Muži za sebou mají velmi náročný víkend, který znamenal souboj se třetím Olympem, ale i s prozatímním lídrem soutěže SK Florbal Benešov! Jak tyto souboje vypadaly?

Prague Tigers - Olymp Florbal 8:7

V minulém ročníku jsme proti Olympu dvakrát tahali za kratší konec. Nebylo tomu jinak ani v prvním vzájemném zápase v letošní sezóně, kdy jsme se soupeřem přetahovali a musely rozhodnout až nájezdy. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že se bude jednat o velmi vyrovnané utkání a bude důležit uhlídat snajpra Ivana Petra, který dlouhodobě ukazuje svou kvalitu v útočné fázi. Na úvodní buly dostala šanci naše juniorská lajna, která byla označena jako zahajovací, vše dirigované zkušeným matadorem Odnřejem Hamerníkem. Po úvodním hvizdu jsme se pustili do soupeře a během prvních třech minut si v šancích vylámali zuby Matěj, Bodlák T. i Vojtěch Zmrzlík. V čase 03:54 se dostal do zakončení Martin Hrycej, který svou střelu umisťuje pouze do bříšního lalůčku hostujícího Filipa Hejtíka, balonek poté odskakuje na brankovišti k volnému Tomáši Táborskému, který ukazuje štěněčí instinkt a upravuje skóre na 1:0 pro Tigers! Po této brance nastal trochu taktický boj o střední pásmo, ale v čase 06:57 údajně přišel faul a následoval nájezd, který bezpečně proměňuje Ivan Petr a vyrovnává na 1:1. Kluci v tu dobu evidentně otřeseni rozhodnutím sudího ponechali za brankou volného Davida Juráška, který našel nahrávkou na velkém brankovišti Davida Nesnídala, ten v čase 08:02 obrací skóre na stranu Olympu. V polovině první třetiny, tedy přesněji v čase 11:10 napadali Martin Hrycej s Tomášem Táborským za brankou hostů, kde dostali obránce Benešova pod tlak a ten volí nahrávku středem, kterou zachytává Vojtěch Zmrzlík a propaluje brankaře hostů, vyrovnáno 2:2! Po tomto gólu přišla v čase 11:49 nevídaná střela (padající list) Davida Koudelky od poloviny hřiště, kterou hostující Filip Hejtík chytil do ruky, ale zjistil, že hrát si s horkým bramborem se nevyplácí a balonek mu vypadává z ruky rovnou do síťky, otáčíme stav na 3:2! Na tuto branku navíc nahrával Mikuláš Nebřenský, který si poté připisuje první bod za první družstvo Tigers. Aby toho nebylo pro družstvo Olympu málo, tak v čase 15:41 vyvezl balonek Tadeáš Brož, který ho nejprve ztratil i následně vybojoval zpět, poté natahuje k jeho obvyklé střele po zemi k tyči a upravuje na 4:2 pro Tigers! Do konce první periody se toho dělo celkem dost. Juniorská lajna se tlačila do zakončení, ale úspěšný byl opět Ivan Petr, který těsně před koncem snížil na 4:3.

Druhá třetina začala pěkně ostře, Pavel Malý v domácí brance předvádí robinzonádu a chytá jasnou branku. Poté se zastřelují David Koudelka a David Sgall. První jmenovaný trefuje vysoko položené okno za brankou, druhý jmenovaný trefuje helmu hostujícího Filipa Hejtíka. V páté minutě se k balonku staví Tomáš Pytl, který dostává svou nahrávku na osamoceného Tomáše Táborského, který se trefuje do černého a posílá nás do dvougólového vedení 5:3. Po půl minutě od páté branky se odehrává souboj za brankou Olympu, kde je faulován David Sgall. Tuto standardní situaci si bere na starost duo Dominik Vorlíček - Michal Pánek, po kráké domluvě sehrají nacvičenou akci a Dominik Vorlíček věší další branku na 6:3, což vede ke střídání hostujících brankařů. Filipa Hejtíka střídá jeho kolega Jan Dvořák. Ihned po minutě na hřišti inkasuje z hole Michala Pánka, který pekně řeší situaci 2 na 1 a trefuje teploměr, 7:3. Po této brance se opět ukazuje síla našich juniorů, Pavel Malý drží v brance akcie Tigers, ačkoliv si v souboji přivodil zranění (zlomený prst) a jeho kolegové dále terorizovali svým pohybem obranný val Olympu. Těsně za polovinou utkání našel Vojtěch Zmrzlík na středu hřiště dobře nabíhajícího Tomáše Táborského na levém mantinelu. Ten zvedl hlavu, rozhlídne se a dává skvělou nahrávku na osamoceného Vítězslava Matěje na druhé straně hřiště, který dává do prázdné klece - 8:3! Poté proběhnou nějaká vyloučení a hra je rozháraná a Tigers doplácí na špatné střídání, které potrestal David Nesnídal po nahrávce Ivana Petra - 8:4. Toto skóre vydrží až do konce druhé periody.

Třetí třetina začala faulem Jiřího Becka, který zastavil Tomáše Táborského. První přesilovku bohužel Tigers nevužívají i přes stoprocentní čance a dostávají branku na 8:5 z hole snajpra Ivana Petra. V osmé minutě poslední třetiny utíkal po mantinelu Tomáš Táborský, ale soupeř mu vzal balonek a rychlým protiútokem snižuje na 8:6 - David Jurášek po nahrávce Davida Nesnídala. Poté v čase 10:17 poslední třetiny fauluje Mikuláš Nebřenský, soupeř přesilovku nevyužívá,. Nervozita se stupňovala a ve stejný čas 14:34 je vyloučen David Sgall za sekání a Adam Barbořík za nesportovní chování. To znamenalo hru ve třech, kterou kluci zvládájí i přes pár infarktů na střídačce. Ačkoliv kluci oslabení zvládli bravurně, tak po nenápadné střele a odraženého balonku z hole Ivana Petra je v čase 18:57 stav na výsledkové tabuli 8:7. Olymp se poté začal nadechovat k závěrečnému náporu, ale bez výrazného ohrožení branky Tigers. Zápas šel do úplného konce a vylučovalo se v čase 19:46, kdy šel bručet Vítězslav Matěj za nadzvedávání hole. Naštěstí se nechal opět nesmyslně vyloučit Jiří Beck z Olympu za nedovolné vrážení a bylo po zápase.

Komentář trenéra domácích V. Jambora: V první třetině jsme porcovali maso, v druhé třetině jsme dávali ingredience a ve třetí třetině jsem guláš pěkně uvařili.

Komentář trenéra hostí J. Kriseho: Děkuji hráčům i přes rozsáhlou marodku za první a třetí třetinu, druhá třetina = žumpa!

branky: 4. Tomáš Táborský, 12. Vojta Zmrzlík, 12. David Koudelka, 16. Tadeáš Brož, 26. Tomáš Táborský, 26. Dominik Vorlíček, 27. Michal Pánek, 33. Vítězslav Matěj - 7. Ivan Petr, 9. David Nesnídal, 18. Ivan Petr, 35. David Nesnídal, 43. Ivan Petr, 48. David Jurášek, 59. Ivan Petr rozhodčí: Filip Bollardt - Václav Flek vyloučení: 5:5 využití:0:0 zásahy brankářů: Pavel Malý 28 - Filip Hejtík 5, Jan Dvořák 17 po třetinách: 4:3, 4:1, 0:3

Prague Tigers - SK Florbal Benešov 5:7

Nedělní odpoledne patřilo utkání s dosavadním divizním lídrem SK Florbal Benešov, který je prošpikován velkou kvalitou. Kluci se tohoto soupeře nezalekli a od úvodního vhazování jich bylo plné hřiště. V prvních třech minutách dvakrát pálil slepými Tomáš Táborský, jednou netrefuje balonek a ve druhé příležitosti nechá vyniknout Pavla Kubáska. Ve čtvrté minutě kryje nebezpečnou střelu hostí strážce naší svatyně Pavel Malý. Poté se snaží probít postupně Andrej Svatoš, Tomáš Táborský, ale v prvním případě přichází závora a ve druhém blok hostí. Na první branku jsme tedy museli čekat až do třinácté minuty, kdy se octil v samostatném úniku Teodor Bodlák a zasouvá do branky Benešova - 1:0! V patnácté minutě dostali šanci při standardní situaci junioři s jejich tátou Ondřejem Hamerníkem. Jejich nacvičený signál končí po střele Teodora Bodláka na hostujícím brankáři Kubáskovi. Přiznivý stav držíme do 18. minuty, kdy si bere balonek hostující Petr Tůma, který ho posouvá na Miloše Vojtíška a ten nezaváhal - 1:1. Po vstřelené brance Benešov do konce třetiny ožil. Zamyká nás v našem obranném pásmu, ale nic kloudného z toho nevzniká a jde se do šaten za stav 1:1.

Druhá třetina začíná naším náporem. Tadeáš Brož vyváží míček po levém mantinelu, přiťukává na volného Vojtěcha Zmrzlíka do středu hrřiště, ten nebezpečně střílí a hostující brankář vyráží před Tomáše Táborského, ten však odražený balonek netrefuje. Ve třetí minutě utkání zazvonilo celou halou břevno za Pavlem Malým, poté se dvakrát netrefuje Dominik Vorlíček, ani všudybyl Teodor Bodlák. Vyrovnaný stav trval do času 07:33, kdy si David Koudelka si narazil s Teodorem Bodlákem a pak se sám vydal středem hřiště prokoupal soupeře a z velkého úhlu zavěsil po horní tyč - 2:1! Vedení nám však dlouho nevydrželo. Hosté přišli s rychlou odpovědí. Vyhrané buly, tři přihrávky a střela Petra Tůmy do prázdné klece Pavla Malého znamená stav 2:2. Přesně v polovině zápasu to byli opět junioři, kteří zahrávali standardní situaci a celá hala si přála vstřelenou branku. David Koudelka nahrával na nabíhajícího Davida Sgalla, ale bohužel přihrávka byla skákavá a Sgall trefuje světla na stropu haly. Poté zahrozí hosté pouze do bloku Andreje Svatoše, zahrozí taky Vítězslav Matěj, ale jako obvykle přestřeluje. Ve třinácté minutě povedené střídání na míčku předvedla druhá pětice Martin Hrycej, Vojtěch Zmrzlík, Tomáš Táborský, Tomáš Pytl, Tadeáš Brož, ale bez přímého ohrožení hostujícího brankáře. V čase 18:21 se povedla pěkná přihrávka z úrovně brankové čáry krosem na volného Petra Tůmu a ten po krátkém výběhu vymetá roh branky - 2:3. Už to vypadalo, že se ve druhé třetině nic nestane, ale zápas naopak začal gradovat. Tadeáš Brož dvacet sekund před koncem vykoupal dva hráče Benešova a poté bekhendem trefuje o tyčku a je vyrovnáno - 3:3!

Třetínu třetinu nezačínáme v dobrém světle a hned po dvou minutách inkasujeme z hole Ladislava Vorla - 3:4. V čase 07:33 vybojoval balonek za brankou hostů Teodor Bodlák, který předkládá na zcela volného Davida Sgalla, ten se stačil podívat na to, kde klečí Kubásek a srovnává pěknou střelou na 4:4! V čase 11:49 se Tadeáš Brož zmocnil míčku na půlce a zavezl ho za bránu soupeře, kde přihrává Vojtěchu Zmrzlíkovi do velkého úhlu, ale ten se štěstím propasíroval míček za brankářova záda a obracíme vedení ve svůj prospěch - 5:4! Bohužel opět nám vedení příliš dlouho nevydrželo, dvojice Petr Tůma - Ladislav Vorel předvádí podobnou akci a přihrávku zpoza brány na neomylného Petra Tůmu - 5:5. Ve třinácté minutě trefuje nejmenší muž na hřišti Adam Barbořík břevno! Poté zápas začal gradovat, hodně sooubojů na hranici pravidel, střídačky bouřily, diváci bouřili! Patnáctá minuta byla pro Tigers smolná, protože za záda Pavla Malého propadá skvěle mířený projektil od Ladislava Vorla - 5:6. Minutu poté se nechal vyloučit hostující Pavel Hýbek, ale přesilovky nám v tento den nešly a branku nedáváme. Minutu a půl před koncem si bereme timeout, kde malujeme, jak se to má zahrát, ale opět necháváme vyniknout Ladislava Vorla, který uniká a rozhoduje zápas na konečných 5:7.

Komentář trenéra domácích Vladimíra Jambora: V 5:30 budíček, 6:00 Tatiana v makeupu, 7:00 Ondra v makeupu, 20:30 příjezd na druhou třetinu utkání, krásné utkání, jsme rádi, že oproti včerejšku se dostavili rozhodčí. Jsme nesmírně rádi, že soupeř si musel utkání zasloužit.

Komentář trenéra hostů Petra Tůmy: Děkujeme soupeři za zápas.

branky: 13. Teodor Bodlák, 28. David Koudelka, 40. Tadeáš Brož, 48. David Sgall, 52. Vojta Zmrzlík - 18. Miloš Vojtíšek, 29. Petr Tůma, 39. Petr Tůma, 43. Ladislav Vorel, 53. Petr Tůma, 55. Ladislav Vorel, 59. Ladislav Vorel; rozhodčí: Tomáš Joska - Antonín Keprta vyloučení: 1:2 využití: 0:0 diváků: 10 zásahy brankářů: Pavel Malý ? - Pavel Kubásek ? po třetinách: 1:1, 2:2, 2:4