326_20230406_141550.jpg

Aprílový víkend mládeži nesvědčil. Nadějné vyhlídky mladších žákyň

První dubnový víkend přinesl mládežnickým družstvům spíš více smutku než radosti. Družstva přípravek narazila na silnější týmy než obvykle, avšak zjistila, na čem pracovat. Mladší žákyně se v Mladé Boleslavi musely opět setkat s mnohem vyššími soupeřkami, nicméně v týmu se objevilo už jádro týmu, na kterém bude moct stavět do budoucna perspektivní kolektiv.

Trenérka Eliška Horáková se vrátila do prostředí, které dobře zná z minulosti. V Nové sportovní hale v Mladé Boleslavi si před dvěma lety dokonce zahrála extraligu, nyní se tam objevila jako trenérka mladších žákyň a vedla je do tří zápasů. „Ve všech jsme předvedly kvalitní výkon dopředu i dozadu. Cílem bylo dávat co nejvíc gólů a tlačit se do střel, takže jsem čekala, že budeme dozadu hořet, ale vzhledem k tomu, že tam byly k mladším žákyním zkušenější elévky, tak rozebírání už bylo úplně automatické a fungovalo bez problémů. Celkově si myslím, že se ukázalo, že na příští sezónu je tohle super jádro do této kategorie,“ uvedla mladá koučka. 

Přípravka Grey na turnaji ve Střešovicích

 

Do aprílového víkendu se zapojila i družstva přípravek, která ale narazila na silnější protivníky a tak odcházela ze hřiště se smutnější náladou. „Týmy proti nám byly hodně silné, asi v úplně jiných sestavách, takže hrály úplně jinak. Dětem jsem se snažil vysvětlil, že proto florbal hrajeme, abychom naráželi i na silnější soupeře, co hrají nátlakově na míček přesně, jak chceme hrát my. Jinak fajn turnaj. Všichni si maximálně zahráli. Musím vyzdvihnout naší týmovost. Aniž bych dětem něco říkal, tak se většinu času navzájem povzbuzovaly,“ podotkl trenér Jakub Pražák.

Přípravka Orange pořádala ve Staré Boleslavi


Družstvo Orange si víkend navíc zpestřilo pořádáním ve Staré Boleslav, do kterého se vrhlo povzbuzené jednou výhrou, pak se ale ukázala síla soupeřů. „Děti ale do toho daly hodně, všechny bojovaly,“ poznamenala trenérka Helena Filipská.