Přípravka, elévové, elévky a mladší žáci Prague Tigers nastoupili ve svých soutěžích organizovaných Českým florbalem o víkendu 17./18. a 23./24. listopadu. Podívejte se na výsledky, komentáře trenérů z turnajů.

Přípravka


Komentář trenérky Dany Hortové: Oba týmy měly své vystoupení daleko od Prahy až v Novém Strašecí. Orange hráli dopoledne a White odpoledne ve stejné hale. Celkem se zapojilo 22 hráčů a alespoň 30 rodičů. Tým Orange v prvním koši tentokrát provedl celým turnajem sám šéftrenér mladší mládeže Roman Janeba. Krásný výsledek – druhé místo. S týmem White se opět představilo mnoho nováčků. V týmu byla skvělá a bojovná nálada. Každý chtěl na hřišti předvést to nejlepší, co se zatím naučil. Ve vedení míčku patřili tygříci jednoznačně k nejlepším. Vidět jsme mohli povedené otočky, kličky, rychlé úniky i smělé pokusy o přihrávku. Po zásluze si zase příště zahrajeme ve vyšším koši. Je na co se těšit. Ale také to znamená pilně a poctivě trénovat, zdokonalovat se v tom, co už umíme a učit se věci nové.


Elévové 3+1


Komentář trenérky Dany Hortové: Ačkoliv jsme se potýkali na začátku turnaje s mnoha nedostatky typu chybějících sálových bot a dokonce malého počtu hráčů, nakonec jsme se zúčastnili v dostatečném počtu i s dostatečným vybavením. Bohužel soupeři ve všech třech zápasech měli herně navrch a tak jsme opět sestoupili do nižšího koše. Kluci všechny tři zápasy odbojovali, bohužel se ale dopouštěli už na svoji kategorii zbytečných chyb, které samozřejmě využil soupeř. Hodně se snažili o hru dopředu, ale zase se nepotkali se správnou přihrávkou. Největší kámen úrazu byla rozehrávka a orientace hráčů na hřišti. Pozdě reagovali na změnu hry- útok-obrana. Možná to bylo i tím, že část týmu tvořili kluci teprve z přípravky a taky kluci, kteří jsou na začátku a mají zatím málo zkušeností. Nic méně nikomu nechyběl zápal a chuť hrát. A našlo se i pár hezkých akcí úspěšně zakončených gólem, Lukymu se podařilo vstřelit gól z nájezdu. Pěkný výkon předvedli brankáři. Přesto turnaj přinesl mnoho pozitivního a doufám, že si zase kluci mnoho odnesli.


Elévky


Komentář trenéra Vladimíra Jambora: Los tomu opět chtěl, že jsme se představili na domácí půdě v Nehvizdech. Oproti minulému turnaji, kdy naši nominaci poznamenala podzimní viróza, jsme se sešli v krásném počtu deseti hráček. V prvním zápase jsme změřili síly s tradičním soupeřem pro tuto kategorii z Vinohrad. Do utkání jsme vstoupili jako uragán a záhy jsme se ujali vedení. Soupeř se postupem času zlepšil, a tak po dramatickém závěru končí utkání remízou. Druhý zápas proti Zebrám z Nového Strašecí nám výsledkově úplně nevyšel, ale super bylo, že si Monča vyzkoušela pozici brankáře a nabrala tak zkušenosti na novém postu. Ježíšek má o čem přemýšlet. Třetí utkání proti Florbalové Akademii bylo podstatně vyrovnanější než předchozí zápas. Na obou stranách padlo mnoho branek, takže nezaujatý divák si přišel opravdu na své. Holky bavily ofenzivním florbalem. Máme tak za sebou další turnaj a na holkách je vidět, že turnaj od turnaje se zlepšují. Za čtrnáct dní nás čeká poslední turnaj v Novém Strašecí 15.12., na který se velice těšíme.Mladší žáci B


Komentář trenérky Lucie Peštové: Rezerva mladších žáků se na pořádání vrátila do prvniho koše přeboru. První zápas nám jasně ukázal, že když nebudeme plnit základní věci a nezlepšíme pohyb bude to ostudný turnaj. Kluci se naštěstí poučili a ve druhém zápase ačkoli ho prohráváme vysokým rozdílem výkon zlepšili, jediné co nás stále trapí je koncovka a proto po dvou zápasech máme na kontě vstřelených gólů nulu. Třetí zápas tradičně o 5. místo končí šťastněji pro tygry a vítězíme těsným výsledkem.Sdílej článek!