Související zápasy

Prague Tigers
252_20221102_153238.jpg

Další famózní obrat juniorů vystřídala prohra v nájezdech

Poslední říjnový víkend patřil podzimním prázdninám. Z mládežnických družstev Prague Tigers se představili jen junioři, kteří měli na programu další dva zápasy na Barrandově, kde došlo na jejich oblíbené speciality. Nejprve famózně otočili špatně vyvíjející se utkání na svou stranu a podruhé i přes další obrat padli v nájezdech.

Už se stává tradicí, že juniorům uteče vstup do utkání a stejně tomu tak bylo i v prvním zápase na Barrandově, kde je čekal těžký soupeř z Falconu. „Prohrávali jsme 0:4, ale stále jsme nepanikařili. Cítil jsem, že potřebujeme vstřelit gól, abychom se do zápasu mohli vrátit. Hra na hřišti byla totiž vesměs vyrovnaná, jen jsme se nedostávali tolik do zakončení,“ mínil trenér Jakub Pražák.

Poté, co se jeho svěřencům povedlo vstřelit branku, existoval na hřišti prakticky jen jeden tým, kterým byli Tigers. Po sérii šesti gólů se dostali do vedení. Soupeř pak sice ještě dokázal snížit, ale vítězství 6:5 si již pohlídali. „Potěšila mě i proměněná přesilová hra, protože na ní jsme se v poslední době zaměřili. Výkon sice nebyl ideální, ale v takových zápasech je prostě hrozně důležité, že ho nakonec zvládneme, urveme a ukážeme morální sílu. Zároveň musím kluky hrozně pochválit za fair-play, které z vlastní iniciativy v tomto zápase ukázali,“ komentoval kouč Pražák.

Poukazoval tak na fakt, že první gól soupeře musel potvrdit až gólman Filip Češner. Vyloučení soupeře pak odvolal sám falouvaný Jakub Flek, který rozhodčím vysvětlil, že se o faul nejednalo. „Za tyto dva fair-play momenty obou tleskám. Možná i za tohle se k nám štěstí obrátilo čelem,“ prohlásil Pražák.

Ve druhém zápase se proti Prague Tigers postavili Panthers Praha B, kterým se od začátku sezóny moc nedaří. „Apelovali jsme na kluky, aby zápas nepodcenili, abychom potvrdili tři body z prvního těžkého zápasu a mohli tak slavit plný bodový zisk,“ dodal Pražák. Jenomže i tentokrát se do vedení 3:0 dostal soupeř. Junioři však dokázali opět otočit vývoj utkání, nicméně se muselo rozhodnout až v nájezdech, které ovládli zástupci s černou šelmou na dresech.