JičínTigers
2:7(0:2, 1:1, 1:4)
ne 16. 1. 2022 16:00 @ Sportovní areál Jičín, Divize, 16. kolo

Dlouhé dobývání přineslo výhru. Jičín povolil až ve třetí třetině

Před zápasem očekávali obtížný test a také se tak stalo. Hlavně z hlediska trpělivosti. Muži Prague Tigers dlouho dobývali branku Jičína, nakonec ale zlomili domácí florbalisty až čtyřmi góly v závěrečném dějství. Lídr Divize B si i tak připsal výhru 7:2 a zaznamenal sedmnáctou výhru v sezoně.

Východočeského soupeře trápily nejen problémy se zraněním, ale i s covidem a tak byl rád, že k duelu nastoupil pouze s deseti hráči do pole. Jeho strategie byla jednoduchá, držet co nejdéle nadějný výsledek a spoléhat se na brejky. Podle toho taky vypadal obrázek hry a Prague Tigers vedli po čtyřiceti minutách “jen“ 3:1.

„První dvě třetiny to nebylo úplně ono. Na hřišti jsme si počínali zkušeně a v poklidném tempu jsme kontrolovali vývoj utkání na holích. Byla pouze otázka času, kdy se nám povede odskočit,“ komentoval asistent trenéra Tomáš Večeřa. Společně s hlavním koučem Jaroslavem Jelínkem apelovali na své svěřence, aby dál hráli v klidu, dominovali na míčku a tlačili se do střel.

Definitivní zlom v utkání nastal na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy olemovali přestávku gólem do a ze šatny. V tu chvíli už bylo jasné, že si Prague Tigers odvezou z Jičína tři body. „Padly i dvě branky z přesilovek, což nás samozřejmě těší,“ komentoval potěšeně Večeřa.

Asistent trenéra si pochvaloval, že duel v Jičíně ukázal směrem k blížícímu play-up i další věci. „Jednak máme dostatečně kvalitní kádr a dokážeme pružně reagovat na celkem deset absencí,“ odtajnil Večeřa, kterého potěšilo, že se hráči po jedenácti zápasech v řadě vyhnuli pobytu na trestné lavici. Snažíme se s týmem pracovat po všech stránkách, aby byl maximálně připravený do play-up. Myslím si, že hlavně v trestech je to znát,“ uzavřel 32letý kouč a vedoucí týmu.

Muži teď budou mít dvoutýdenní pauzu. Na konci ledna se představí v Kutné Hoře, jež je jedním z aspirantů na postup do nadstavbové části a doma bude hájit proti lídrovi soutěže neporazitelnost na vlastním hřišti.

Jičín - Prague Tigers 2:7 (0:2, 1:1, 0:4)
Branky
: 33. Valkoun, 60. Plíšek - 12. a 42. Masár, 14. Navrátil, 40. Novák, 45. P. Tlapa, 56. Boušek, 56. Matěj. Rozhodčí: Balachoncev, Kotyza. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2; Diváci: 48.