Klub

Prague Tigers je florbalový klub se základnou na severovýchodě Prahy a po školách v okrese Praha-východ. Aktuálně naše členská základna čítá přes 500 členů napříč všemi družstvy. Máme kompletní mužskou i ženskou strukturu. Od přípravky po muže a od elévek po ženy.

Historie

Počátky našeho kubu se začaly psát v roce 2000, kdy parta nadšenců kolem Bohuslava Nováka zakládá florbalový tým Apollo. O pět let později se ryze mužský tým Apolla sloučil s mládežnickým týmem FbC Ultima Praha. Toto sloučení vedlo ke změně názvu na Athletics Praha, kde se práce s mládeží stala dominantním prvkem.

V roce 2017 dochází ke sloučení Athletics Praha a ambiciózního mužského týmu Prague Vikings. Na základě sloučení vzniká nová organizace Prague Tigers. Cílem projektu je vytvoření silné sportovní organizace se sociálním přesahem.

Mládež

Zvláště v mládežnických kategoriích vidíme velký potenciál. Proto také od roku 2010 spolupracujeme se ZŠ Generála Janouška na Černém Mostě, ZŠ Novoborská na Proseku, ZŠ Jirny a ZŠ v Zelenči, kde budujeme to, co chceme nazývat „florbalová ZŠ“. Naší snahou je pomocí systému kroužků a tréninků zorganizovat komplexní sportovní přípravu dětí s možností hrát soutěže ČF po celou dobu docházky na základní školu. To se nám daří i díky licencovaným a průběžně školeným trenérům.

Plně si uvědomujeme společenskou roli našeho klubu, proto jako jedni z mála dbáme na školní prospěch našich dětí. Nejdřív škola potom sport. V případě špatného prospěchu si musí hráč zlepšit své studijní výsledky, aby se mohl vrátit do tréninkové skupiny.

Pomáháme dětem budovat jejich osobnost a zároveň je vedeme k určitým hodnotám jako je čestnost, respekt, smysl pro hranice a zdravé sebedůvěře.

V mladší mládeži vedeme děti k tomu, aby se florbalem především bavily, proto nezveřejňujeme a netlačíme na výsledky. Šéftrenér mládeže Roman Janeba: „Děti se mají sportem hlavně bavit, proto v nejmladších kategoriích nehrajeme na výsledek, ale především prožitek. O to více dbáme na samotný rozvoj jedince, jak po sportovní, tak lidské stránce.“

Nedílnou součástí naší organizace je péče o zdraví našich dětí. Ve spolupráci se studiem Fitnessie se staráme o komplexní zdravotní péči včetně jídelníčku všech našich členů. Předseda klubu Bohuslav Novák říká: „Zdraví a kvalitní vývoj dětí považujeme za naprosto nezbytné pro další rozvoj.“

Přes rok se účastníme mnoho florbalových turnajů, a to nejen na našem území, ale i v zahraničí, které si mezi dětmi získávají každým rokem větší oblibu.

Úspěchy

Za naše úspěchy považujeme nejen to, že vedeme takto velký oddíl, kam noví hráči stále přibývají, ale jsme pyšní za veškeré úspěchy v jednotlivých kategoriích. Za úspěšnou považujeme sezónu 2013/14, ve které se náš mužský A-tým probojoval do Národní ligy pro sezónu 2014/15, ve které jsme působili jako jediné pražské družstvo. Do Národní ligy jsme se opět vrátili pro sezonu 2022/23, kdy jsme prošli celou základní část bez prohry. Ženy se v sezoně 2021/22 umístily na třetím místě 1.ligy. Stejné umístění vybojovaly na největším mezinárodním turnaji Czech Open 2022 v kategorii OPEN. Radost nám udělaly i mládežnické kategorie. Elévům z Proseka se podařilo na turnaji Nisa Open získat bronzové místo, stejně tak jako opakovaná medailová umístění družstev přípravek. První cenný kov z prestižního mezinárodního mládežnického turnaje Prague Games získala v roce 2021 kategorie B15 za třetí místo. Dorostenecké družstvo dlouhodobě působí v celostátní první lize.

Za náš hlavní úspěch považujeme, že jsme vybudovali klub se silným zázemím, profesionálním vedením, řadou kvalifikovaných trenérů, ale především spokojených členů klubu, který patří mezi největším kluby v severovýchodní části Prahy.

Děláme florbal jinak. Děláme ho srdcem. Svědčí o tom šťastné děti a jejich rodiče. Jedna ze spokojených maminek: „Větší hnací motor než florbal u nás neexistuje...díky Vám za to.“ Další rodič dodává: „Chtěli jsme Vám poděkovat za soustředění, Maky i Kuba byli nadšení, moc se jim tam líbilo. U Kuby mě to nepřekvapilo, ale u Maky popravdě trochu ano. Je vidět, že Tigers to s dětmi umí. Jsme moc rádi, že jsou součástí prima party.“


Informace o klubu


Prague Tigers z.s.
Sídlo: Marty Krásové 923/9, 196 00 Praha 9 - Čakovice
IČ: 266 24 656
Číslo účtu: 8267731001/5500
www: praguetigers.cz
email: sekretar@praguetigers.cz
instagram: instagram.com/praguetigers
facebook: facebook.com/praguetigers

Datum založení:23.5.2000
Členství v ČFBU:25.5.2000 pod č. 238
Registrace u MV ČR:1.4.2003 pod č. VS/1-1/53455/03-R
Členství v ČUS:21.5.2003 pod č. 3106689
Klubové barvy:bílá, černá, oranžová
Domácí hala:SH Čakovice
32_20221210_180628.png