Související zápasy

Prague Tigers
427_20240314_144745.jpg

Dorostenci ladí formu na play off. Progres žákyň, žáci se neztratili

O druhém březnovém víkendu se mezi florbalovými mantinely představily tři kategorie v rámci Prague Tigers. Dorostenci se už chystají na vrchol sezony, který budou mít za měsíc. Starší žákyně a mladší žáci odehráli jeden z posledních turnajů v letošním soutěžním ročníku.

Dorostenci pod vedením Matěje Grosse a Jakuba Fleka patří ke špičce druhé nejvyšší soutěže a své postavení potvrdili i v duelech s Královým Dvorem a Traverzou. Ačkoliv se zejména v úvodním dějství na body natrápili.

„První zápas byl ospalý, nehráli jsme důrazně. Míček klukům pořád odskakoval a nechávali jsme se zbytečně vylučovat. Nefungovalo moc oslabení, kdy jsme se nechali moc stáhnout a soupeř si pak našel prostor na střelu. Ve druhém zápase s Traverzou jsme hráli už mnohem lépe. Přišlo mi, že utkání kluky bavilo a žili i na střídačce. Přehrávali jsme press soupeřů, drželi jsme míček na útočné polovině, dostávali jsme se hodně do zakončení, ale trápila nás produktivita. Skoro v každém střídání jsme měli snad pět střel, ale nic z toho. Celkově povedený turnaj, často se tam ukazovaly věci, co děláme v trénincích, akorát zakončení nám dělá problém, ale máme už i nějakou představu sestavy na play off,“ nastínil trenér Matěj Gross.

Starší žákyně pod vedením Tobiáše Průši potvrdily příslušnost druhému koši. Do turnaje si daly cíle stejné jako vždy: hloubka-šířka, presink a pro beky hra jedna na jednu. Na úvod turnaje vybojovaly výhru proti Novému Strašecí, následně jim ale Wizards ukázaly, kde je jejich slabina. V závěrečném duelu s Klatovy si děvčata vyzkoušela aplikovat nové věci a nebát se hrát, což se jim dařilo. „Oproti většině týmů zaostáváme ve fyzičce, což nás celkem sráží. Hloubka-šířka byla správně po celý zápas jen s Klatovy. S presinkem spokojenost,“ řekl Průša.

Mladší žáci White se ukázali na dobře obsazeném turnaji v Průhonicích, kde je čekali čtyři obtížní soupeři. Každý z nich se totiž minimálně jednou představil mezi elitou. Cíle turnaje bylo hrát hodně 1 na 1, hra do kolma a fungování střídačky (podpora, pozitivní mysl). „Zápasy se mi tentokrát moc nelíbily. Celý turnaj byl spíš boj než florbal. Lehkost z předchozích turnajů se nedostavila. Trápilo nás obsazování hráčů před brankou a neproměňování šancí. Hodně ztrát se dá pochopit snahou hrát 1 na 1,“ uvedl trenér Roman Janeba. Sami hráči si rovněž vyhodnotili celý den a shodli se, že se dařila hra do kolma, zatímco naopak jeden proti jednomu už tolik ne.