Související zápasy

Prague Tigers
313_20230316_160245.jpeg

Dorost v play-off přetlačil Orku. Slaví i starší žákyně. Předvedla se přípravka

Dorostencům začaly vyřazovací boje. Po loňském úspěchu v podobě osmifinále má letos co obhajovat a do play-off nakonec vkročil vítězně, i když se musel o postup strachovat do závěrečných vteřin. Na Vinohradech se předvedly starší žákyně, které si domu odnesly posun do vyššího koše. Další turnaje čekaly na družstva přípravek.

Tabulka po základní části určila, že se Tigers v prvním kole play-off utkají s Orkou a odehrály se dva vyrovnané zápasy. V tom prvním si svěřenci Romana Janeby vytvořili dvougólový náskok, který ve druhém utkání museli hájit až do posledních vteřin. Hráči Počernic totiž dokázali otočit skóre v zápasu a v závěru usilovali o prodloužení. Hubené vedení ale Tygři uhájili. „Úplně nám neseděla soupeřova osobní obrana,“ shrnul stručně trenér dorostenců. V dalším kole na ně čeká Náchod.

Slavit mohly také starší žákyně i s novou gólmankou v bráně. Jejich zápasy na Vinohradech byly ale jako na houpačce. Doslova. Vysokou výhru 11:1 nad domácím týmem vystřídala jednoznačná porážka 2:9 od Sparty. Sinusoida pokračovala a na závěr celého dne přišlo vítězství 5:0 nad Panthers. „Když to vezmu kolem a kolem, tak to nebyl špatný turnaj. Bohužel v tomto koši není moc slušných zápasů, ale poslední utkání mě moc potěšilo a smazalo vše špatné ze zápasu se Spartou,“ konstatoval kouč Martin Dobr.

O víkendu se představila i přípravka. Družstvo Orange předvedlo čtyři sympatické výkony. „Pocit ze hry mám dobrý. Tým jsme měli vyrovnaný a řekla bych, že se kluci pěkně rozehráli. Oproti předchozím turnajům neodpalovali míček na naší půlce, snažili se dobíhat obranu víc než minule a bylo dost střel na bránu, i když málo dovnitř,“ poznamenala trenérka Helena Filipská.

Tým White si odbyl pořádání a domů odcházel s poloviční úspěšností. „Bylo skvělé sledovat, kam se kluci posunuli za půl roku, když se z nich stala ,“první lajna“, že za ně zápas nikdo nevyhraje a musí si ho oddřít sami. Musim pochválit cely tým. Chyby sice byly, ale kluci se snažili, makali. Celek Grey se představil v oslabené sestavě, přesto předvedl super hru.

Související články

Prague Tigers
311_20230314_221555.jpg

DĚTSKÝ REDAKTOR: Linda Mikolášková

Po nějaké době přinášíme další díl ze série "Dětský redaktor". Tentokrát se Linda Mikolášková ze starších žákyň rozpovídala o uplynulém turnaji, který odehrály ve vinohradské sokolovně. Na něm se holkám dařilo a díky tomu se jim podařilo postoupit do vyššího koše.