56_20230523_180343.png
249_20221027_150412.jpg

Dorostenci hlásí návrat do prvního koše. V akci mladší žáci, elévky i přípravky

Vyjma dorostenců patřil víkend před podzimními prázdninami mládežnickým družstvům z řad nejmenších. Všechny čtyři týmy přípravky odehrály v sobotu další turnaj, kde přijaly mezi sebe nováčky a nabraly nové zkušenosti, stejně tak i elévky. Mladší žáci zažili další náročný den, tentokrát v Kladně.

Dorostenci měli slibně našlápnuto k prvnímu místu ve druhém koši skupiny B. Ve Skutči ale skutek utekl a místo navázání na předchozí utkání přišly dvě porážky. „Celkově jsme nebyli dobře připraveni v hlavách. Mysleli jsme si, že to půjde samo a v průběhu obou duelů jsme se do toho nedokázali dostat. Přestali jsme proměňovat šance i přesto, že první zápas byl dost vyrovnaný,“ shrnul trenér Roman Janeba.

Dorostenci ve Skutči tvrdě narazili

Jeho svěřencům se nedařilo na obou stranách hřiště a klání ve Skutči se jim zkrátka nepovedlo. „Pro nás ponaučení, že ve chvíli, kdy nebudeme na zápas připravení jak v hlavách, tak v rozpoložení při utkáních a povzbuzovat se, tak je nebudeme se soupeři zvládat,“ mínil kouč dorostenců. Mírným pozitivem tak byly vstřelené góly při hře bez brankáře. I přes porážky ale Tigers míří do nejvyššího koše, kde ho čekají souboje s Tatranem a Mladou Boleslaví.

Mladší žáci po úvodním pořádání zažili další náročný turnaj v Kladně. Čtyři zápasy v rychlém sledu byly pro ně další těžkou zkouškou. Ač nakonec všechna utkání skončila porážkou, tak velkým pozitivem bylo zlepšování se v průběhu turnaje a značný rozdíl od vstupního duelu s Říčany a toho závěrečného proti Black Angels. „Bohužel nás stále trápí přihrávky a rozehra. Než ji zpracujeme, tak je soupeř u nás ve dvou, třech hráčích, případně nahrávka není vůbec. Ke konci došlo k výraznému zrychlení a zlepšení,“ zhodnotila hlavní trenérka Adéla Hortová. Příště čeká její svěřence cesta do Mladé Boleslavi.

Zatěžkávací zkoušku zažily i elévky během turnaje na Campanusu. Děvčata nastoupila v malém počtu a pro polovinu kádru se navíc jednalo o premiéru v soutěžním zápase, což bylo proti silným soupeřům v prvním koši znát. „Holky se s tím ale popasovaly statečně, bojovaly a naše hra se s každým zápasem zlepšovala,“ řekla trenérka Eliška Horáková. Dívky tak získaly cenné zkušenosti. „Věřím, že je i třeba jejich první góly motivují do dalších tréninků,“ dodala koučka elévek.

Příprava Orange během turnaje

Hned čtyřnásobné zastoupení měli Prague Tigers mezi přípravkami. Družstvo Orange nastoupilo v osmičlenné sestavě ve třetím koši. Na hřišti se objevili i dva nováčci. „Moc mě to bavilo,“ řekla nám po turnaji Evička Hudatzká. Padly i pěkné góly, pěkné přihrávky, ale chtělo to občas víc zabrat. „Mrzí nás, když zkušení hráči nechtějí na hřišti víc máknout, tam máme rezervy. Hráči se ale budou v průběhu sezóny zlepšovat na florbalce a zrychlí svoje reakce na hřišti. Budeme se posouvat, protože se všichni snaží,“ shodli se trenéři Helena Filipská s Matoušem Dlouhým.

S velkou dávkou hrdosti odcházel po turnaji realizační tým přípravky Grey, který se musel vypořádat s absencí několika opor. „Jsem na všechny moc pyšný,“ prohlásil asistent trenéra Tomáš Mertin, kterému se líbilo spojení Olívie Pospíšilové, Tomáš Pospíšila a Alexe Mertina. Až do Mladé Boleslavi se vydala přípravka White, kde předvedla sympatický bojovný výkon. Jen zkušenosti chyběli. V jejích řadách se už ale objevil potenciální gólman do budoucích let. „Nechytá špatně, jen potřebuje zkušenosti,“ poznamenal trenér Jiří Toček.

Poslední zástupcem, který se do víkendu zapojil do florbalových bojů, byla přípravka Black. Trenérka Nikola Hamerníková byla mile překvapena, jakou hrou se její družstvo prezentovalo. „Mělo to všechno, emoce, radost, góly, pěkné akce. Byl vidět obrovský posun oproti minulému turnaji, děti si navykly na turnajový režim a zvládly ho skvěle. Jsme tým složený z dětí, co trénují jednou, dvakrát týdně na kroužcích v různých lokalitách, přesto se vyrovnáme soupeřům,“ těšilo koučku, která měla radost z každého zlepšením s dalším odehraným zápasem.

Družstvo přípravky Black se prezentovalo parádní hrou