Související zápasy

Prague Tigers

Čakovice odolaly posledním nájezdníkům. Tigers udrželi domácí neporazitelnost

Divizní vládce skolil v domácím prostředí zbývající dva soupeře. Prague Tigers si o víkendu poradili nejprve s Koberovy (12:5) a následně i Falconem (6:4). Z čakovické haly dovolili letos nájezdníkům odvézt pouze jeden bod. V sobotním utkání se ale vrátila do řad Tygrů nedisciplinovanost, která je pronásledovala v první polovině sezony.

Jako utržení ze řetězů působili hráči Prague Tigers během duelu s Koberovy. Soupeři nabídli v první polovině zápasu čtyři vyloučení a jednou se ocitli i dvojnásobném oslabení. I z tohoto důvodu dokázal severočeský tým s favoritem krok, který si přichystal rozhodující údery do rozmezí 29. až 34. minuty, kdy odskočil vedení 6:2. Nicméně i tak se spustila lavina vyloučení na obou stranách a nakonec z toho vyplynulo deset menších trestů pro Tygry.

„Vše pramenilo z individuálních chyb. Klukům do hlavy nevidím, ale být čtyřikrát vyloučený za sekaní za soupeřovou brankou není dobrá vizitka. Ve finále jsme strávili dvacet minut na trestné lavici, což je celá třetina. Podle mě všechno vychází z našeho ega, kdy jsme neprohráli dvacet zápasů v řadě a zapomínáme na nějakou pokoru a respekt, zamyslel se Daniel Mujdžić. Trenéři si po utkání k tomu řekli rovněž své. Sami měli ke spokojenosti daleko. Ve třetí třetině pak Tigers Koberovy přejeli, i když se kapitán hostů snažil a vstřelil hattrick, tak to bylo málo, protože v domácím dresu řádil zejména Řádek.

Nejen pro něj, ale pro další hráče se hrál v neděli specifický duel. Dres Tigers, nebo Falconu oblékli často ti, kteří se v minulosti objevili na druhé polovině hřiště. Řádkův přesun se odehrál ještě v nedávné době. Lídr divize šel do vzájemného souboje podle Mujdžiće s čistou hlavou a ponaučen z chyb z předchozího utkání.

Oproti sobotě se nakonec odehrál poklidný zápas. Nad hráči Tigers totiž visela hrozba, že v případě vyloučení zápas zbytek střetnutí odsedí na střídačce a tak výrazně ubylo trestných minut. I přes úvodní gól Falconů měli Jelínkovi svěřenci utkání plně pod kontrolou a ještě do přestávky stihli vývoj duelu otočit na svou stranu. Dvě asistence si připsal znovu Řádek.

Hosté v závěrečné desetiminutovce začali mohutně stahovat už pětigólové manko, ale jejich vzepření přišlo pozdě. Nakonec skóre upravili na konečných 6:4 pro Tigers, kdy těsně před vypršením základní hrací doby potrestali ještě faul výše zmíněného Řádka.

Tigers zbývají do konce základní části už pouze dva zápasy. Domácí bitvy ale zvládli parádně a pouze Liberci dovolili odvézt domů bod. „Čísla mluví za vše. Nikdo zatím naše hradby nepřekonal. Je to dobra psychologická zbraň. Ale často jsme ukázali, že se Čako dají dobýt,“ upozorňoval Mujdžić na utkání s libereckými Panthers (18:12), nebo právě na nedělní duel s Falcony. „To jsou zápasy, ve kterých jsme měli jednoznačně dominovat,“ prohlásil 20letý útočník.

Prague Tigers – Koberovy 12:5 (2:2, 4:1, 6:2)
Branky:
29. a 58. Řádek, 31. a 43. Boušek, 42. a 49. P. Tlapa, 2. F. Tlapa, 8. Nachtmann, 30. Navrátil, 34. Fišer, 48. Heřmanský, 50. Hort – 7., 41. a 59. Reczai, 6. a 39. Novotný. Vyloučení: 10:6. Využití: 2:3. Rozhodčí: Kolář, Knap. Diváci: 52.

Prague Tigers – Falcon 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)
Branky:
18. Boušek, 19. Navrátil, 21. Tůma, 34. Stránský, 42. Heřmanský, 46. Tlapa – 52. a 59. Janáček, 17. Sgall 53. Nevrlý. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Rozhodčí: Polanský, Tázler. Diváci: 46.