Výsledkový servis z víkendu 21.-22.9.2019

- Starší žáci A -

V sobotu 21.9 odehráli starší žáci A první turnaj. Po mizerné letní přípravě, která u většiny probíhala formou nicnedělání, a výborném soustředění nás čekal první ostrý test. V prvním zápase jsme se utkali s Tatranem Střešovice. Očekávali jsme tradiční tatranské napadání. Hlavně díky tomu, že soupeř byl mladší a pomalejší jsme soupeře od začátku přehrávali. Pěkné kombinace a aktivní napadání po ztrátě míčku vedlo k jasnému vítězství v poměru 7-1. Druhý zápas s „novým“ Kladnem byl od začátku v jiném tempu. Soupeř byl podstatně rychlejší a agresivnější. V prvním poločase jsme měli několik šancí, hlavně z brejků. Soupeř bohužel využil jednou naší nedůslednost a dostal se do vedení. Druhý poločas už byl v režii Kanonýrů, naše obrana nestíhala. Navíc jsme přidali několik nesmyslných ztrát míčku a soupeř trestal. Jediný náš gól zaznamenal po pěkné akci Slavomír Trepera. V utkání o bronz nás čekalo Čakovické derby s Black Angels. Opět začínáme dobře. Soupeř je více na balónku, ale my čekáme na brejky. Jeden z nich využívá Jánský a chvilku později vymetá šibenici Šach. Soupeř bohužel odpovídá třemi góly. Druhý poločas opět nezvládáme. Kupíme nesmyslné chyby, bojíme se hrát, jsme všude pozdě a soupeře necháváme dávat jednoduché góly. Konečný výsledek 4:10 není určitě nic příjemného.

Hodnocení turnaje z úst trenéra Romana Janeby: Na soustředění jsme pilovali nový herní systém a do hry se snažíme dostávat nové věci, což se nám na turnaji dařilo. Většina vstřelených branek byla z prostorů, kde se chceme pohybovat. Obrana nám nefungovala. Osmnáct inkasovaných branek je opravdu hodně. Jsme nedůrazní, naivní a málo odvážní. Další věc je, že jsme rychlostně daleko za soupeři. Pokud nebudeme stíhat, můžeme být sebelepší technici a střelci, ale soupeř nás nepustí k míčku. Každý hráč musí udělat něco navíc, aby se v tomto ohledu zlepšil. Jsem rád, že máme srovnání. Víme na čem pracovat a věřím, že jsme na dobré cestě. V neposlední řadě, 4. místo v druhém koši, není žádná ostuda.

- Starší žáci B -

Druhé družstvo starších žáků sehrálo dvě vyrovnané utkání, kde padalo i hodně branek. V prvním utkání jsme podlehli těsně Spartě v poměru 5:6, ale ve druhém utkání se dařilo o poznání lépe a porážíme Chodov 6:3. Poslední zápas s Black Angels znamenal debakl 0:7.

- Elévové Orange I White -

Oba týmy sehrály své první turnaje, kde sbíraly velmi cenné zkušenosti. Pro mnohé hráče to byla první zkušenost s florbalem a přestože se kluci snažili, tak to na žádné vítězství nestačilo. Bojujeme dál!