Související zápasy

Prague Tigers

Čekání mužů na body trvá, ženy porazily Spartu v poháru

Rozdílný sváteční večer zažila elitní družstva Prague Tigers. Zatímco muži dvě třetiny živili naději na první body v domácím prostředí, aby je následně přenechali Panthers Praha, tak ženy zvládly nástrahy poháru a po výhře 5:2 se mohou těšit na extraligové Bohemians.

V dresu Prague Tigers se poprvé od přestupu do superligových Karlových Varů objevil Tomáš Navrátil. Uvedl se skvěle, protože už ve třetí minutě otevřel skóre a nadšení domácímu týmu vydrželo po celé úvodní dějství. Chyběla jen úspěšná tečka. Jan Wojnar by ale musel proměnit trestné střílení.

Euforie postupně vyprchávala, protože s postupem času se na hřišti začal objevovat dlouhodobá temná stránka Tigers. V domácích řadách se začalo přibývat vyloučení a po jednom z nich Panthers snížili. Zatímco na straně Tygrů stoupaly trestné minuty raketovým tempem, tak hosté začali postupně otáčet utkání ve svůj prospěch a došli si pro vítězství 6:4.

„První dvě třetiny jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem, bohužel nás opět srazila naše nedisciplinovanost a v následném oslabení jsme dostali gól na 3:2. Tím jsme dostali soupeře na koně a dokázal zápas dotáhnout do vítězného konce. Pokud nepřestaneme být hloupě vylučovaní, tak nemůžeme vyhrávat,“ komentoval utkání Lukáš Janů.

Zlomily zápas v půlce

Ženy se prakticky polovinu zápasu trápily s brankářkou Sparty Magdalénou Valentovou, kterou poprvé překonala ve 22. minutě Petra Šebestová a hned dvakrát v krátkém sledu. Málo vídanou přesilovku čtyř na tři využila Eliška Horáková.

Definitivní rozuzlení po snížení domácí Violy Kratochvílové přišlo až v závěru zápasu, kdy Tigers dvěma góly pečetili postup do dalšího kola. „Naše tempo hodně v mínusu. Na druhou stranu zajímavé momenty dopředu. Nějak to pomalu sedá, půjdeme krok za krokem,“ uvedl trenér Vít Gattnar. Jeho svěřenkyně se mohou v osmifinále těšit na extraligové Bohemians. Hrát se bude v průběhu října. Termín se teprve upřesní.

Výsledky

Muži
Národní liga – předehrávka 8. kola
Prague Tigers – Panthers Praha 4:6 (3:1, 0:1, 1:4)

Branky: 3. Navrátil, 16. Masár, 19. Řádek, 49. J. Wojnar – 42. a 54. Žiška, 14. Jančík, 36. V. Wojnar, 43. Kölbl, 47. Sládek. Vyloučení 6:3 + Masár a Navrátil (ot). Využití: 0:1. Rozhodčí: Brak, Provazník. Diváci: 66.

Ženy
Pohár Českého florbalu – 2. kolo
Sparta Praha – Prague Tigers 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky
: 3. Vrzalová, 27. Kratochvílová - 22. a 24. Šebestová, 26. Horáková, 44. Lamblová, 45. Plánková. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Rozhodčí: Novák, Střída.