295_20230216_145115.jpg

Dorost vyválčil bod. Zelenečská parta zaválela, žákyně si zastřílely v rekordu

Tři kategorie, ale pět týmů. Přesně tolik družstev Prague Tigers se představilo o víkendu dosti ovlivněného jarními prázdninami. Kádry se přesto podařilo dát dohromady a tak se dorostenci, starší žákyně i elévové vydali vstříc dalším bojům a všechny mohou být vesměs spokojeni.

Dorostencům se blíží play-off. Poslední prověrky před vyřazovacími boji mají připraveny v domácím prostředí. V první z nich se postavili střešovickému Tatranu a Liberci. V souboji s pražským rivalem byla dodržena tradice a i na čtvrtý pokus inkasovali dvouciferný počet branek i přesto, že dvě třetiny byly slušné. „Snažili jsme se dobře bránit a čekat na šance, kterých moc nebylo. Třetí třetinu jsme hru otevřeli a tím dovolili soupeři ukázat rychlost a kvalitu,“ podotkl trenér Roman Janeba.

Ve druhém zápase s Libercem se urodilo drama. Severočeši sice vedli 5:2, avšak Tigers se zmátořili a dokázali vyrovnat. Hodně je nakoplo chycené trestné střílení. Právě tato disciplína ale rozhodla o tom, že bod navíc bral jejich protivník. „Soupeř na dvě pětky byl určitě florbalovější, ale góly jsme dávali my. Ráďa (Šach) neproměnil trestné střílení. Pochvala pro kluky za bojovnost,“ komentoval Janeba.

V centru Prahy se představily starší žákyně, které si daly za cíl vstřelit na jednom turnaji co nejvíce branek. Povedlo se. Celkem 18 míčků poslaly za záda soupeře. Ve všech třech zápasech chtěly hrát aktivně, vysoko napadat a tlačit se do zakončení. Nakonec z toho byla jasná výhra nad Vinohrady, remíza s Panthers a těsná prohra s Novým Strašecím.

„Jednoznační spokojenost se střelbou. Holky se do střelby tlačily a věřily si. Musím konstatovat, že i produktivita byla na vysoké úrovni. Výsledkem toho jsou první branky v kategorii, osobní rekordy v počtu branek na utkání, za turnaj a kanadské body. S hrou jedna na jednu nejsem úplně spokojen. Chybí mi tam větší přímočarost a práci s prostorem,“ shrnul objektivně trenér Vladimír Jambor.

Na třech frontách bojovali elévové. Družstva White a Orange tak parádně, že ovládla své turnaje a mohou se těšit na těžší soupeře. Bílí dokonce se stoprocentní úspěšností. Zelenečská parta zkrátka zaválela. „V každém případě se mi líbila hra dopředu, velká snaha o kombinaci. Velmi dobře zahráli oba Adamové, oba mnoho gólů, luxusní byl Pavel Švancar a to jak vpředu, tak vzadu. Výborně zakončoval,“ mínila koučka Dana Hortová.

S druhým týmem musela ale počkat do posledního zápasu, protože přišlo zaváhání s rivaly z Black Angels. Nakonec ale vše dopadlo dobře a byl z toho celkový triumf. „Vzhledem k prázdninám i období zvýšené nemocnosti jsme se potkali s různě náročnými soupeři. I naši hráči podávali různý výkon, obzvlášť ti, kteří se vrátili z hor,“ dodala šéftrenérka elévů.

Poslední družstvo Grey se vydalo do Kostelce nad Černými lesy, kde jim dopředu odpadl jeden soupeř. Namíchané družstvo na turnaji nezklamalo. Každý zápas byl vyrovnaný a v žádném vyloženě nepropadlo. Kluci se ale sráželi vlastními individuálními chybami. „Zejména přihrávky na středem hřiště, kdy je hráč čelem k mantinelu byly pro nás vražedné, stejně jako neobsazování soupeře před brankou,“ poznamenal trenér Ondřej Jícha. Zejména Megan Horáková se mezi chlapci neztratila. Zazářila jak v bráně, tak v poli.