408_20240203_112947.jpg

Časově náročný víkend pro ženy. Muži hrají se zaskakujícím koučem

První únorový víkend bude plný víkend florbalu, jak pro muže, tak pro ženy. V sobotu po poledni čekají dva zápasy Tigers už v regionální lize. Zástupkyně něžného pohlaví pak budou mít celkem na čas. Nejprve v sobotu od 19 hodin nastoupí proti Chomutovu, v neděli dopoledne pak vyzvou Nové Strašecí. Dobu na regeneraci tak budou mít minimální.

Muže nečekaně povede staronový kouč. Místo Vladimíra Jambora, který je s rakouskou reprezentací na kvalifikaci mistrovství světa se na střídačku postaví šéftrenér mládeže Roman Janeba. Povede tak spoustu svých svěřenců, jež mu v mládeži prošli pod rukami. „Roman nás dokáže určitě nabudit. Ví, jak na nás a co na nás funguje. Na zápasy s ním na lavičce se těším,“ hlásí z mužské kabiny Matěj Gross.

Tigers mají momentálně černou sérii porážek a rádi by jí v Kunraticích prolomili. „Vstupy do utkání máme dobré, ale neproměňujeme šance. V duelu s Vinohrady jsme celou dobu měli více šancí. Do posledních pěti minut jsme vedli o jeden gól, ale mohli jsme jich dát klidně osm,“ podotýká Gross. Právě v koncovce se muži trápí nejvíc. V obraně už jim to celkem šlape, musí si akorát pohlídat brejkové situace, ze kterých nejčastěji inkasují.

Úderem 19. hodiny vstoupí do náročného únorového programu ženy. Představí se na půdě vedoucího celku z Chomutova. Následně pak v neděli dopoledne budou hrát v Kladně proti Novému Strašecí. „Oba zápasy budou určitě náročné, což jsme si ověřili posledně. S Chomutovem jsme sehráli dobré utkání. Se Strašecím naopak fyzicky hodně náročné utkání. Myslím ale, že obě zvládneme,“ tuší asistent trenéra Tobiáš Průša.

Tygřice trápí už delší dobu marodka, kterou se snaží marně vyprázdnit. I nyní budou hrát ženy oba celky v okleštěném počtu hráček. „Snad si s ní do konce základní části dokážeme poradit, abychom byli na play-off připraveni. I nyní budeme muset lepit sestavu, nicméně na tuto situaci jsme zvyklí a popereme se s tím,“ uklidňuje Průša.


Ženám patří aktuálně šestá pozice. Na klíčové čtvrté místo, aby se vyhnuly předkolu, ztrácí momentálně čtyři body. „Rozhodně se chceme vyhnout prvnímu kolu. Dá nám to jinak čas navíc, budeme se moci doléčit a ještě k tomu nabereme síly,“ uvědomuje si Průša. Tigers se navíc utkají i s přímými konkurenty. Budou hrát s Chomutovem, Black Angels a Plzní. „Skvělá příprava na play-off. Týmy z vrchu tabulky se potkají navzájem, takže za mě parádní prověrky,“ uzavírá Průša.