Víkend přinesl opět nabitý program! A-tým Prague Tigers čekal výjezd do Kutné Hory, kde se utkal s místním celkem. Naši muži dokázali před bouřlivou kulisou 101 diváků zvítězit 6:2. V neděli čekal na naše muže soupeř z hlavního města, a to rezerva FBŠ Bohemians Praha. Zápas to byl nevyzpytatelný. Dvě třetiny se vyvíjel dle představ, ale poté přišlo vystřízlivění.

FBC Kutná Hora - Prague Tigers 2:6

branky: 10. Jan Dus, 55. Josef Chalupa - 15. Dominik Vorlíček, 25. Michal Pánek, 41. Martin Boušek, 48. Dominik Vorlíček, 48. Filip Neklan, 59. Dominik Vorlíček; rozhodčí: Jan Přibyl - Jan Šubrt; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 101; zásahy brankářů: Bohuslav Bochníček 28 - Dominik Řečník 29; po třetinách: 1:1, 0:1, 1:4 - Hráč utkání domácí: Václav Rejna - Hráč utkání hostů: Dominik Vorlíček

Utkání začalo ve velmi vysokém tempu, kutnohorští uzavřeli celou pětici Tigers v jejich obranném pásmu a roztočili kolotoč. Hned v čase 00:35 se domácí publikum radovalo v první branky. Bohudík to bylo po faulu vysokou holí, tudíž duo rozhodčích rozpažilo a branku neuznalo. Po tomto závaru v obranném pásmu se hra dlouhou dobu přelévala spíše ve středu pole, než domácí obrana namazala na zatím neklidné hokejky Tigers. Bohužel jsme situaci 2 vs. 1 vyřešili ranou vysoko nad. Domácí celek se z tohoto momentu rychle oklepal a v čase 09:51 se nad nohu Dominika Řečníka trefil domácí Jan Dus. Kutnohorské publikum po vstřelené brance ožilo a hnalo domácí za vítězstvím, ale v čase 14:46 jejich radost utnul na přední tyči snajpr Dominik Vorlíček, který dokázal zužitkovat nahrávku od Martina Hryceje. Do konce první periody se bojovalo o každý centimetr hřiště, ale bez výrazného ohrožení.

Druhá třetina se také nesla v obrovském tempu i díky domácímu DJovi, který zařadil do svého repertoáru výborné šlágry - přítomní diváci se bavili ve všech ohledech. V čase 04:56 utnul tanečky na tribunách Michal Pánek, který zužitkoval spolupráci mezi Adamem Barboříkem a Dominikem Vorlíčkem, kteří mu navedli mičudu na střed hřiště a on zavěsil přímo do šibenice. Pro Michala to byla jeho první branka po návratu do dresu po vleklém zranění nohy, načež dal průchod svým emocím, byl to famózní gejzír! V čase 13:08 druhé třetiny pak přišel faul domácího Davida Popka, který vystavil Tygrům výstavní sekyru. V přesilové hře se Tigers nedostávali do zakončení dle představ a mnoho pokusů končilo u podavače balónků, který z toho byl značně frustrovaný. Na konci druhé třetiny utekl domácím hráčům Miroslav Neumann, ale Bochníček si ho vychutnal. Tímto zákrokem skončila druhá třetina, stav na světelné tabuli svítil 1:2 pro Tigers.

Hostující lodivod Vladimír Jambor provedl o přestávce mezi druhou a třetí třetinou motivační průvan, který okoukal ve filmu "Hokejový zázrak". Jeho družina dokázala získat první vhazování pro sebe a vydala se vstříc domácímu obrannému valu. Střelecký pokus domácí obránci dokázali zablokovat, leč bohužel pro domácí ji zachytil Martin "Robocop" Boušek a dokázal trefit těsně nad Bochníčka. Otěže zápasu pomalu začali přebírat Tigers, kteří měli více ze hry. V čase 04:20 přišlo vyloučení Martina Hryceje za blokování hole, ale oslabení kluci zvládají bez většího ohrožení branky. Po přestání oslabení jsme se dostávali více do zakončení a začali presovat domácí rozehrávku, což neslo ovoce. Na světelné tabuli svítil čas 07:21 a za brankou zachytává Michal Pánek nahrávku domácích a přihrává Dominiku Vorlíčkovi na velké brankoviště, kde se Dominik opět nemýlil! Ihned poté vyhráváme vhazování a balonek zachytává Filip Neklan, který vykoupe domácí obranu a střílí přízemní jedovku na bližší tyč - 1:5! V polovině třetí třetiny si šel odpočinout na trestnou lavici Martin David, také za blokování hole. Při hře ve čtyřech mají domácí mnoho šancí na snížení skóre, ale hostující Dominik Řečník byl proti a držel akcie Tigers vysoko. Po přesilové hře přišla nenápadná akce domácího Josefa Chalupy, který dokázal na středu hřiště vybojovat balonek a tečí jednoho z Tigers dokázal uklidit balonek do šibenice - 2:5! Poté kutnohorští odvolali brankáře a zkoušeli štěstí v šesti lidech, ale po 25 sekundách power-play hasí domácí útok Tigers závorou a je nařízen nájezd! Na nájezd byl povolán nájezdový mág Dominik Vorlíček, který si s ním poradil velice zkušeně a pohotově rozvlňil síťku za domácím Bochníčkem, což znamenalo kompletaci hattricku!

Komentář trenéra FBC Kutná Hora - Jan Třískala: Děkujeme divákům za podporu. Omlouváme se za výkon.

Komentář trenéra Prague Tigers - Vladimír Jambor: Zodpovědný týmový výkon. Po delší době se nám podařilo ve třetí třetině vstřelit několik branek. Děkujeme pořadatelům za vynikající pořádání a atmosféru. Je radost hrát v takovém prostředí.

FbŠ Bohemians B - Prague Tigers 7:10

branky: 18. Petr Hromádko, 39. Lukáš Chalabala, 43. Petr Hromádko, 45. Jakub Křivanec, 46. Petr Hromádko, 49. Petr Hromádko, 52. Lukáš Chalabala - 5. Adam Barbořík, 15. Martin Hrycej, 20. Dominik Vorlíček, 21. Vojta Zmrzlík, 24. Tadeáš Brož, 27. Martin Hrycej, 32. Dominik Vorlíček, 37. Vojta Zmrzlík, 44. Vítězslav Matěj, 45. Adam Barbořík; rozhodčí: Daniel Nejedlo - Tadeáš Provazník; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 17; zásahy brankářů: Ondřej Štola 30 - Filip Kulhánek 19, Pavel Malý 6; po třetinách: 1:3, 1:5, 5:2 - Hráč utkání domácí: Petr Hromádko - Hráč utkání hostů: Dominik Vorlíček

V neděli naše muže čekala rezerva superligového celku FBŠ Bohemians, která bylo posilněna o borce z prvního týmu. Opatrnou první třetinu odšpuntoval v čase 04:01 Adam Barbořík, který dokázal překvapit domácího brankáře na přední tyči. Ihned po této brance využil svého mohutného těla Adam Růžek a šel si sednout na trestnou lavici, takže tu byla výhoda pro Tigers, která ale zůstala nevyužita. Poté utekl v čase 14:24 po mantinelu Martin Hrycej, který zvedl skóre na 0:2 po nahrávce Tomáše Pytla. Běžely poslední tři minuty a v čase 17:08 neproměňuje svůj nájezd Dominik Vorlíček, ale zato domácí Petr Hromádko v čase 17:49 snižuje na 1:2! Na konci první periody se od Vojtěcha Zmrzlíka dostává nahrávka na Dominika Vorlíčka, který skoro se sirénou upravuje skóre zápasu - 1:3!

Druhá třetina pro naše borce znamenala velkou kanonádu! Postupně se trefili do černého Vojtěch Zmrzlík, Tadeáš Brož, Martin Hrycej, Dominik Vorlíček, Vojtěch Zmrzlík. Na výsledkové tabuli tedy svítilo skóre 1:8, ale v čase 18:26 dokázal snížit Lukáš Chalabala, takže do šaten se šlo za stavu 2:8! O přestávkovém programu opět proběhlo nabuzení hráčů, aby si i dále plnili pokyny, které byly stanovené před utkáním. Do hry se zapojil i třetí útok společně s Pavlem Malým v brance!

Bohužel všichni víme, jak dokáže být sport krutý nebo nemilosrdný. Třetí třetina znamenala výpadek v našem nasazení a Bohemka zkušeně trestala chyby Tigers v obranné fázi. Za naše barvy se dokázali ve třetí třetině trefit Vítězslav Matěj a Adam Barbořík. Konečný výsledek bereme, splnili jsme povinnost, ale pořád je na čem pracovat. Šest bodů je doma a my už máme soupeře zase na dohled, což bereme jako nejdůležitější faktor.

Komentář vedoucího družstva FBŠ Bohemians B - Kryštof Blažej: "Gratuluji soupeři k vítězství a děkuji za utkání. Do dalších zápasů se musíme odpíchnout od výkonu ze třetí třetiny."

Komentář trenéra Prague Tigers - Vladimír Jambor: "Vybojovali jsme potřebné vítězství a bereme zaslouženě tři body. Děkujeme soupeři za zápas."