Předposlední kolo nabídlo souboj proti FBC Kutná Hora, která se před tímto utkáním pohybovala na šestém místě divizní tabulky. První utkání s tímto soupeřem bylo vyrovnané a proto jsme čekali, že budou rozhodovat maličkosti a soupeř nám nedá body zadarmo.

Prague Tigers - FBC Kutná Hora 14:5 (6:1, 3:1, 5:3)

Utkání začalo ve velkém stylu. Práce trenérů před zápasem asi byla precizní, protože od začátku zápasu jsme převzali iniciativu hry, napadali jsme a měli více ze hry. Hned v čase 00:56 jsme se radovali z první branky utkání pro naše barvy. Martin Hrycej si zpracoval balonek na obranné polovině, ihned dávál nahrávku na střed, kde byl Michal Pánek, ten popoběhl a vracel na Martina Hryceje k mantinelu, ten střílel nepřesně, naštěstí tento nához trefuje hostující obránce Ti si dávají vlastní branku - 1:0! Deset sekund po první brance přichází i druhý zářez z hokejky Davida Sgalla, kterého vyslal Teodor Bodlák z útočného rohu, David už jen trefil krásnou šibenici - 2:0! Na třetí branku se čekalo do osmé minuty. Vojtěch Zmrzlík vybojoval balonek na mantinelu, podíval se na volného Vítězslava Matěje před brankou hostí a mrkl na něj, ten do nahrávky položil hokejku a zvyšuje pěknou šermovačkou zvyšoval na 3:0! Poté si kluci nechali utéct hostujícího kapitána a ten v čase 08:23 snížil na 3:1. Ve dvanácté minutě o sobě dala vědět juniorská lajna. Do zakončení se dral Teodor Bodlák, po něm David Sgall, ale jejich mířidla nebyla tentokrát kvalitní. Třináctá minuta znamenala branku pro veterána Tomáš Pytla, který si potáhl balonek středem hřiště a o břevno trefoval na 4:1! O minutu později v totožné situaci navyšuje skóre Teodor Bodlák a dává na zadní tyčku, tedy přesně, jak sliboval před utkáním - 5:1! Další branka pro všudybyla Teodora Bodláka přišla v 16. minutě, kdy Martin Hrycej střílel na brankaře Kutné Hory, balonek se odráží na střed a tam čeká připravený Teo a beckhendem zvyšuje k tyči na 6-1!

Druhá třetina začala pár osobními souboji, které potěšily nejednoho diváka a hra byla díky tomu poněkud kouskovaná. Ve čtvrté minutě Jiří Navrátil trefuje odražený balonek a nahrává před branku Davidu Koudelkovi. Ten nám ukazuje, že před zápasem nelhal a trefuje k tyči! Minutu po polovině zápasu si vzali slovo opět junioři - David Sgall doťukl před brankou střelu Jiřího Navrátila a s pomocí brankáře Kutné Hory zapadl do branky - 8:1! V čase 16:12 druhé třetiny se ozvala také Kutná Hora, Schwarz se vymotal od mantinelu a trefuje šibenici domácí svatyně - 8:2. O půl minuty později to bylo zase o sedm branek - Martin Hrycej dával skákavý kros na Michala Pánka a ten do toho plácá jako Korbel v pinčesu a trefuje nad ležícího brankaře - 9:2!

Třetí dějství začalo rychlou sprchou pro domácí Tygry, po čtyřiadvaceti sekundách se trefuje opět Václav Rejna na 9:3 a dvě minuty na to ho napodobuje kolega Spurný 9:4. V páté minutě Tigers otočili hru kolem dokola, Michal Kovář vyběhl do středu, ale nechtělo se mu střílet, takže dal zadovkou na Tadeáše Brože, který natáhl a trefuje šibenici na bližší tyčku, neskutečná rána, diváci oceňovali tuto ránu potleskem - 10:4! Pak přišel faul a do akce se dostal sedící Tomáš Táborský, který vykoupal na - 11:4! Video z nájezdu je zpřístupněno na instagramum čekuj to! Za dvě minuty od předchozího momentu má možnost i Dominik Vorlíček, ale nájezd neproměňuje. Ale ne na dlouhou dobu, protože Kutná Hora se trefila hned po vhazování. Domácí obrana nepodržela Pavla Malého v brance - 11:5. V patnácté minutě dával Martin Hrycej od mantinelu na volného Michala Pánka a ten dal kamarádskou nahrávku na Dominika Vorlíčka, ten však zpracovává, prokličkovává hostující obranou, trefuje šibenici a posílá pusu ke stropu haly, která byla myšlena pro našeho neratovického Martina Bouška - 12:5! Poté se neudrží hosté a jsou vyloučeni za sekání a nesportovní chování. Toho využívá Martin Hrycej, který v přesilovce propaluje všechno, co mu stálo v cestě - 13:5! Konečnou podobu výsledku dal Dominik Vorlíček, který zase vymetl pavučiny a utkání končí výsledkem 14:5 pro naše barvy.

Zítra se na Vás těšíme ve Stodola Aréna ve Střešovicích od 18:30, kdy nás bude čekat rezerva superligových FBŠ Bohemians!

Hodnocení trenéra Prague Tigers - Vladimír Jambor: Zápasové družstvo prolomilo stavidla, přestože naše hra na balonku nebyla moc kvalitní, tak jsme soupeři přichystali gólovou erupci, přejeme šťastnou cestu domů!
Hodnocení trenéra FBC Kutná Hora - Jan Třískala: Když se během 14 dní nesejdeme na trénink, nemůžeme pomýšlet na lepší výkon. Gratulujeme soupeři k vítězství!

BRANKY: 1. Martin Hrycej, 2. David Sgall, 8. Vítězslav Matěj, 13. Tomáš Pytl, 14. Teodor Bodlák, 16. Teodor Bodlák, 25. David Koudelka, 31. David Sgall, 32. Michal Pánek, 45. Tadeáš Brož, 48. Tomáš Táborský, 55. Dominik Vorlíček, 57. Martin Hrycej, 60. Dominik Vorlíček - 9. Václav Rejna, 32. Ondřej Schwarz, 41. Václav Rejna, 43. Ondřej Spurný, 51. Lukáš Staňo
ROZHODČÍ: Petr Herman - Daniel Nejedlo
VYLOUČENÍ: 1:4 využití: 1:0