Svatomartinský den znamenal pro A-tým Prague Tigers další soutěžní utkání proti FC Bučis Team. Zápas probíhal v solidním tempu, přičemž po prvním dějství svítilo na světelní tabuli nerozhodné skóre. Poté ale začali Tigers tahat za kratší konec pomyslného provazu. Navzdory mohutnému tlaku v úvodu třetí třetiny ale vyrovnat nedokázali a soupeři, který se díky další brankám ze sevření vymanil, podlehli 3:7.
9., neděle 11.11., STODOLA Aréna Střešovice
Prague Tigers Domácí
3:7
Bučis team Hosté
(1:1, 2:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 9. Teodor Bodlák, 30. Tomáš Pytl, 37. Vítězslav Matěj - 6. Michal Soukup, 25. Jan Štědrý, 27. Adam Drastich, 28. Jakub Švelbl, 47. Jakub Švelbl, 50. Jakub Vondruška, 57. Tomáš Vondruška. Rozhodčí: Benančan - Šaroch. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:3. V oslabení: . Diváci: 79. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:7.

Úvodní okamžiky utkání patřily Bučisu, který měl o něco málo více ze hry. K tomu přispělo i vyloučení Tigers. Situace se o několik okamžiků později opakovala, ovšem to už hosté trestali. Po přesně mířené ráně k pravé tyči se radoval Michal Soukup - 0:1. Netrvalo však dlouho a domácí vyrovnali, po pěkné souhře juniorského dua David Koudelka - Teodor Bodlák zakončil druhý jmenovaný do odkryté branky - 1:1. Další průběh prvního dějství již příliš mnoho dramatických situací nepřinesl. A to navzdory faktu, že měli domácí k dispozici dvě početní výhody. Ty jim ale v tomto utkání vůbec nevycházely dle představ.

Do druhé periody vstoupili lépe Tigers, leč byli to opět hosté, kteří se prosadili, a to několikrát v krátkém sledu. Nejprve zakončil překrásnou kombinaci Jan Štědrý - 1:2. Následně opět rojzásal Bučis Adam Drastich - 1:3. Katastrofální tříminutovku Tigers poté dokonal Jakub Švelbl - 1:4. Domácí se ale nevzdávali a nadále bojovali o možnost návratu do utkání. Jiskřičku naděje vykřesal těsně před zlomem poloviny duelu Tomáš Pytl - 2:4. O necelých 20 sekund později se borci v bílém radovali znovu, ovšem tentokráte dvojice sudích po poradě gól neuznala pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Ve 37. minutě se Tigers dostali na dostřel, kontaktní branku vsítil Vítězslav Matěj - 3:4. Ani následná přesilová hra domácích branku nepřinesla, a tak se do kabin odcházelo za těsného vedení Bučisu.

Hned na začátku poslední periody měli domácí značné penzum možností na vyrovnání, avšak ani jednu z nich nedokázali zužitkovat. Mizerná střelecká potence poté Tygry mrzela, protože ve 47. minutě hosté díky Jakubu Švelblovi opět odskočili - 3:5. Po následném Šebelleho trestu Bučis vedení ještě navýšil, přesným střelcem se stal Jakub Vondruška - 3:6. Když domácí nedokázali necelých 5 minut před koncem využít přesilovou hru, bylo jasné, že se zvrat konat nebude. Definitivní nálepku udělil zápasu hostující Tomáš Vondruška - 3:7. Tigers tak zejména vinou špatné koncovky podlehli Bučisu 3:7.

Ohlasy k utkání

Komentář trenéra hostí - Jan Zahálka: "Vyrovnaný zápas se spoustou chyb na obou stranách. My jsme si lépe poradili s využitím přesilových her a v brance nás podržel výborný Galajda.

Komentář trenéra domácích - Vladimír Jambor: Gratulace soupeři k vítězství. V rozhodujících fázích utkání jsme ukázali nekvalitu."