286_20230202_194042.jpeg

Dorost se připravuje na play-off. Mladší žáci vyhráli sázku s trenérem

Víkend před vysvědčením vyrazila do boje celá řada mládežnických družstev. Dorostenci už pomalu ladí formu na play-off. Mladší žáci zastavili propad a předvedli nejlepší výkon v sezoně a odbourali trápení ve střelbě, se kterým se tentokrát potýkaly elévky. Představily se také týmy přípravek.

Už potřetí v sezoně se dorostenci postavili neoblíbené Skutči. Poprvé ji však obrali alespoň o bod, protože s ním sehráli vyrovnaný zápas. Soupeř ale těžil z chyb Prague Tigers a také jejich horších přesilovek „Když k tomu přičteme zbytečné ztráty na půlce hřiště a nedostupování hráčů na ose, můžeme být rádi za remízu,“ uvedl trenér Roman Janeba. Východočeši pak vybojovali druhý bod v nájezdech.

Druhý zápas dopadl pro Tygry už lépe. U výhře rozhodli v úderné tříminutovce, kdy České Lípě nasypali čtyři góly a pak už si vedení udrželi až do konce základní hrací doby. „V první třetině jsme se trápili s postupným útokem. Po poradě jsme se do útoku dostávali trochu snadněji a i díky dobrému pressu jsme odehráli nejlepších pět minut víkendu. Po oddechovém času soupeře jsme zbytečně začali míček předržovat a řešili špatně herní situace. Nicméně se nám zápas podařilo doplácat k výhře,“ komentoval vítězství trenér dorostenců. Jeho svěřence čekají poslední dva turnaje v základní části, které odehrají na domácí půdě.

„Čeká nás rozhodující část sezóny. Očekávám daleko lepší přístup k jakékoli týmové akci, soustředěnost, poctivost a pokoru a hlavně kluci, už bylo dost hor, babiček a víkendových doučování. Playoff mód,“ apeloval na dorostence Janeba.

Mladší žáci se museli obejít bez hlavní trenérky Adély Hortové, nicméně na Vinohradech bojovali i za ní. Před turnajem se vsadili i s koučem Ondřejem Jíchou. Na oběd mohou zapomenout, nicméně alespoň na svačinu se mohou na příštím turnaji těšit, protože v centru Prahy předvedli nejlepší výkon v sezoně, od kterého by se mohli odrazit k vyšším metám.

Na půdě Vinohrad předvedli s každým soupeřem vyrovnaným výkon. Zároveň konečně protrhli střeleckou smůlu a zároveň začali dávat góly, kdy proti Startu se prosadili téměř všichni hráči. „Věřím, že kluci nabrali tolik chybějící sebevědomí a nyní už půjde naše křivka směrem nahoru. Společně se odrazíme k lepším zítřkům,“ hlásí trenér Ondřej Jícha. Ve výše zmíněném utkání si žáci navíc prohodili posty a zjistili, že když chtějí, tak můžou hrát s každým.

Svůj turnaj odehrály i elévky, které měly sice do něj lepší vstup, s přibývajícími zápasy šla ale jejich výkonnostní křivka dolů. „Tentokrát se soustředily spíše na vyhodnocování situací v přečíslení. Díky tomu vznikaly zajímavé situace, na druhou stranu proti minulému turnaji byl tento trochu slabší, co se týče individuální práce s míčkem. Stále nás však trápí střelba pod tlakem,“ poznamenala trenérka Eliška Horáková.

Početné zastoupení měly i přípravky Prague Tigers. Týmy Orange a Black zajížděly do Mladé Boleslavi, kde nakonec došlo i k půjčení hráčů z jednoho týmu do druhého, což se projevilo i na jejich hře. „Bylo znát že nám dva hráči odešli. Ke koncům už se nám až na výjimky vůbec nechtělo běhat. Začali jsme opakovat chyby jako je vedení balónku před naši bránou a vůbec jsme neblokovali střely. Abych zmínil i pozitiva, tak se většina dětí snažila dodržet se mých rad. Největší pokrok jsem viděl na Mírovi Janákovi, který začal využívat toho, že dokáže mít zvednutou hlavu a přitom probíhat obranou soupeře,“ shrnul trenér Kryštof Schovánek.

Na celek Grey čekala střetnutí na Podvinném Mlýně s těžkými soupeři. I tak si s nimi ale poradil. „Děti byly aktivní v napadání, střelbě a dokonce si někteří i přirozeně nahrávaly a kombinovaly. Jejich zlepšení od začátku sezóny je markantní,“ pochvaloval si trenér Jakub Pražák, který si všiml rozdílu, že oproti ostatním týmům dokázali jeho svěřenci hrát více týmově a hlavně přitom působili přirozeně. Jejich soupeři těžili především z individualit. Po předvedených výkonech odcházeli všichni domů nadšení.

Poslední přípravkou bylo družstvo White, které bylo stoprocentně úspěšně a stejně jako Orange se může těšit na těžší soupeře na příštím turnaji. Na turnaj určitě nezapomene Oliver Seidel, který se při premiéře blýskl jak v poli, tak i coby brankář.