Přinášíme Vám rozhovor s novým trenérem našeho mužského týmu Davidem Vorlíčkem, který přichází do naší organizace s jasným plánem. Jak se těší na spolupráci se svým synem?
Davide, vítáme Tě v Tigers! Mohl by ses nám krátce představit?

DV: Ahoj, jmenuji se David Vorlíček. Jsem kladenský rodák, ale dnes už bydlím v Unhošti. Jako každý jsem zkusil několik sportů a nakonec vyhrál hokejbal, který jsem hrál asi dvacet let. První trenérské zkušenosti jsem získával u fotbalové přípravky Kablo Kladno. Po dvou letech jsem dostal nabídku trénovat florbalové elévy Kanonýrů Kladno. Tyto ročníky (97/98/99) jsem vedl až do kategorie dorostenců. Pak jsem se stal zaměstnancem klubu a vedl přípravku i elévy. V roce 2017 už pro mě nebylo v klubu místo, takže jsem se rozhodl odejít do Black Angels, kde jsem měl na starosti družstva dorostenců a juniorů.

V průběhu minulého ročníku si skončil na lavičce Black Angels a dal si od florbalu pauzu, co rozhodlo pro tvůj návrat k florbalu a proč ses rozhodl právě pro Prague Tigers?

DV: Byl jsem rozhodnutý s florbalem nadobro skončit. Nečekal jsem vůbec co se strhne. Během pár dnů přišlo několik nabídek, jedna dokonce i do zahraničí. Rodina i kamarádi mi mluvili do duše, takže jsem přijal nabídku Prague Tigers, která byla nejzajímavější. Rozhodlo o tom hodně věcí, rodina, v týmu je můj syn, dojezdová vzdálenost, ale hlavně mužská složka.

V Tigers budeš působit jako hlavní trenér u A týmu mužů, kde působí i tvůj syn Dominik, jak se na tuto výzvu těšíš?

DV: Tuhle výzvu mám už za sebou. Dominika jsem trénoval osm let, dva roky na fotbale a pak šest let na florbale v Kanonýrech. Tohle je spíše otázka pro něj, jak se těší. Nikdy to jednoduchý neměl a ani mít nebude.

Minulá sezóna neskončila pro muže ideálně, páté místo, mnoho odchodů, ale pozitivem bylo zapojení juniorů, jak hodnotíš jejich zapojení do dospělého florbalu?

DV: Byl jsem mile překvapen! Junioři byli v uplynulém ročníku velkým přínosem, ale to budou dozajista i v tom následujícím. Je pouze na nich, zda budou v mužském áčku. Hlavní je chtít, chodit na tréninky, ale neposlední řadě i klasifikace v jejich jistě milovaných školách.

Jak se změní hráčské složení po tomto ročníku? Už si stihl promluvit se všemi o jejich budoucnosti?

DV: Tým se trochu změní, ale to je asi normální. Nepovedená sezona, nový trenér, který se bude snažit doplnit tým o nové hráče. Přijdou mladí, kteří již končí v juniorech a pak tu máme několik kvalitních juniorů, kteří také dostanou šanci si zahrát. S týmem jsem měl sezení, někdo pokračuje a někdo končí.

Jaké jste si stanovili cíle pro sezonu 2019/2020?

DV: Odpověď je jednoznačná, postup do NFL!

Chtěl by si na závěr něco vzkázat našim fanouškům?

DV: Ať se přijdou na kluky podívat a podpořit je v jejich snaze postoupit do NFL. Čím víc lidí je v hledišti, tím lépe se hraje. Takže vezměte do ruky trubky, bubny, řehtačky a budeme se na Vás těšit!

Sdílej článek!