Související zápasy

Prague Tigers
303_20230302_133557.jpg

Dorost před play-off a heroický výkon elévek. Mladší žáci dominovali, hrály i žákyně

Čtveřice mládežnických týmů Prague Tigers se představila o posledním únorovém víkendu na dalších florbalových kláních. Nejvíce na sebe upozornily elévky, které se v nízkém počtu ve čtyřech hráčkách do pole předvedly ve výborném světle. Parádní výkon předvedli i mladší žáci. Naopak dorost bude muset před play-off leccos vyladit. Stoupající tendenci měly výkony starších žákyň.

Pokud by se hlasovalo o tým měsíce mezi mládežnickými kategoriemi, tak by velkým aspirantem na vítězství byly rozhodně elévky, které se sešly k turnaji pouze ve čtyřech do pole a poslední zápas odehrály dokonce ve třech bez možnosti střídání. Přesto podaly heroický výkon a z turnaje odešly neporaženy navíc s obrovským nasazením.

Jejich cílem bylo se tlačit co nejvíc do kliček a následně do střel. Tenhle pokyn si hlavně Adinka Švarcová vzala k srdci a rozjela neskutečný kolotoč, kdy v jednom zápase zaznamenala devět gólů z celkových jedenácti. I bez ní pak ale zbytek týmu porazil Start a mohl se těšit z celkového triumfu.

„Co se týká cíle, ten zvládly plnit všechny holky velice slušně, všechny si v průběhu turnaje začaly hodně věřit i v situacích jedné na jednu, jen krachují na špatné střele a držení hole v jedné ruce. Příjemně mě překvapilo, že holky i vnímaly co jim na střídačce, během těch pár vteřin co měly na vydechnutí, říkám a přenesly to pak na hřiště,“ těšilo trenérku Elišku Horákovou.

Elévky v Kutné Hoře

Dalším uchazečem by byli rozhodně mladší žáci, kteří v Kobylisích navázali na povedené výkony z Vinohrad a díky tomu, že se v posledních dvou týdnech zaměřili na přepínání a práci s míčkem, tak také ze hřiště odešli bez zaváhání. „Ve hře jsme chtěli hrát rychle do útoku a zakončovat z nebezpečných prostorů. Přepínání se nám až na výjimky dařilo. Občas zbytečně s míčkem couváme. Co se týká zakončování z nebezpečných míst, tak jsem byl příjemné překvapený. Šlo nám, bohužel jsme ale ze šancí dali málo gólů,“ shrnul s potěšením trenér Roman Janeba.

Radost ale vystřídaly starosti před play-off v kategorii dorostenců. V generálce před vyřazovacími boji odehráli totiž dva odlišné zápasy. S Kutnou Horou se jim nedařilo. Soupeř byl fyzicky lepší a navíc dělali strašné chyby. Nakonec z toho vznikla hra v šesti celou třetí třetinu, která ale vyrovnání nepřinesla.

S Mladou Boleslaví naopak Tigers sehráli rovnocennou partii. Po prohrané úvodní části změnili obranný systém hry a rázem byli nebezpečnější. Podařilo se jim i vyrovnat, avšak při závěrečné přesilovce přišla zbytečná ztráta míčku a soupeř z brejku rozhodl o výhře dvě vteřiny před koncem základní hrací doby.

„Před play-off máme na čem pracovat. Nejsme schopni se do zápasu dostat hlavou, jsme bez koncentrace. Navíc nemáme ustálenou sestavu. Přestala nám fungovat první lajna. Ve druhém utkání jsme zahráli velmi slušně i v proházené sestavě. Tak uvidíme, jak o ní kluci v následujících čtrnácti dnech zabojují,“ uvedl trenér dorostenců.

Starší žákyně šly do svého turnaje s jasným úkolem – zaměřit se na neustále napadání útočení a bránění všech hráček zároveň, rozehru standardních situací a chodit do soubojů a těla, nikoliv pouze stínovat.

Ačkoliv úvodní duel s Vinohrady vyhrály, tak trenér Hynek Ondráček byl i přes porážky spokojenější s dalším odehranými zápasy. Zejména s tím posledním s Bohemians, kde děvčata předvedla nejlepší výkon. „Většinu jsme vedli, drželi jsme s nimi krok, holky napadaly hluboko v poli a byli jsme fakt nebezpeční v protiútoku, ze kterého jsme dali dvakrát fakt pěkné branky,“ podotkl Ondráček. Bohužel soupeř dokázal vždy srovnat a v závěru si stejně jako v případě dorostenců přichystat rozhodující úder.