Související zápasy

Prague Tigers

Černé poprvé. Ženy prohrály dvě divoké přestřelky

Černý víkend mají za sebou ženy Prague Tigers. Poprvé v historii prohrály v základní části 1. ligy obě víkendová utkání a odešly z nich bez bodů. Nejprve v sobotu podlehly těsně Spartě 4:5 a v neděli pak o den později po ještě divočejším průběhu 8:9 bývalému extraligovému celku z Mladé Boleslavi. Po dvou porážkách se tak propadly na pro ně nezvyklé osmé místo v tabulce.

Nejen bez bodů, ale ženy dokonce ani jednou nevedly. Proti Spartě se jim podařilo sice třikrát srovnat, avšak soupeř vždy dokázal zareagovat, odskočit a vzít si vedení zpět. Od 29. minuty už si ho pohlídal až do závěrečného hvizdu a bral tři body. Kontaktní branka Prague Tigers přišla až v závěru, nicméně pražský rival těsný náskok udržel a zvítězil.

„První třetinu jsme hráli juniorský florbal, druhou vůbec. Nemůžeme čekat výhru, když neproměníme tři tutovky. Soupeř zaslouženě vyhrál,“ poznamenal asistent trenéra Tobiáš Průša.

Blíž k bodům byly ženy v Mladé Boleslavi, když dokázaly smazat impozantní nástup domácího celku do zápasu a v průběhu utkání s ním srovnat skok a postupně i skóre. Když už ale dokázaly srovnat na málo vídaných 8:8 a zdálo se, že se překlápí výhoda na jejich stranu, tak si domácí hráčky přichystali tři minuty před koncem rozhodující úder a ovládly divokou přestřelku pro sebe.

„Udělali jsme hromadu základních chyb, které nás stály zápas. Jsme rádi, jak jsme se zvládli během druhé třetiny vrátit do zápasu,“ uvedl stroze Průša. Ženy tak z úvodních čtyř zápasů tři prohrály a zažívají nejhorší start do sezony od jejich postupu do první ligy. Se třemi body jsou na osmém místě tabulky.

Sparta Praha – Prague Tigers Nehvizdy 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)

Branky: 9. Faťunová, 20. a 25. Monika Zikmundová, 29. a 53. Peterková - 9. Steinbachová, 23. a 58. Bursová, 25. Plánková. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Rozhodčí: Roučka, Šturma. Diváci: 48.

FA Mladá Boleslav - Prague Tigers Nehvizdy 9:8 (4:2, 3:3, 2:3)

Branky: 1. a 9. Havlíková, 3. Žbánková, 14. Vacardová, 24. Zittová, 35. Klikarová, 39. Kolářová, 45. Hlušičková, 58. Skřivánková - 2., 15. a 27. Dominika Steinbachová, 44., 49. a 52. Kvapilová, 30. Horáková, 35. Palatínusová. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Rozhodčí: Uhliarik, Hertz (oba SVK). Diváci: 42.