253_20221105_203243.jpg

Boj o další důležité body. Tigers zajíždí do Králova Dvora

Minulý víkend odpočívali, nyní už se vrací zpět do kolotoče Národní ligy. Muži Prague Tigers napíší deváté pokračování základní části v Králově Dvoře. A bude se hrát důležitý zápas. Soupeř je v tabulce jen dva body před nimi. Svěřence Lukáše Janů čeká další bitva, aby se dál udrželi v těsném kontaktu se zbytkem soutěže.

Dvoutýdenní pauzu vyplnili muži na pilování různých nedostatků. „Po posledním zápase jsme si museli říct, co jsme udělali špatně. Snažili jsme se zapracovat hlavně na přechodu do útoku, který nám dělal problém v zápase s Rudnou,“ přiblížil posledních 14 dní Jan Nachtmann.

Tigers doma prohráli naposledy v souboji nováčků 6:7 po prodloužení. Ač v Čakovicích přišla další porážka, tak získali první bod, avšak Sokoly dokázali udržet pod sebou. Nyní už je ale čeká další soupeř. Králův Dvůr aktuálně uzavírá postupovou osmičku zaručující play-off a jen marně vzpomíná na roky, kdy dokonce v baráži bojoval o 1. ligu.

Tým pod vedením Michala Kuberta prošel generační obměnou a před Tygry má pouze dvoubodový náskok. V neděli večer se tak bude hrát o hodně. „Pro nás je klíčový každý zápas od začátku sezóny. Bohužel s ohledem na odehraný počet je tenhle pro nás velmi důležitý,“ podotkl Nachtmann.

Zatímco Tigers bodují převážně venku, kde dvakrát vyhráli, tak Králův Dvůr sází hlavně na domácí prostředí, kde ovládl tři duely ze čtyř. Stejně jako v případě Tygrů i tým T.B.C. disponuje mladým kádrem. V neděli večer se tak dá očekávat atraktivní a velmi dynamický zápas. „Sice to prozatím tak nevypadá, ale řekl bych, že máme velice zkušený tým, což se ukázalo minulou sezónu, což doufám ukážeme o víkendu a navážeme na venkovní výhry,“ prohlásil Nachtmann. Zda tomu tak bude, či nikoliv, se dozvíme v neděli večer. Utkání je naplánování na 18:00.