Související zápasy

Prague Tigers
49_20230402_125200.png
268_20230101_205834.jpg

Dorost zakončil rok 2022 výhrou. Mladší žáci na ní dál čekají

Chlapecké kategorie Prague Tigers zakončili rok 2022 rozdílně. Zatímco dorostenci se před Vánoci postavili regionálním gigantům, tak mladší žáci se trápili především v koncovce a na Zbraslavi kvůli tomu připsali další čtyři zklamání, které vyústilo v pád do nižšího koše.

Podruhé v prosinci zajížděli dorostenci do Mladé Boleslavi a jejich osudovým číslem při posledním turnaji v roce 2022 byla 12. Aneb ve dvanáctém kalendářním měsíci nejprve inkasovali dvanáct gólů od střešovického Tatranu, kdy byli bez nároků na bodový zisk, nicméně poté jich tucet nasázeli České Lípě.

„Z naší strany to nebylo nějak strašný. Odmakaný zápas. Bohužel kvalita soupeře je trochu někde jinde,“ hodnotil utkání s Tatranem trenér Roman Janeba. Nakonec i on mohl být spokojen, když jeho svěřenci zakončili kalendářní rok 2022 vysokou výhrou.

Mnohem smutnější byli ve stejný den mladší žáci. Nejprve museli dlouho čekat v zimě před halou, než jim někdo otevře dveře a s hodinovým zpožděním se následně v centru Třešňovka trápili především v koncovce. Za celý turnaj vstřelili jen čtyři góly, když se o všechny postaral Váša Černý, jenomže na soupeře to bylo proklatě málo. Ačkoliv byla všechna utkání minimálně do poloviny vyrovnaná, tak následně efektivnější soupeři rozhodli o konečném vítězství.

„Jako celou sezónu nás provázela až hrozivě nízká produktivita, na kterou jsme tento turnaj opravdu doplatili,“ mrzelo trenérku Adélu Hortovou. Její svěřenci odehráli nejpovedenější zápas na turnaji s Chodovem, který přestříleli, připravili si krásné akce, přesně si přihrávali, jenomže pak tým z Jižního města dvakrát udeřil a rozhodl.

„Většinu zápasu jsme soupeře tlačili, ale bohužel z toho byli jen pár tyček a nastřelený nástavec. Ale je dobře, že v tomto zápase kluci zjistili, že na to mají. Trápí nás rozehra, malá chuť po míčku a nekvalitní zpracování míčku. Myslím, že je ještě na hodně věcech pracovat, což si kluci uvědomují,“ zhodnotila mladá trenérka. Její svěřenci budou mít v novém roce 2023 na čem zapracovat.