Dorost je v osmifinále! Po play-off pokukují i junioři

Už druhého severočeského soupeře odváli z vyřazovacího pavouka dorostenci Prague Tigers. Po Děčínu tentokrát o gól přetlačili Chomutov a v dalším kole na ně budou čekat Bohemians. Do play-off by se rádi dostali i junioři. S posledními Kralupy nad Vltavou připsali povinných šest bodů. Starší žáci zachraňovali druhý koš, naopak B-tým kvůli hroznému prvnímu poločasu skončil druhý. Hrála i přípravka.

Pořádně na nervy brnkají dorostenci nejen trenérům, ale i rodičům. Jak s Děčínem, tak i nyní s Chomutovem si totiž pro ně přichystali dramata a v obou případech vyhráli v součtu obou zápasů o jediný gól. Nejprve předvedli famózní obrat, kdy smazali třígólové manko během druhé třetiny, aby následně deset minut drželi nejtěsnější vedení. Úspěšně!

Tentokrát se v Chomutově hrály mnohem vyrovnanější zápasy. V úvodním duelu vedli domácí už 3:1, nicméně i ve florbale sklapla “Csaplárova past“ a v závěrečné desetiminutovce Tigers otočili nepříznivý vývoj utkání na konečných 4:3 v jejich prospěch. „První poločas jsme zvládli slušně. Solidní obrana, dvě využité přesilovky,“ pochvaloval si trenér Roman Janeba, který zároveň podotkl, že není nic horšího než vyhrát první zápas. Jeho slova se záhy potvrdila v odvetě.

V ní totiž jeho svěřenci mířili za potvrzením vítězství a postupem, když vedli 6:4 po polovině utkání. Avšak Chomutov rovněž dokázal otočit vývoj utkání na svou stranu a už se zdálo, že skóre bude v součtu obou utkání vyrovnané. Pouhých 26 sekund před závěrečnou sirénou ale srovnal na 7:7 Málek a Tigers díky tomu postoupili do osmifinále. „Odehráli jsme výborné dvojutkání. Dokázali jsme se soupeři vyrovnat fyzicky a dávali góly z brejků. Závěr byl velmi namále,“ komentoval s velkou úlevou kouč dorostenců.

Kvůli nabitému programu šéftrenéra Prague Tigers musel u juniorů podruhé v sezoně zaskakovat Jakub Pražák. V prvním zápase proti Kralupům potvrdili jeho alternativní svěřenci roli favorita a poslední tým tabulky porazili vysoko 15:2. „Tempo zápasu bylo od začátku vlažné. Bylo vidět, že kluci měli v hlavách, že nastupují proti slabšímu soupeři a neměli takové nasazení, jak by bylo potřeba,“ poznamenal Pražák. I přes vysokou výhru měl hodně výtek k hráčům zejména brankář Omar Hammami, který ostatní o druhou přestávku doslova seřval. „Měl jsem z toho skvělý pocit. Tyhle momenty ukážou sílu týmu. Nemusel jsem už říkat vůbec nic,“ dodal zaskakující kouč.

Ve druhém utkání naopak nastoupili proti jednomu z favoritů soutěže, Říčanům, který o výhře rozhodl hned v první třetině. Výkon Tigers byl ale od prostředního dějství mnohem lepší a následně už se hrála vyrovnaná partie. „Z předvedené hry v posledních dvou třetinách jsem byl spokojený. Věřím, že i kluci cítili, že když hrají poctivě, můžou hrát vyrovnaně i s takto silným soupeřem,“ uzavřel své hodnocení Pražák, jemuž se líbil zejména Ševčík, kterému se dařily osobní souboje. Následně se junioři potkali ve středeční dohrávce opět s Kralupy. Hrál se zcela odlišný zápas a na užším hřišti. Na poslední chvíli odvrátili hrozbu ztráty bodů a gólem v poslední minutě zvítězili 8:7.

Výsledkově horší turnaj zahráli starší žáci, kteří utrpěli ve skupině dvě jednoznačné porážky, které je odsoudily do boje o záchranu ve druhém koši. V něm si ale dokázali poradit s Butchisem, kdy o výhře rozhodli v první polovině a nakonec závěrečný duel turnaje vyhráli 7:4.

Na první triumf v elitním koši přeboru sahal rezervní tým. Po dvou těsných výhrách ve skupině, kdy konečně poprvé v sezoně porazili Spartu a následně si poradili i s Wizards, ho čekala ve finále Mladá Boleslav. Nicméně katastrofální první poločas odvál jakékoliv naděje na celkové vítězství. Po poločase svítil hrozivý stav 8:0 pro soupeře. Na vině byla mizerná komunikace a špatné přebírání hráčů. Ve druhé půli už byl výkon lepší, nicméně stejně z toho byla vysoká prohra.

Z řad nejmenších zástupců se představila přípravka Orange, která zaznamenala velmi pozitivní víkend. Kluci se po téměř měsíční pauze dokázali skvěle soustředit a odehrát velmi kvalitní zápasy. První s Kutnou Horou přinesl spoustu nervů, po odstranění chyb v hlídání hráčů, byli Tigers rázem pořád na míčku a stříleli góly. Druhý duel s Mladou Boleslaví byl obzvlášť obtížný. Na druhou stranu hřiště se totiž postavil silný a neoblíbený soupeř. První poločas byl vyrovnaný, ale ve druhém začaly objevovat chyby v bránění hráčů. Ve třetím utkání si kluci dobře zahráli, přihrávali si a dávali krásné góly. Největším překvapením sobotního turnaje byl určitě Míša Filipský, který od minulého turnaje udělal velký posun. Nastupoval pořád do hry, maximálně se soustředil a krásně spolupracoval se spoluhráči.