme se tak shodli na tom, že by bylo super dostat se do osmifinále turnajového pavouku. Nicméně ve skupině jsme se skvěle rozehráli a v play-off poráželi soupeře za soupeřem. A to jsme potkali například obhájce ze švýcarska Zug a Tatran, kteří byli považováni za největší favority turnaje.

Řekni nám, jak ses vůbec dostal k florbalu a jaké byly Tvé začátky?

S florbalem jsem začal na ZŠ ve 4. třídě v družině při čemž jsem ještě dělal atletiku. Později mě atletika přestala bavit a chtěl jsem hrát víc florbal. S mámou jsme našli, že v Zelenči, což je blízko mého bydliště, trénují Athletics, no a o 4 roky později jsem tady.

Dělal si před tím nebo v průběhu ještě jiný sport?

Jak jsem již zmiňoval, tak jsem asi 3 roky dělal atletiku a chvíli karate a taekwondo.

Po prvním turnaji je asi těžké hodnotit, ale kde vidíš největší rozdíl mezi Tigers a Bohemkou?

Upřímně největší rozdíl v B15 byl ten, všichni ti kluci chtěli vyhrát a do všeho, od rozcvičky až po konec zápasu, šli na 110%.

Jaké jsou Tvé nejbližší plány na léto?

Teď po Prague Games mám chvíli volna, poté začínají soustředění a na konci prázdnin si ještě pojedu před novou sezónou vyčistit hlavu k moři.

Co by si vzkázal nejmenším „Tygříkům“ do začátku jejich kariéry?

No, zatím toho asi nemám moc co předat nebo vzkázat. Ale asi jediné, co mne napadá: dělejte ten sport, který vás baví, jinak to nemá smysl 😊
Sdílej článek!