Osmnácté kolo znamenalo souboj s aktuálně druhým týmem divizní tabulky FC Bučis Team. První zápas jsme s tím soupeřem dlouho drželi krok, ale opět jako dnes rozhodla naše nedisciplinovanost, neproměňování vyložených šancí a soupeř trestal v početní výhodě.

Muže čekalo ve sportovním areálu na Třebešíně velmi těžké utkání s aktuálně druhým týmem divizní tabulky FC Bučis Team, který hrál o jistotu zaručující play-up už čtyři kola před koncem základní části soutěže. Tento tým nás dokázal v prvním zápase udolat až ve třetí třetině a takže se čekalo velmi vyrovnané utkání, které budou rozhodovat maličkosti. Prognózy bookmakerů se v tomto utkání potvrdily.

První třetina začala ve velkém tempu. Akce střídala akci, tyčka tyčku. Všechny naše pětky hýřily skvělým pohybem v útočném pásmu a z toho pramenilo velké množství slibných šancí, které jsme bohužel neřešili dle našich představ. Na kostce nad plochou pořád svítilo nerozhodné skóre a čekalo se na moment, kdy to někdo vezme na sebe a odšpuntuje to. V čase 06:05 přišlo první vyloučení, souboj za brankou totiž neukočíroval Petr Haspeklo a šel si odpočinout na trestnou lavici. Na plac tedy přišla přesilovka, kterou rozehrál Neklan na Matěje, Matěj zkusil vyběhnout, ale nebyl úspěšný, takže celou situaci musel hasit Tomáš Pytl. Ten dokázal procedit skákaný balonek ve skrumáži opět Matěje, který se trefil odrazem od domácích obránců do síťky Bučisu 0-1! Matěj po necelé minutě, ale tahá za záchranou brzdu domácího Mudry a tak si šel i on odpočinout na trestnou lavici. Netrvala však moc dlouho, protože po 32 sekundách děláme chybu za brankou, kdy naší obraně sjede balonek z hokejky a nabízíme první přesilovkovou branku domácímu Michalu Soukupovi a ten srovnává na 1-1! V čase 09:58 se ocitl za brankou domácích Tomáš Táborský, který vybojoval ztracený balonek a předložil na střed Michalu Pánkovi, kterému se balonek zakutálel pod jeho robustní botasky, ten dokázal rozdat do strany na neobsazeného Michala Kováře a ten zvyšuje na 1-2! Ta branka domácí Bučis trochu znervózněla a Tigers patřilo hřiště, bohužel všechny střely šly do bloků. Lehce po polovině první třetiny přišel opět faul Tomáš Pytla na dvě minuty a tím možnost pro Bučis. V oslabení jsme měli dvě velké šance, ale netrestala ani jedna strana. V čase 14:43 přišel další gólový moment pro naše barvy, Straka rozehrál od mantinelu, kde našel ve středu volného Matěje a ten zvýšil na 1-3! Bylo nás do konce třetiny plné hřiště a tlačili jsme se do zakončení, bohužel na konci první třetiny přišel sporný moment, který kazil dojem z výborné hry obou celků v první třetině. Filip Neklan si pohrával u mantinelu s balonkem a našel na zadní zcela volného Tomáše Straku, který vstřelil regulérní branku pod břevno a měli jsme jít do šaten za stavu 1-4, bohužel byl proti rozhodčí i celá lavička domácího FC Bučis Team, kterým tímto gratulujeme za gesto fair-play, ale známe to všichni - karma je zdarma.

Do druhé třetiny trenéři rozdali jasné pokyny, abychom předváděli stejnou hru jako v prvním dějství. V čase 02:56 byl při útočném výpadu faulován Jiří Navrátil a kluci dostali výhodu přesilové hry, kterou i přes vyložené šance neproměňujeme a skóre zůstává stejné. Pak to bohužel přišlo. Nejprve v čase 06:36 zatáhl za ruční brzdu David Sgall a necelou minutu po Davidovi si šel odpočinouti Vítězslav Matěj za ukázkový sekanec. Čekala nás tedy hra ve třech celou minutu, kterou nejpre trestá Michal Soukup důrazným doklepnutím před naším brankářem Pavlem Malým. Přesilová hra Bučisu poté pokračovala a i tu nakonec proměňují a vyrovnávají. Pokorný namazal Michalu Soukupovi, který natáhl od mezikruží a propálil vše a stav upravuje na 3-3! V čase 15:42 se opět prosadil Michal Soukup po trestuhodné chybě na středu hřiště a obrací utkání v prospěch domácích 4-3, což naše hráče vyburcovalo a hnali se za vyrovnáním. Pak přišla velká šance v samotném závěru druhého dějství, kdy Filip Neklan vybojoval u naší branky balonek se kterým prochází postupně tři hráče Bučisu a krosovou nahrávkou hledá zcela volného Tomáše Táborského, který byl nepokrytý před brankou, bohužel netrefuje balonek a stav zůstává 4-3 pro domácí mužstvo a jde se do šaten.

Třetí třetina opět začíná naším náporem, který kazí faul Teodora Bodláka v čase 01:25, kterému v souboji s Haspeklem vystřelil loket výše než je zdrávo. Nabízíme tedy soupeři další početní výhodu, kterou opět využívá Michal Soukup po nahrávce Petra Haspekla a stav je 5-3! Pak se hra přelévala ze strany na stranu a my měli více ze hry. Od šesté minuty jsme zkusili různě míchat sestavu, ale asi tomu pořád něco chybělo a kluci nemohli dát branku, možná to bylo vajíčko, ale kdo ví. Poté se dostal v čase 09:38 do šance Michal Kovář, který trefuje vysoko nad domácí brankovou konstrukci. Museli jsme si tedy počkat na faul domácího Erika Papeže, který přišel pět minut před koncem třetí třetiny. Balonek si staví duo Matěj - Neklan a druhý jmenovaný to bere na sebe a propaluje zeď pod víko! Upravujeme tedy stav na 5-4 a snažíme se se zápasem zatočit. Šance má opět Kovář, který netrefuje prázdnou, Pánek trefuje spojnici, to samé Bodlák s Neklanem a Strakou. 14 sekund před koncem si bere hostující lodivod Vladimír Jambor timeout a snaží se hráčům vysvětlit, jak to zahrát. Střela na branku letěla, to je fakt, ale brankář pokrývá pupíčkem a tím zápas končí a my odjíždíme s prázdnou. Bohužel.

MVP:

FC Bučis Team - Michal Soukup / Prague Tigers - Pavel Malý

FC Bučis Team - Prague Tigers 5:4

branky: 8. Michal Soukup, 29. Šimon Pavlíček, 30. Michal Soukup, 36. Michal Soukup, 43. Michal Soukup - 7. Vítězslav Matěj, 10. Michal Kovář, 15. Vítězslav Matěj, 56. Filip Neklan; rozhodčí: Filip Bollardt - Václav Flek; vyloučení: 3:5; využití: 4:2; diváků: 15; zásahy brankářů: Jan Hlinák 17 - Pavel Malý 17; po třetinách: 1:3, 3:0, 1:1

Slova domácího trenéra Jana Zahalky: Náročný zápas proti výbotně připravenému soupeři. Až zlepšený výkon ve druhé a třetí třetině, s využitými přesilovkami vedl k vítězství. Děkuji trenérovi soupeře k přání.

Slova hostujícího trenéra Vladimíra Jambora: Tahle školní aktivita nemá logiku, přejeme vše nejlepší trenérovi domácích.