Související zápasy

Prague Tigers
372_20231028_092907.jpg

Do Nehvizd dorazí lídr, pak přijede soupeř z osmifinále

Další dva zápasy mají na programu ženy. O svátečním víkendu nejprve vyzvou v domácím prostředí v Nehvizdech aktuálního lídra 1. ligy žen z Chomutova. V neděli se pak postaví proti Novému Strašecí, které na jaře vyřadily v prvním kole play off.

Stále bez bodu a na prvním místě. Málokdo by čekal, že první ligu od startu letošního soutěžního ročníku povedou hráčky Chomutova. Avšak aktuální lídr disponuje nejlepší obranou 1. ligy. V osmi zápasech inkasoval pouhých 17 branek, v průměru dvě na zápas. Ženy Tigers tak bude čekat obtížný test směrem dopředu, stejně ale tak i do obrany. Lepší než Chomutov jsou pouze Black Angels.

„Myslím si, že to není úplně překvapení vzhledem k posílení kádru Chomutova a předsezónním výsledkům jsou na čele zaslouženě,” uvedl s pokorou trenér Tobiáš Průša. „Každopádně to neznamená, že je nejdeme porazit,“ prohlásil vzápětí. Sobotní duel startuje v Nehvizdech úderem 18. hodiny.

O den později se ženy Tigers postaví proti Novému Strašecí. S ním se naposledy utkaly na startu loňského play off, kdy po dvou jednoznačných výhrách postoupily do čtvrtfinále. „Strašecí se prezentuje hodně fyzickou hrou, víme co hraje a budeme připraveni,“ podotkl Průša. I na tohoto soupeře si ale budou muset jeho svěřenkyně dát pozor. Ač v posledních pěti zápasech vyhrál pouze jediný, tak se mu v domácím prostředí podařilo zaskočit momentálně čtvrtou Plzeň.

Oba zápasy můžete sledovat na video platformě ceskyflorbal.tv