Související zápasy

Prague Tigers
257_20221122_200427.jpg

Bod z posledních dvou zápasů? Podle Nachtmanna měli Tigers na víc

Dva zápasy v krátkém sledu odehráli muži Prague Tigers. Na státní svátek 17. listopadu přivítali doma Náchod. Tomu nakonec podlehli až po nájezdech 5:6. V neděli je pak čekala daleká štreka do Jaroměře. Na půdě ještě loni prvoligového celku svedli další vyrovnanou partii, nicméně prohráli 1:4.

Po dvou výhrách v řadě chtěli muži Prague Tigers přidat v domácím prostředí další. V dohrávce pátého kola se na státní svátek utkali s Primátory. Proti východočeskému celku měli do poloviny utkání nadějně rozehraný duel, ale začal mít navrch soupeř. „Největší chyba byla, že jsme se za celý zápas nedostali do tempa a za stavu 2:0 jsme spíš polevili. Náchodu se podařilo rychle skórovat a my jsme se probudili až ke konci třetí třetiny,“ mínil Jan Nachtmanna.

Domácím se sice podařilo vrátit do zápasu a vynutit si prodloužení. Remízové skóre vydrželo až do nájezdů. V nich až v rozhodující páté sérii rozhodl o bonusovém bodu pro hosty Špaček. V dalším utkání v Jaroměři byli Tigers outsidery, nicméně po většinu zápasu drželi krok s favoritem a sahali po bodech. Sokoli ale v polovině zápasu naklonili skóre na svou stranu, které si následně pohlídali až do konce.

Pro Tigers se jednalo o premiéru na půdě celku, kam všechny týmy neradi jezdí, což se potvrdilo i v neděli. „Hodně jsem o Jaroměři slyšel a musím říct, že dostála své pověsti. Fanoušci se sešli a byli slyšet. Ač nerad, tak si musím trochu postěžovat na povrch. Pro mě osobně nejhorší, kde jsem hrál,“ podotkl Nachtmann.

Domácí favorit nakonec vyhrál 4:1. Tigers ale odjížděli domů se vztyčenou hlavou. „Výsledek není špatný. Myslím, že se budeme odrážet nejen z tohohle zápasu, ale také z těch předešlých, kde bych řekl, že se náš herní projev oproti začátku sezóny výrazně zlepšil,“ prohlásil 20letý hráč. Pro něj, a pravděpodobně i pro zbytek týmu je jeden bod z posledních dvou utkání málo. „Rozhodně jsme měli navíc,“ nebál se říci Nachtmann.

Prague Tigers – Náchod 5:6 pn (1:0, 1:4, 3:1 – 0:0)
Branky
: 19. a 53. Šimáně, 26. Heřmanský, 44. Masár, 55. Novák - 33. Grulich, 36. Macháček, 37., 40., 49. a nájezd Špaček. Vyloučení: 2:1. Rozhdočí: Patera, Staňková. Diváci: 102.