Uplynulý víkend znamenal další ligové zápasy pro naše juniory v Kunraticích. V prvním utkání se postavili Acema Sparta Praha B a ve druhém utkání je čekal velice oblíbený soupeř SK Florbal Benešov.

Prague Tigers - ACEMA Sparta Praha B 8:0

Utkání se Spartou začalo velkým náporem našich barev, ale dlouho jsme působili v zakončení nervózně a proto se na první branku se čekalo až do osmé minuty. Balonek v obranném pásmu Sparty vybojoval Martin Hort, který si počkal na pohyb Jiřího Navrátila do středu hříště, ten zvedl hlavu a propálil Jana Paučeka pár čísel nad jeho nohu - 1:0! Další branka následovala ve dvanácté minutě, kdy Jiří Navrátil vystřelil na hostujícího strážce svatyně, ten vyrazil za branku, kde vybojoval balonek Matyáš Sokol a vrátil ho na velké vápno Davidu Sgallovi, který trefuje šibenici - 2:0! Druhá třetina začala ve velkém stylu, Teodor Bodlák utekl po mantinelu obráncům Sparty, předložil na střed hřiště, kde si počkal David Koudelka, který vyvětral podpaží Paučeka a navýšil skóre na 3:0! V jedenácté minutě zachybovala nejistá obrana Sparty přihrávkou směrem ke středovému kruhu, kterou zachytil David Koudelka a trefuje pod břevno - 4:0! Půl minuty na to získává ve skrumáži před brankou Sparty balonek Štellner, který nachází zadovkou Davida Sgalla a ten už věděl - 5:0! Třináctá minuta druhé třetiny znamenala další zářez na pažbě pro Teodora Bodláka. Zachytil za brankou nahrávku nejistých sparťanských obránců a zasunul rychle k tyči 6:0! Po chvilce měl možnost zvýšit z nájezdu Mikuláš Nebřenský, ale v koncovce selhal. Balonek byl tentokrát rychlejší a šlo se do šaten za stavu 6:0. Diváci čekali, co se stane ve třetí třetině a žhavě debatovali v místním bufetu o tom, jestli dokážou kluci něco přidat i ve třetím dějství. Na další změnu skóre se čekalo do třetí minuty kdy po krásné individuální akci trefuje nad nohu Radek Molinek - 7:0! V dalších minutách se kluci předháněli v tom, kdo dá lepší nahrávku do prázdné, takže jsme museli čekat až do jedenácté minuty, kdy po spolupráci David Koudelka - Teodor Bodlák dává první jmenovaný na 8:0 pro naše barvy!

branky: 8. Jiří Navrátil, 12. David Sgall, 17. David Koudelka, 26. David Koudelka, 27. David Sgall, 28. Teodor Bodlák, 33. Radek Molinek, 41. David Koudelka rozhodčí: Lukáš Laštovička - Petr Herman vyloučení: 0:0 využití: 0:0 zásahy brankářů: Pavel Malý 14 - Jan Pauček 25 po třetinách: 2:0, 4:0, 2:0

SK Florbal Benešov - Prague Tigers 2:4

Druhé nedělní utkání slibovalo urputnou bitvu, která bude okořeněná souboji o každý metr hřiště. Bohužel prognózy bookmakerů se nepotvrdily a sledovali jsme opatrné utkání, které by bavilo spíše fanklub defenzivního florbalu. V prvním dějství se nic důležitého nestalo až na vyloučení Davida Koudelky za hrubost, takže se šlo do šaten za stavu 0:0. Druhá třetina však začala úplně jinak. Hned v první minutě si balonek vyvezl Filip Čermák, který rozdal na mantinel na svého kolegu Jiřího Líbala, ten dává střelou z první nádhernou branku na bližší tyčku - 0:1! Benešov zbraně neskládá a vyrovnává v sedmé minutě po brance Marka Vachouška - 1:1. Další branka přišla až ve 14. minutě, kdy si balonek potáhl David Koudelka a prostrčil na zcela nepokrytého Teodora Bodláka na mantinelu. Ten prásknul do bot a překonává brankáře na zadní tyčku - 1:2! V posledním dějství vyslal nechytatelný projektil z poloviny hřiště Miloslav Stránský - 1:3! Lepší pumelici z půlky umí pouze Martin Östholm z Pixba! Pět minut po této brance zatahuje za brzdu Mikuláš Nebřenský a je nařízen nájezd pro Benešov, který proměňuje Tomáš Zeman - 2:3. Kluky tato branka očividně nepoložila, protože hned za minutu dává zápasu konečnou podobu Šimon Duba, který překonává brankaře Benešova s notnou dávkou štěstí. Do konce třetí části kontrolujeme hru na balonku a soupeře nepouštíme k ničemu.

branky: 22. Marek Vachoušek, 39. Tomáš Zeman - 16. Jiří Líbal, 29. Teodor Bodlák, 33. Miloslav Stránský, 40. Šimon Duba rozhodčí: Martin Jirka - Lukáš Laštovička vyloučení: 0:1 využití: 0:0 zásahy brankářů: Šimon Zídek 25 - Pavel Malý 22; po třetinách: 0:0, 1:2, 1:2